Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van aki retteg az idő...

Más is van aki retteg az idő múlásától? Utálja az életét, nem érti mért kellett megszületnie?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 15:41
 1/10 A kérdező kommentje:

35 éves nő vagyok,se gyerekkorom,se fiatal korom nem volt.Anyám alkolista tipegős korom óta.Sosem voltam boldog,egy nagyon boldogtalan valaki vagyok.


Anyámék kiskamaszkoromba csak gondoltak egyet,másra hallgattak és a szép lakásunk eladták,suliból.kivettek és egy leélt,òsrégi családi házba vittek és vidéki suliba.Amióta itt élünk mintha valami átok lenne rajtunk.


Tök csúnya vagyok,szóval nem volt egy nap hogy ne tapostak volna el,ne gunyoltak volna.Probáltam harcolni de csak a külsőség számít.Nem elég hogy ronda vagyok,de még anyajegyes,meg szeplős is.Undorodok magamtól!Mit tettem hogy ilyen lettem?Mért bűntetett usten meg?Mit ártottam?



Sose foglalkoztak velem.Nem.lettem okos sem,vagy ügyes.


Volt hogy anyám 3 évig nem.dolgozott,csak részegen feküdt otthon,jó nagy rumlit hagyva otthon.Sokszor kajára se volt pénzünk,semmi boldogság,szeretett,remény!


Teljesen ki vagyok égve.Nem bírom elfogadni hogy ilyennek születtem,egy ronda,béna nulla vagyok!!!

Sose lesz jobb!!!



Kiborít hogy ilyen öreg vagyok,nem is élhettem.Meg hogy ilyen vagyok.

2017. febr. 12. 15:52
 2/10 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírásért,de telefononról nehezen megy,gyakran féreütök.


Láttam más családokat,ahol apa,anya dolgozott,de a gyerekkel is foglalkoztak,szép otthonba nőttek fel,volt karácsonyuk,meg nyaruk is,szerető nagyszülő és ráadásul normálisan néztek ki,

Nekik mért járt mindez?



Én ezekre vágytam volna de nem.kaptam meg.Csupa anyajegy,meg szeplő,furcsa arc.De mért?

?

Mért nem.lehettem átlagos?

Csak a szégyen maradt nekem.



Mért szülnek gyereket nyomora,meg nem törödnek velük aztán?Minek kell nekik gyerek?.Sok gyerek majd csak a nem szöt ismeri.Ha tudják pocsék a genetikájuk mért szülbek gyereket?Hogy majd ő is szenvedjen?Hogy szégyenje,lássa ő másképp néz ki mint mások,ő kevesebb?

Mért?

2017. febr. 12. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:

SZia! Én 36 éves vagyok. Hasonlóan vagyok, csak kicsit más háttérrel. Nem írom le, hosszú lenne és feleslege. Annyi röviden, hogy nekem már nem élnek a szüleim és csak a tesóm van akire számíthatok is az életben.


Nem mindenkinek sikerül úgy az élet ahogy szeretné. Minden a születéssel kezdődik, ott dől el kik a szüleid, a családtagjaid, milyen háttérrel indulsz. Ezt nem mi válaszjuk sajnos mint azt sem, hogy milyen genetikát öröklünk. Valakinek főnyerremény, valakinek átok. Én sem büszkélkedhetek, nincs is férjem, se gyerekem, nem vittem semmire. Ugyanúgy elkeseredett és kilátástalan vagyok mint Te. Eek mellett feleslegnek érzem a létezést is, de ez van. Hogy miért szülnek az emberek ész nélkül? Ezen én is sokat gondolkoztam már. Arra jöttem rá, hogy csupán önzőségből. Mert sokaknak az élet értelme a család, a gyerek. Arra ráfoghatják, hogy miatta kell élnie, hisz fel kell nevelnie, van gyereke. Meg gondolom annak idelyén a 80as években érdek is volt, pénz, lakás támogatás, nem kevés. Anyákat védték, rengeteg szabadságot, betegállományt lehetett kivenni, nem rúgták ki az anyákat az állásukból. Kb. ezért. Most más a helyzet és ha megnézed, durva tempóban fogy is a nemzet. Mióta is? A rendszerváltás óta... Nem akarok politizálni, de sajnos ez is összefüggésben van szerintem.


Szóval szerintem, az életnek nincs értelme, semmi értelme.

2017. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Még valami, ha nagyon nem tudod a múltad eldolgozni, miért nem mész el egy pszichológushoz? TB-re találhatsz ingyen is. Nincs mit eszíteni vele.
2017. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2017. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenki születik jó helyre,én sem értem miért vállalnak gyereket ha anyagi gondjaik vannak :( a gyereknek csak rossz lesz a helyzete,kitörni meg esélytelen :(
2017. febr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah hogy már ezt töbször kiírtad? LOL! Hát figyelj, akkor még egy gondolat. Felnőtt nő vagy te is. Túl kéne a múlton, már rég túl kellett volna lépned és a saját életedet élned. Tönkre tehetik a szülők az életed, de felnőtt korban már más a helyzet. Önálló vagy, lépj ki az életükből és foglalkozz magaddal, ha ennyire gázok voltak és iszik anyád, minek foglalkozol ennyit vele? Ő dolga, ő élete. A tiéd meg a te életed. Menj el pszichológushoz, hogy tovább tudj lépni, a múlton tök felesleges már gondolkozni. Első hozzászóló vagyok. Én is panaszkodhatnék, de minek. Túl kell ezen lépni, ha nekem sem megy akkor majd kérek hozzá segítséget, ha nagyon zavar egy téma.
2017. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj nem tudok túllépni rajta.

Hogyan tudnék?


Én már csak öregszem,amikor mások nosztalgiáznak nekem az jut eszembe,és itt a munkahelyen folyton ezt teszik,de jó neked,én volt hogy szinte éheztem,se karácsonyom,se tüzelönk nem volt.Csak a gúnyt ismertem.


Amint felnőtt leszel,dolgozol már csak egy munkás ember vagy.Dolgozol az éhbérrért.Külön menni sose tudok.Nekem a külön menni az hogy senkitől ne függjek,ne kelljen másokkal.osztoznom.

Albérlet nem megoldás,hisz talán lenne 1 szobád,de a konyhától,fürdőig osztoz egy idegennel.

Mivel okos nem vagyok,jó melóm se lesz.


Senki nem tud segíteni,mert amit akarok,amitól jobban érezném magam ahhoz meg kellene halnom és újraszületni.Hisz gyerek akarnék lenni,normális élettel,jó emlékekkel és normális külsővel,megtudni milyen ha szeretnek,ha nem vagy kevesebb mint mások



A külsőm meg az ami különösen boldogtalanná tesz.


Sajnos nem lehet segíteni mert lelkileg,érzelmileg megakadtam egy kisgyerek szintjén.

Mindig csak titkolom,elrejtem mit érzek,ki vagyok.


Hiába leszel felnőtt a felnőttség nem segít,sőt elvárja hogy elfogad hogy nulla vagy,hogy kevesebb vagy,elvárja hogy beletőrödj az életedbe,múltadba,a sok rosszba.Csak dolgoz.


S

Bocs a sok panaszért.De itthon lakom és minden hétvégén ami itthon megy mert anyu bepiál,a sok kosz amit csinál mindenkit kiidegel.


Van egy bátyám de ugyanilyen vesztes.Ugyan így kihatot és meghatározra őt is a múlt,a gének.

Sőt rosszabb mint én,mert én elnyomom mit érzek csak.ide írom ki,ő meg napi szinten panaszkodik.Ez sincs jó hatással rám

2017. febr. 15. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző kérdésre kaptál több lehetőséget. Egyértelmű hogy nem úgy lesz hogy a semmiből majd kapsz egy házat. Szerinted más hogy csinálja? Ez az egész helyzet a te hibád és ne gyere a sanyarú gyerekkorral 35 évesen mert iszonyat gáz. 17 éve elmehettél volna onnan ha olyan kétségbeejtő a helyzet. 17 év alatt te mit tettél hogy jobb legyen? Tényleg érdekelne. A külsőd olyan amilyen de a hozzáállásodon tudsz változtatni. Te is pont úgy panaszkodhatsz mint a testvéred ha már 2-szer kiírtad ugyanazt. Ez miért jó neked? Egyetlen egy megoldás ha elköltözöl és elkezded élni az életed és nem maradsz egy alkesz kicsi leánykája akit sajnálni kell. Én nem tudlak ne haragudj. Van akit 18 évesen kiraknak otthonról. Van aki gyermekotthonban nő fel ahol 1 gondozó jut 40 gyerekre. Ezek az emberek tovább tudtak lépni mert tovâbb akartak. Nem panaszkodtak hanem csinálták. Nem fostak már az első akadálytól. Sokkal durvább sorsok vannak. Nem mondom hogy rangsorolni szeretném a tieddel de áruld már el tényleg hogy mit tettel pl az elmúlt egy hónapban onnantól hogy az előző kérdésed kiírtad?
2017. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd, megértem, hogy nehéz. De az igaz, hogy küzés nélkül nem lesz változás. Ha édesanyám élne és még mindig inna, úgy mint régen, bizony akár mi is lenne én is tipliznék itthonról, mert nem lennék rá képes, hogy elviseljem. Miért kéne elviselni? Bele lehet ebbe is fáradni, akkor inkább osztoszkodni a közös helységeken, mint egy alkoholista szülő mellett dekkolni felnőttként. Miért nem költöztök el kezdésként a tesddal együtt, úgy könnyebb egy albérletet fizetni. Hátha megjön a kedv az élethez is. A genetikával nem lehet mit kezdeni, de rengeteg nőt, férfit látok, akik rondák, mégis van párjuk, családjuk. Ez nem ezen múlik, ez csak hozzáállás kérdése. Hogy mit döntesz el magadban. Én introveltált, negatív vagyok, de nekem így jó ez, ha kényelmetlenné válik, biztos akarok változtatni. Ha neked ez így a jelenlegi helyzeted kényelmetlen tegyél érte, hogy jobb egyen, keresd a kiutat, mert van. Az elköltözés az nagyon jó ötlet! Első lépésként.
2017. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!