Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumális stressz 30...

Poszttraumális stressz 30 évvel a gyerekkori molesztálás után?

Figyelt kérdés

9-15 éves koromig többször közeledtek felém,elég agresszíven.

Most 40 éves vagyok,egy ismerősnek vélt arc emlékbetörést hozott ki belőlem.Mindent éreztem,a szagokat,a kezét,az ujjait.

Remegtem,rázott a hideg,pulzusom az egekben.

Utánaolvastam.emlékbetörés lehetett.A dologra nem gondoltam,azt hittem,elfelejtettem.Éjszaka többször felébredek,remegve,fogvacogva.

Pszichológushoz megyek,nem tudom,hogy mondjam el.Mire számíthatok?


2017. febr. 12. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt..már járok pszichológushoz,a molesztálást tudja,de ezt az emlékbetörést (ha jól olvastam,az volt) még nem.
2017. febr. 12. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, már (minimum) harmadszor írod ki... ennek így semmi értelme. Jársz pszichológushoz, mondd el neki szépen, tökmindegy hogy. Úgy mondd, ahogy sikerül. A lényeg, hogy beszélj róla.

Abból, hogy itt kiírod még ötször, szanaszét cincálod magadban, nem fog történni semmi. A pszichológus pont arra van, hogy vele meg lehessen beszélni érdemben.

2017. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem sikerült elfelejtened, más úton kell megküzdened vele
2017. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan azt hiszed, hogy itt, a gyakorin, laikus emberektől hasznosabb választ, tanácsot kapsz, mint a pszichológusodtól, aki szakember, ért hozzá, ismert téged is, a problémádat is? Menj el a következő soros ülésre, és mondd el neki.
2017. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!