Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet jobban járok ha ezzel...

Lehet jobban járok ha ezzel nem keresek segítséget?

Figyelt kérdés

Néha pánikrohamaim vannak, mostanában ritkák, havi 1, max 2, viszont gyorsan le tudom vezetni magamnak a dolgot és általában 10 perc után már alszom is tovább. Még sose voltam vele dokinál, sztk-ban azért mert ott általában gyógyszerrel kezdenek én meg nem érzem úgy hogy erre gyógyszer kéne, beszélgetős pszichológusnál meg mert mocsok drága és szüleim szerint nem olyan súlyos hogy szükségem legyen rá.

Viszont belegondoltam és lehet jobb is így? Mármint ha elmegyek lesz egy dokumentum arról hogy nekem ilyen és ilyen mentális bajom van (ki tudja még mit talál a pánikrohamok mellett, (a fél család erősen autista jellemű) és pl egy leendő munkáltató ha ezt megtudja simán dönthet úgy hogy neki nem kell egy mentális beteg alkalmazott. Jobb lenne ha kimaradnék a rendszerből ha magamban elvagyok ezzel a problémával?


2017. febr. 24. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is, ha bármilyen pszichológiai kezelésre jársz/jártál, arról a munkaadó nem tudhat,mert ez az orvosi titoktartás alá esik.

Kivétel olyan munkakör, ahol igazolni kell, hogy meghatározott probléma nem fordul elö nálad - ez úgy értendö, hogyha valahol a panikrohamok miatt nem kaphatnád meg az állást, attól még azt nem közölhetik a munkaadóval, ha netán kézmosási kényszered van, mert ez nem befolyásolja az adott munka elvégzését.

Az ilyen munkakörökhöz akkot kell elvégeztetni a megfelelö orvosi alkalmassági vizsgálatot.


Szóval az mese, hogy azért, mert valaki járt pszichológushoz, "mentális betegnek" fogják tartani. (Márcsak azért is, mert a kezelés oka lehet önbizalomhiány, mobingolás, testképzavaz, stb, amik semmiféle mentális betegséget nem jelentenek ilyen értelmben.)


Azt nem tudom, miböl gondolod, hogy "a fél család erősen autista", de igen valószínütlen, hogy ezt szakember állapította meg, hanem inkább csak pár félinformáció alapján jutottál ide. Az autizmus megállapítása ugyanis igen komoly, több napos viszgálatsorozat után lehetséges csak.

Ezen kivül az autizmus nem "mnetális betegség", emiatt nem lesz valaki alkalmatlan a munkavégzésre, söt igen sok olyan ember, aki nagy felfedezésekett tett, autista (volt).

2017. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem is pletyka inkább úgy mondom hogy mind nagyapám mind nagybátyám erősen mutatták a tüneteit, anya is valamennyire, öcsém pedig diagnosztizálva van de rajta kívül senkit se látott orvos emiatt szóval bármi lehet.

Tudom hogy az autizmus nem igazán mentális betegség (sokan oda sorolják) de az ha az ember autista van maga után egy bizonyos stigmát.

2017. febr. 24. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ha már rohamok formájában jelentkezik a szorongásod, akkor ezt te majd otthon elintézed magadnak...

Nem lehetetlen, ellenben nem igen kockáztatnék ezzel. Mert egy szép napon az sem kizárt, hogy kidőlsz a munkában, a zebrán sétálva, félsz majd még az utcára is kimenni, stb.


Terápia kell ehez, mert súlyosbodhat igen könnyen. Eluralkodhat rajtad, ki tudja mi az oka. A pánik csupán egy tünet együttes, az okok viszont sokszor láthatatlanok.

2017. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk az az érdekes hogy hétköznap nem szorongok kimondottan, új helyzeteknél izgulok, de semmi olyan amit ne lehetne leküzdeni, ilyen rohamom csak éjjel felriadva van úgy 2 éve.
2017. febr. 24. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

" de az ha az ember autista van maga után egy bizonyos stigmát"


Bizony, akár még fontos pozíciókba is kerülhetnek, a K+F cégeknél kimondottan előnyt jelent, ha valaki autista. (Párom is erősen autisztikus, nincs diagnózisa, de a munkahelyén többeknek van.)


Három évig jártam pszichoterápiára, csak az tudta, akinek én mondtam el. Munkáltatónak nem vagy köteles elmondani. Megjegyzem, a multi cégek maguk alkalmaznak pszichológusokat a dolgozóik számára, mert fontos számukra a munkavállalók lelki egészséges...

Van olyan ismerősöm, aki multinál dolgozik, egy hónapig feküdt pszichoterápiás osztályon, a főnöke intézte el neki, hogy bejusson. Semmi hátrányt nem szenvedett emiatt, azóta is ugyanott dolgozik.


Ami pedig a pánikrohamokat illeti: úgy vettem ki, este jelentkezik. Nálam is így indult... aztán idővel már napközben is rám jött, mondjuk autóvezetés közben. Nem játék! Csak rosszabbodhat.

2017. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!