Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség, mi...

Létezik ilyen betegség, mi lehet a neve?

Figyelt kérdés

Mielőtt belekezdenék, pár szó rólam:


Világéletemben magányos voltam, sose voltak barátaim, a szüleimmel nem túl jó a viszonyom, nem szoktam barátkozni, beszélgetni senkivel sem, max akkor ha oda jönnek hozzám (ami nagyon ritka), imádok egyedül lenni. (gyerekkoromban voltak képzeletbeli barátaim is, már akkor a képzeletemben éltem, a rabja voltam) Régen kínzott a magány, de mostanra már imádom.

Gyakran vagdosom magam (már jó pár éve) először azért hogy felhívjam magamra a figyelmet, utána már azért hogy megöljem magam, és mostanra már csak ezért mert jó érzés. Szeretem a vágásokat, a hegeket, a vércsordogálását, a vért... Lényegében, jó pár ember tett arról hogy tönkre tegyenek és ha azt nézzük, sikerült is nekik.


Szóval. Ugye mint említettem, se barátok, se család (nem nevezem annak, soha nem is neveztem ezt, ez csak egy megjátszott valami, mint akár ez az egész világ, ami szerintem a pusztulásra érett...) Minden ember bántott stb. Nem bízom senkiben, az igazat meg vallva, gyűlölöm ezt a világot, az életemet. És itt jön képbe az én "másik" a "NEM létező" képzeletvilágom. Ebben élek, gyermekkorom óta. Ide menekültem a valóság elől. Ami azt illeti már néha úgy érzem ami nem létezik az a valóság (néha így beszélek a fejemben lévő világról, a személyekről, mint ha valós lenne). Ez a világ egy fantázia világ. Vegyes dolgokkal töltve. Boldogság, szerelem, fájdalom, kudarcok. De még is jó a végkifejlet. Olyan mint valami történet, de mégse. Ebben a világban nem ember vagyok és akik körül vesznek, azok sem emberek. Ez egy ilyen fura világ. Itt vannak barátaim (akik szintén különféle szörnyek) kedvesek, jó fejek, és ők szeretnek engem. Szóval szöges ellentéte ez a világ a valódi világgal. Ebben a világban van egy szerelmem is akivel boldogok vagyunk. És igen, még a kezemet is megkérte.


Nos mivel, a fejemben alkotott világban kiélem a társasági és egyéb életemet (beleértve a szexuálist is, így a valóságban semmi szükségem nincs az említett dolgokra. Csupán csak vagyok itt és sodródok az árral. Olyan vagyok mint akár egy szellem. Egyszóval egy másik életet élek, egy másik világban, amit Alvilágnak hívnak. Mivel utálom az embereket és emberi mivoltomat is, így ebben a világban, csak is szörnyek élnek és ésszerűen én is az vagyok.


A lényeg, hogy mivel abban a világban kiélek , megélek stb mindent, Így a valós világban már nem érdekel semmi. Semminek sem látom értelmét. És igaz néha szenvedek is ha jobban belegondolok. Néha azt kívánom bárcsak egy napon, úgy ébrednék fel, hogy nem csak lelkem van abban a világban, hanem a testem is. Ott jó élni. Ott nem járok suliba, ott van munkám, amit szeretek. Ott nincsenek gonosz emberek. Ott kedves szörnyek vannak (akik igaz némelyik külseje ijesztő s bizarr, de számomra nem az.) ők szeretnek. Abban a világban minden meg van amire vágyok.


Tehát, kimondhatom, hogy egy olyan világban élek, nap mint nap, az év minden 24 órájában, ami tulajdonképp csak a fejemben létezik. Sajnos...


18/L


Kérlek titeket, ne trollkodjátok el , meg semmi ilyesmi degenerált viselkedést se produkáljatok. Aki nem tud normális választ adni (megj. erre az amúgy sem normális kérdésre xd) azt inkább most menjen el innen.


Köszönöm!


2017. febr. 14. 17:34
 1/9 Higgany ***** válasza:
100%
Nem
2017. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát akkor csak simán hülye vagyok?! :,D

mondjuk ez megnyugtatóbb. vagy mégse. nem tudom.

2017. febr. 14. 17:42
 3/9 Higgany ***** válasza:
100%
De azért egy pszichológust felkeresnék.
2017. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jártam már dokihoz. De nem ér semmit.
2017. febr. 14. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Maladaptív álmodozás
2017. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy másik pszichológust szerintem, mindegyik más. Biztos lesz, aki tud segíteni.

Kérdésedre válaszolva én sem tudok ilyen kórról.

2017. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:
100%
Létezik ilyen, igen. De a diagnózis csak egy címke, sokkal előrébb nem vagy vele. Van logika abban, hogyha egy nagyon nehéz gyermekkor után kvázi gyártottál egy külön világot és ide menekültél, viszont ez semmiképp sem jó. Igazán élni ebben a világban kell. Szerintem is érdemes egy jól képzett klinikai szakpszichológust keresned, ő többet tud segíteni, mint az összes gyakorikerdesek.hu felhasználó összesen.
2017. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy álmodozol abszolút nem beteges, még csak nem is egy önálló kórkép, hanem egy teljesen átlagos emberi elhárító mechanizmus. Mindenki (kivétel nélkül) használ elhárításokat, ebben nincs semmi speciális.

A gond az, hogy a hétköznapokban kevéssé tudsz boldogulni. Azt kellene megkeresni, hogy mi a problémád az emberekkel, a világgal, milyen tényezők okozzák a szociális nehézségeidet. Ehhez pedig valóban kellene egy JÓ szakember. Az, hogy korábban már jártál és nem segített, nem jelent semmit. 18 éves vagy, valószínűnek tartom, hogy nem is felnőtt terápiára jártál, ami azért teljesen más, mint egy gyermek- vagy ifjúsági pszichológus. Alapvetően más módszerrel dolgozik egy felnőttekkel foglalkozó terapeuta. Mindenképpen célszerű lenne felkeresned valakit, aki segít megérteni a problémáid forrását és ezáltal el is hárulnának a nehézségeid.

2017. febr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Ahogy én látom és amit tudok róla szerintem ez a maladaptív álmodozás. Nekem is van egy ilyen világom ahol minden tök frankó, izgalmas rettenetesen szeretek oda "járkálni" ..... Ez a "betegségnek" diagnosztizált valami akkor alakul ki amikor gyerekként bátalmazva volt az emberünk vagy a te esetedben egyedül lét stb.... Kiskoromban nekem sem voltak barátaim, intézetbe is voltam és bántalmaztak is, ezért folyton a saját világomba relytőztem, de idővel megtanultam látni a dolgok jó oldalát és ez nagyon sokat segített. Lettek barátaim, boldogabb is lettem es mindenkit le tudtam nyűgözni a pozitivitásommal. De a világomról se feketkeztem meg, nagyon sokat fejlődött azóta. Nagyon komoly történet folyik benne. Tehát ezt tudtam neked mondani, remélem segíteni tudtam legalább egy kicsit.


16/F

2018. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!