Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegség miatt...

Mentális betegség miatt munkaképtelenek! Ti hogyan rázzátok le a zaklatókat?

Figyelt kérdés

Van 1-2 rokonom,aki folyamatosan zaklat azért,mert a szüleim tartanak el.

Mit lehet tenni az ilyen emberek ellen?


2017. febr. 16. 23:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Milyen rokon, nem mind1. Kik ezek neked?
2017. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Sajnos többször el lett neki magyarázva a betegség,de nem fogja fel.

Nagynéni.

2017. febr. 17. 00:04
 3/22 A kérdező kommentje:
Generalizált szorongás,szociális fóbia,és még más is.
2017. febr. 17. 00:05
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem is értem, miért téged talál meg. Anyukád testvére, alapvetően ővele kéne beszéljen családi dolgokról! Anyukád miért nem vet ennek véget? Hasson oda, hogy hagyjon békén téged!!
2017. febr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Van,hogy elmegy anyukám munkahelyére is(mivel anya bolti eladó egy kisboltban) és ott ezzel zaklatja.


Hozzáteszem soha egy fillért nem kértek senkitől a szüleim.

2017. febr. 17. 00:30
 6/22 anonim ***** válasza:

Anyukád tudná leállítani, akkor is azt mondom.

Nem a Te dolgod.

2017. febr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Nekem lenne egy kérdésem feléd Kérdező. Nem bántásként, vagy piszkálódásként mielőtt félre értenél, csupán kíványcsiságból. Mi lesz veled, vagy azokkal a mentális betegekkel, akik le vannak százalékolva, munkaképtelenek és nem lesz olyan rokon, aki eltartsa? A szülők sem élnek örökké, ezt te is tudod, az egészségügyi ellátás meg no comment, 30, 40, 50 ezer ft-ból nem lehet megélni. Vagy lehet annyira javítani egy beteg állapotán, hogy részmunkaidős vagy valami munkát el tudjon végezni? T e mióta vagy beteg? És mik a kilátásaid? Csupán kíváncsiságból kérdezem, ha nem akarsz nem válaszolsz rá :) Minden jót!
2017. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nézd,majd visszatérünk erre,amikor komolyan veszik az egészségügyben a mentális betegségeket!


Hidd el,elég nehéz az a tudat,hogy ez sincs örökké,és nincs semmi kilátása az embernek,de még ilyen zaklató embereket is el kell viselnie!


Sajnos fizikai tünetei is vannak a betgségemnek,de mivel itthon nem annyira ismert(ezért is a diagnózist írtam le,nem azt ami a betegségem megnevezése),mert itthon nem is nagyon ismerik még.

Ahol voltam pszichológusnál,ő azt mondta még nem is kezelt ilyen beteget.


De azt egyből kijelentette,hogy ő nem fogja megállapítani azt sem,hogy megváltozott munkaképességű vagyok.


Így marad az,hogy vagy dolgozol úgy,mint egy egészséges ember,vagy sehogy.


Volt,hogy elmentem részmunkaidőre is jelentkezni,és őszintén elmondtam a problémáimat(nem akartam hazudni),mert az gázabb,ha később derül ki,vagy az,ha nem értik miért vagyok rosszul,és hazudozni kell,hogy miért,és azt tapasztaltam,hogy inkább nem kérnek belőlem.


Arról nem is beszélve,hogy részmunkaidővel megélni sem lehet.


Sajnos egyes emberek arra irigyek,hogy más beteg és "nem kell/vagy nem tud" dolgozni,mert ők egészségesen rühellik a munkát.

És ezért zaklatnak.

2017. febr. 17. 17:36
 9/22 A kérdező kommentje:

Óvodás korom óta van ez a betegség,ami egyre csak rosszabbodott.


A szüleimnek is csak tini korban mertem róla beszélni egyáltalán,és minden nap rettegésben telt az életem.


Ha folyton rosszul vagy,fizikai fájdalmaid vannak,vagy attól kell félned,hogy lesznek még egy iskolába eltudsz menni,mert ha haza is jössz,akkor sem lesz semmi következménye.

Az egyetemen is ezért csúsztam.


Egy munkahelyen sajnos senki nem tolerálja ezeket.

Ha pedig az embernek fáj valamije nem tud a munkára koncentrálni,csak a fájdalomra.


Sajnos az egyszerű,buta emberek ezt nem igazán értik.

2017. febr. 17. 17:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Le sem százalékoltak? De a pszichológus nem is tudná megtenni, pszichiátert kellene megkérni, hisz ő az orvos. Ha nincs kilátás, akkor legalább ennyi járjon, vagy akkor adjanak olyan kezelést, amitől rendbejössz és képes leszel a munkára, az önállóságra.
2017. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!