Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vagdosást felfoghatjuk...

A vagdosást felfoghatjuk öngyilkossággal való fenyegetőzésnek?

Figyelt kérdés
Te minek gondolod? Ugye ha valaki szavakkal mondja ki, hogy "ha nem leszel velem kedves, nem ugrálsz körülöttem, elhagysz/megszakítod a barátságunkat, akkor én megölöm magam" az agresszív és undorító fenyegetésnek van titulálva, és az egyetlen reakció, hogy "hagyd az ilyet, ne engedj a zsarolásnak". De a vagdosás, pontosabban a kis kacsók karcolgatása, mert arra gondosan figyelnek, nehogy komoy bajuk essen... az nem pont ugyanez a kategória? Egy néma zsarolás: "nézd, bántom magam, legyél velem kedves, nehogy újra megtegyem"?!
2017. febr. 23. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

én annak fogom fel, hogy az egyén képtelen a normális feszültség levezetésre, másoktól hallottam, hogy "megnyugtat"...

7 évig voltam depressziós, nem vagdaltam magam...

sokan titokban csinálják, nem is tud a környezet róla...


24F

2017. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az is az.De arra is tenni kell magasról.Mindenki saját maga felel a tetteiért és nem más hibája lesz ha legyilkolja magát.
2017. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában a borderline-osok csinálják ezt, náluk meg elég nagy a sikeres öngyilkossági arány, szóval én a helyedben ha ilyennel van dolgom nem igazán venném viccnek a dolgot. Ismerek sajnos valakit, aki sikeresen kinyírta magát, mert a fiú "nem engedett a zsarolásnak".


Nem mondom, hogy legyél vele, dugd kórházba, kapjon kezelést, legyen megfelelő kezekben, aztán ha nem szereted, és nem kívánsz mellette lenni akkor, mikor neki a legnehezebb, és nem hiszel a gyógyulásában, akkor hajrá. De a te felelősséged is, hogy megfelelő kezekben legyen. Gondolom egyéb őrületek is vannak körülötte, ez általában ilyen. Javaslom olvass utánna a Borderline személyiség zavarnak

2017. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem jelent öngyilkossággal való fenyegetőzést.

Van, aki kis mértékben mazochista. Az enyhe fájdalmat én is szeretem, de én a fogínyemet szoktam felkaparni. Viszont azt egyáltalán nem élvezném, ha kivágnának belőlem egy darabot, mert az túl nagy mértékben fáj már. Szerintem ezért van az, hogy a legtöbben, akik vagdossák magukat, nem ejtenek mély vágásokat magukon: a karcolások miatt érzett fájdalom pont "tökéletes", az ennél nagyobb fájdalom viszont már nem jó.

Meg vannak, akik önbüntetésből vagdossák magukat. Úgy érzik, ezt érdemlik: a fájdalmat, a csonkítást.

De térjünk vissza a karcolgatás-vagdosás közti különbségre. Ha belegondolsz, a mély vágások nem gyógyulnak be teljesen, ronda, vastag, feltűnő fehér hegek maradnak utánuk, ha viszont csak a bőrödet sérted meg, sokkal kevésbé feltűnő lesz a nyoma, sőt, lehet nem is marad nyoma.


Egyébként, ha ennyire nem érdekel az adott személy, mit számít az neked, hogy mit csinál magával? Ha azt akarod, hogy ne vagdossa magát, derítsd ki, mi a problémája és segíts neki. Ha meg letojod magasról, ne is nézz oda, és akkor majd nem kell ezen hőbörögnöd.

2017. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!