Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a vélményetek a csodakutya....

Mi a vélményetek a csodakutya.hu állításáról, hogy a kutya "terápia" javít az autisták helyzetén? Én Autista vagyok, rettenetesen idegesítenek a kutyák, nagyon nyugtalan vagyok a közelükben. Kiszámíthatatlanok és feszültséget keltenek bennem.28/a/f

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek honnan szedik ezeket hogy a kutya mindenre jó?


2017. febr. 20. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező,


Sehol sem írtak 51-49% statisztikát, azt csak te képzelted bele. Ez egy.

A másik meg, hogy ha autista vagy, és a kutyák a kiszámithatatlanságukkal feszültséget keltenek benned, akkor az emberek főleg.

Innentől már csak egy lépés, hogy nem hiszek az autizmusodban, max abban hogy átlag alatti intelligenciával rendelkezel. Vagy aspergeres vagy, de aki az aspengereseket "autistának" nevezi, az megérdemel egy acélbetétes tökönrúgást, akkor is, ha nő.


De mit is akarok írni? Azt, hogy senkit sem érdekel a te bajod, mert sem érveid, sem bizonyítékaid nincsenek - csak megpróbálsz befeketíteni valamit, ami rengeted embernek segít, csak azért, mert te másképpen gondolod. De a helyzet az, hogy nem értesz hozzá. Hiszen, nem vagy szakember.

Az meg, hogy szerinted a saját életedre levetítve... nem jelent semmit. Hiszem a tapasztalatok azt mutatták, hogy a emberek soha nem fognak repülni. Aztán mégis. Akik értettek a dologhoz, megoldották.

2017. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Sehol sem írtak 51-49% statisztikát, azt csak te képzelted bele. Ez egy. "


Nem, ezt az egyik kommentelő állított, én az ő állítására alapoztam.


"A másik meg, hogy ha autista vagy, és a kutyák a kiszámithatatlanságukkal feszültséget keltenek benned, akkor az emberek főleg.

Innentől már csak egy lépés, hogy nem hiszek az autizmusodban, max abban hogy átlag alatti intelligenciával rendelkezel. Vagy aspergeres vagy, de aki az aspengereseket "autistának" nevezi, az megérdemel egy acélbetétes tökönrúgást, akkor is, ha nő. "



Hinni istenben kell, a diagnózisomat vagy ELFOGADOD, vagy nem. De amúgy sem számít, mert nem te vagy a mérvadó, akinek el kell fogadnia.... Az asperger szindrómát a szakemberek már nagyon sok helyen - nem én, hanem az ehhez értő ORVOSOK- is az autizmussal együtt teszik fel egy lapra, csak éppen a spektrum szélére. Megnyugtatlak, az én diagnózisomon autizus áll, igaz az is rajta van, hogy átlagon felüli intelligenciával magasan funkcionálok.



"De mit is akarok írni? Azt, hogy senkit sem érdekel a te bajod, mert sem érveid, sem bizonyítékaid nincsenek - csak megpróbálsz befeketíteni valamit, ami rengeted embernek segít, csak azért, mert te másképpen gondolod. De a helyzet az, hogy nem értesz hozzá. Hiszen, nem vagy szakember. "



Én annyit mondtam, hogy nem biztos, -és szerintem még rajtam kívül nagyon sok autistának- jót tesz a kutya "terápia", mert nem tudja mindenki -köztük én sem- elviselni ezeknek az állatoknak, vagy bármilyen állatnak a jelenlétét. Ehhez nem kell érv, nem vagyunk egyformák, a statisztika pedig úgy hajlítható ahogy jólesik.

Nem feketítek semmit, csak leírtam a személyes véleményemet, amit igen, saját magamra alapozva alkottam. Miért? Mert közöm van a dologhoz autista lévén.


"Az meg, hogy szerinted a saját életedre levetítve... nem jelent semmit. Hiszem a tapasztalatok azt mutatták, hogy a emberek soha nem fognak repülni. Aztán mégis. Akik értettek a dologhoz, megoldották."


Az emberek most sem tudnak repülni, - ha csak nem a fűtől- a repülőgép repül.


UI:

Az acélbetétes rugdalózáshoz nincs hozzáfűzni valóm. látom, nem bírod a kritikát és erőszakos vagy. továbbiakban egy ilyen emberrel nem kívánok vitába bocsájtkozni.



További sok sikert és agresszió mentes életet kívánok számodra!

2017. febr. 20. 16:40
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

"Vagy aspergeres vagy, de aki az aspengereseket "autistának" nevezi, az megérdemel egy acélbetétes tökönrúgást, akkor is, ha nő. "


Asperger diagnózis már nincs. Autizmus spektrum zavar van, azon belül nem különítik el az Asperger-szindrómát. A gyermekem zárójelentésén még így szerepel: Autizmus Spektrum Zavar, AZON BELÜL Asperger-szindróma. Akkor most rúgjam tökön az egész szakorvosi teamet, aki a diagnózist adta???? (Pláne, hogy azóta megszűnt az Asperger elkülönítése, már mindenhol csak az ASD szerepel a papírokon).


Kérdező: autizmus mellett is előfordulhatnak egyéb mentális problémák, amelyek oka inkább az egyén szocializációjából fakad és nem az autizmusból. Ne mossuk össze a kettőt! Ha te kutyafóbiás vagy, akkor neked nyilván nem megfelelő a kutyaterápia. De ez egy MÁSIK problémád miatt van így. Az autik többségének nincs baja a kutyákkal (bár személyes tapasztalataim alapján a macskákat jobban szeretik, legalábbis az én autista ismerőseim szinte kivétel nélkül mind macskarajongók).

2017. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az állatterápia bizonyítottan kedvező hatású autista emberekre. Igaz, amit írnak a honlapon, nem hazudnak. Persze lehetnek ettől kivételek, mint pl. te is.

2017. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Az autisták nem egyformák, és emiatt a kutyaterápia sem lehet mindenkinél hatékony. Szerintem annak jó, akinek alapból pozitív élményt okoz egy kutya, vagy minimum ambivalenset.


Először csak azt vettem észre, hogy az autista kisfiam nem érti a kutyákat, azaz nem ismeri fel rajta az alapérzelmeket (öröm, félelem, harag, undor, meglepődés), de aztán rájöttem, hogy a neurotipikus emberek egy része sem. Pedig azt hittem - magamból kiindulva -, hogy ez mindenkinek vele született képessége. Számomra a kutyák kiszámíthatók, "látom" melyikkel és mikor lehet barátkozni, és melyik kutya veszélyes rám.


Szerintem onnan szedik, hogy a kutya mindenre jó, hogy magukból indulnak ki: nekik nagy öröm kutyát dögönyözni, nyilván mindenkinek az.

2017. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A macskákat sem szereted? A terápiás kutyák jó fejek, nyitnod kéne feléjük.
2018. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nem tudom, de a kutyak érzik hogy valami nincs rendben. Volt egy nyugodt francia bulldogom, egy autista kisfiut arcom harapodt, azelott soha. Egy másik fajta kutya meg rettentő en félt tőle.. A kutyák nagyon érzik az ilyet.
2021. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!