Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs esetleg összefüggés az...

Nincs esetleg összefüggés az autizmus és a lábfétis közt?

Figyelt kérdés
Sztereotip érdeklődés, stb.

2017. febr. 19. 08:14
1 2
 1/16 jeverezi ***** válasza:
81%
szerintem nincs
2017. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem hallottam ilyenről, mégis mi alapján gondolod ezt? :D
2017. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Psycho ***** válasza:
90%

Egyértelműen nincs.

Az autizmus egy pervazív zavar, alapvető diagnosztikai kritérium, hogy már kisgyermekkorban "előjön" (egy-két ritka alesettől eltekintve). A fétis egész más dolog. Az almafa és a lakáskulcs közt kb. ugyanennyi összefüggés van :D

2017. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Én egyetlen olyan "fétisről" tudok, ami feltűnően sok autistát érint, ez pedig a közlekedési eszközök iránti fokozott érdeklődés. De még ez sem jellemző minden autistára. (Személyes tapasztalatom, hogy az általam ismert szinte valamennyi autista rajong a macskákért, de még ebből sem vonnék le messzemenő következtetéseket). Lábak iránt rajongó autistával még nem találkoztam... ettől még lehetnek egyedi esetek, de nem hiszem, hogy különösebben jellemző volna. Az igaz, hogy sok autista szeret mezítláb lenni, de annak az oka az érzékszervi túlérzékenység, zavarja őket a zokni érintése.
2017. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kitöröltetted, aztán na ugye. Én megmondtam, hogy csak várnod kell...
2017. febr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az auti kisfiam kifejezetten rajong a lábakért.
2017. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Biztos tetszenek neki a làbaid, vagy csak szimplàn szerelmes beléd.
2017. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7, kommentnek: nem vagyok érintett.

Egy alkalommal hallottam, hogy egy nőnek fel kellett vennie a zokniját, mert egy autista személy csak vele (azaz a lábával) szeretett volna foglalkozni. Azért gondoltam, hogy lehetséges, mert sztereotip gondolkodásúak, egyedi érdeklődési körrel rendelkeznek ezen személyek, és hát ez a dolog elég egyedi (még ha nem is szexuális oldalról nézzük). Az alapból lábfétisesek is furák kicsit.

2017. febr. 21. 18:19
 9/16 anonim válasza:
Csak érdekesnek találhatta.
2017. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Már régi a kérdés, de válaszolnék rá. Szerintem lehet összefüggés, mivel pl. aki autista az nehezen alakít ki kapcsolatot és a nő lába mint egy fókusztárgy megnyugtatást kelthet számára,amire rákoncentrálhat a teljes személy helyett.
2017. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!