Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van az középiskolámban egy...

Van az középiskolámban egy autista. Tehetek érte valamit?

Figyelt kérdés

Egy autista bekerült a középiskolámba, ahol nyilván se szakmát, se érettségit nem tud majd szerezni, szóval nem ide kéne járnia, tévedés, vagy hiba lehet, hogy itt van. Az osztálytársai eleinte kinevették majd megtanulták, hogy tilos, meg hogy ő autista.


Mindig magában beszél vagy énekel, szereti kinyitni nekünk az ajtót, szeret járkálni. Tud beszélni, értelmes mondatokat mondani. Valahányszor megszólítom válaszol, de elmegy és ennyi a kommunikációnk, ezért nincs semmi barátja.


Mondjam neki, hogy ne menjen el? Keressem, hátha van valami, amihez nagyon ért? Mivel mindig énekelget, lehet zenélnie kéne? Vagy haggyam békén, mert csak felkavarom őt? Igazán segítenék rajta, bár sosem tűnik szomorúnak.


Vagy ajándékozzak neki valami logikai játékot?



2017. febr. 23. 23:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Nagyon nehéz egy autistával megtalálni a közös hangot. Nehezen nyílnak meg, a változást nem tűrik.

Amivel közelebb lehet kerülni hozzájuk esetleg ha megtudod mi az amit nagyon szeret (gyűjt e valamit, rajong e valamiért ) ugyanis amit nagyon megszeretnek arról órákat képesek beszélni. Persze nem elsőre. Próbálkozni kell és nem szabad feladni. Illetve erőltetni sem szabad.

Amúgy vannak autisták akik kifejezetten jók egyes tárgyakból. Nem szabad lebecsülni őket.

Az éneklés lehet hozzá a kulcs. Lehet van kedven dala, énekese.

2017. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
77%
2017. febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kösz szépen! Megpróbálok vele kapcsolatot teremteni. Első lépésként megpróbálom rávenni, hogy ne menjen el, miközben beszélek hozzá. Aztán megpróbálok rájönni, hogy mit szeret. Remélem sikerül.
2017. febr. 23. 23:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az autistákkal nehézséget jelent hogy viszonylag könnyen húzzák fel magukat ami elég erősen nyilvánul meg bennük. Próbálj vele beszélgetni aztán kérdezd meg mit szeret csinálni, ha már a kedvenc témájánál tartotok gyorsan ki tudnak nyílni.

Öcsém is az, nagyon csendes, nem szeret beszélgetni de ha felhozod a vonatokat vagy világháborús dolgokat (tankok-repülők-csaták) le se lehet lőni :D

2017. febr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Szeretnél vele összebarátkozni? Kérdezd meg, mi érdekli! Az autistáknak többnyire van egy nagyon szűk érdeklődési körük, és arról nagyon szeretnek beszélni. A legeslegjobb dolog, ami egy autistát érhet az életben az, ha talál egy embert, akit érdekel az ő érdeklődési köre és szívesen beszélget róla.


Az érettségivel kapcsolatos mondatod amúgy kicsit rosszul esett. Diplomás autista vagyok. Szoktam magamban énekelni, motyogni, fura hangokat kiadni. Ennek semmi köze a tanuláshoz és az intelligenciához.

2017. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdésed, és gratulálok a hozzáállásodhoz!

Igen, vannak diplomás autisták, szakmát is szerezhet természetesen. A nem autisták között is biztos ismersz olyat, aki mondjuk a fürdőben énekel, vagy amikor koncentrál, vagy valami listát készít, magában beszél. Na ez ugyanez, csak ő nem tudja, hogy ezek a dolgok hol megengedettek, ezért csinálja őket nyilvánosan. Ha örülök valaminek, én pl. repkedni szoktam a kezeimmel a mai napig, pár éve már csak egyedül. :D

És igen, érdeklődj nála, hogy mi érdekli. A közlekedés, fizika, számok, infó jó irány lehet, ha fiúról van szó. És ha bbaszogatják, védd meg! Én mindig felnéztem azokra, akik az árral szemben kiálltak mellettem.

2017. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen diploma dologban, mind nagybátyám ,mind nagypapám elég erősen mutatták az autizmus jeleit (amikor ők voltak gyerekek még nem vizsgálták az ilyet ha nemvolt túl feltűnő szóval ki tudja azok voltak-e). Az egyikük gimnáziumi emelet matematika és sakk tanár volt, a másik svédül tette le a doktiri diplomáját és többek között egyetemi prfesszor volt szóval simán ehet valaki autizmussal is jó végzettségő, a sulimban is volt egy srác aki egyetemről jött át szakmát tanulni.
2017. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 mondjuk a helyesírásomból látszik hogy nem rájuk ütöttem...
2017. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Ez szép dolog tőled hogy nem akarod kiközösíteni sőt még segíteni is szeretnél rajta. De ahogy az egyik hozzászóló írta semmi köze a magában való énekelgetésnek a tanulmányi eredményéhez.
2017. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A tanárok gondolják úgy, hogy nem fog neki sikerülni az érettségi igazából, annyira nem ismerem. Én úgy tudtam hogy az autisták többsége kommunikálni sem tud, te pedig azt mondod autista vagy és értesz és válaszolsz is. Szóval nem tudom. Én mindenesetre szeretnék segíteni neki, de kevésszer tudok vele beszélni. Mostanság azon lepődtem meg, hogy nyújtja a kezét és kezet fog velem köszönéskor. :D
2017. márc. 20. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!