Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, vagy valami más?...

Depresszió, vagy valami más? Tartós állapot levertséggel és hangulatingadozásokkal.

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre fogni az utóbbi 10 évem.

Az első három- a kamaszkorom kimondottan nehéz volt, anorexia ( kb 40 kg, napokig nem evés), majd elzárkóás a teljes külvilág elől, elkezdtem többet enni, de hónapokig senkivel sem kommunikáltam, a pszichológussal sem voltam hajlandó beszélni és erős depresszióm volt. Ebből kilábaltam, majd majdnem 4 évig minden rendben volt.

Az utóbbi három évben viszont újra kezdődtek a gondok. Most már sokkal jobb, igyekszem magam összeszedni, de sokszor a napi feladatok is komoly erőfeszítést igényelnek ( zuhanyozás, bevásárlás ...), néha álmatlanságom van, de olyan is van, hogy nem tudok kikelni az ágyból sem. Közben ért egy komolyabb trauma is, de ez az állapot már előtte kezdődött. Általánosságban levert vagyok, fáradékony, könnyen elszomorodom ok nélkül annyira, hogy napokig élni sincs kedvem. Mikor sok a dolgom - egyetem, munka, akkor szerencsére nincs időm töprengeni, akkor viszonylag egyszerű minden. Ha sikerül magam rávenni, hogy sportoljak, az is segít. A másik oldal pedig, hogy akad, amikor majdnem elsírom magam örömömben egy számomra tetsző daltól, vagy a napsütéstől, viszont más, akár komolyabb események semmilyen érzelmi reakciót nem váltanak ki. Sokszor menekülök az emberek elől, szándékosan nem veszem fel a telefont, a döntéseket halogatom.

Azóta három pszichológusnál is voltam, nem tudtak mit javasolni, mert szerintük racionálisan látom a helyzetem, de érdemben semmiféle tanácsot nem adtak. Esetleg valaki hasonló cipőben, vagy csak valami olvasnivalót tudnátok ajánlani, ami segíthet?



2017. febr. 25. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már rég óta magányos vagy, lehet hogy egyszerűen nagyon keves motivációd van bármihez. Az emberek motivációinak egy nagy részét a kapcsolatai váltják ki.


Keress barátokat hátha, segít.

2017. febr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, normális a kapcsolatom a családommal, mindig számítahatok rájuk, ilyen téren minden rendben van. Boldognak kellene lennem, de helyette ez a furcsa valami van.
2017. febr. 25. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor neked pszichiater vagy belgyógyász kell, ha pszichológiailag minden rendben.
2017. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 RoseTyler ***** válasza:
Ilyenkor mindig az az első gondolatom, hogy testileg nem vagy rendben. Első körben erős vitamin- és ásványianyag-hiány, másodikban pedig bármilyen egyéb (akár nem feltűnő) egészségügyi probléma, ami a levertséget (tipikus viselkedés betegségek alatt) okozza.
2017. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Milyen betegségre gonolsz? Egyáltalán milyen orvoshoz érdemes ilyennel mennem?

A vitaminhiányt kizárnám, szedek multivitamin, c-vitamint és magnézium b-komplexet, igaz nem minden nap, csak mikor eszembe jut, de mellette egészségesen táplálkozok. Teljes vérkép, ha jól emlékszem 2 éve lett csináltatva, akkor minden rendben volt, a problémák pedig korábban kezdődtek.

2017. febr. 25. 23:50
 6/11 RoseTyler ***** válasza:

És milyen mennyiségeket szedsz ezekből? Mert ugye némelyik multivitamin annyi, mint halottnak a csók. Omega3-at szedsz-e eleget? Na és D-vitamint? Az egészséges táplálkozás is egy olyan kifejezés, ami így önmagában semmit nem mond. Mindenkinek (kicsit) mást jelent. Bio termékek? Kevés szénhidrát? Zsírszegény? "Mindenmentes"? Stb...

Amúgy rengeteg betegség okozhat ilyet (különböző érzékenységek/allergiák, pajzsmirigy problémák, Lyme-kór, gyulladt fog stb.).

Hogy milyen orvoshoz menj vele? Passz. Valami nyitott szemléletű magánorvoshoz talán, aki nem csak a megszokott protokollokat követi. Persze, hókusz-pókuszokra sincs szükséged...

Ja, és írtad, hogy néha sportolsz. Az tök jó, de rendszeresen kéne csináld! Mert úgy segít igazán.

2017. febr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A vitaminokhoz: C- 500 vagy 1000 mg, mikor mennyi

B3 - 18 mg, E-10, B5 -6,6 mg, B6- 2mg, B1 - 1,4 mg,B2 - 1,6 mg, A - 800 mikrogramm, folsav - 200 mikrogramm, D3- 5 mikrogramm

Mg - 60 mg + B6 -5 mg

A táplálkozáshoz, van ami bio- a tej, bulgur, kuszkusz, hüvelyesek. Mindenféle húst, belsőséget fogyasztok, hetente egyszer halat, sok zöldséget, gyakran zöldséglevest, édességnek gyümölcsöt, szeretem a sajtokat, salátákat, egészséges a testúlyom.

A heti minimum sport az egy óra aktív, csoportos, heti 5-ször kb 40 perc séta, ebben van lépcsőzés is. Az ideális az heti még kettő aktív és egy hosszabb séta, vagy futás. A fogaim rendben vannak, pár hónapja ellenőriztettem, röntgen + magándoki.

Nagyon köszönöm a segítséget.

2017. febr. 26. 00:55
 8/11 RoseTyler ***** válasza:

Na, ezek a mennyiségek nem sokat érnek, ha ez az össz napi adag.

Ami mennyiség ér valamit B-vitaminokból, az pl. a Stress B-complexben lévő mennyiségek (linkelni nem akarom, keress rá).

D-vitaminból legalább a tízszeresét kéne szedned (5mcg=200NE), vagyis 2000 NE-t (50mcg), főleg ősztől tavaszig. De esetedben ennél is lehetne többet, viszont akkor fontos, hogy szedj mellé K2-t is. Magnéziumból 500mg-ot érdemes szedni. És ezen kívül cinket és omega3-t (halolajat) is kéne szedned!


Szerintem, próbáld ki, hogy egy-két hónapig komoly vitaminpótlást csinálsz (ennyi idő alatt túl sem tudod őket adagolni, ha esetleg félnél ettől), aztán ha nem érzed közben/utána a különbséget, akkor viszont irány egy doki és alapos kivizsgálás.

2017. febr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Bocsi hogy ide pofátlankodok,de eléggé hasonló az én próblémám is mint a kèrdezőnek.Szorongok,szédülök,nincs kedvem semmihez,mindig fáj valamin,Na és itt olvastam kommentbe nekem elég rosszak a bölcsességfogaim.Szerinted ez lenne a probléma okozója?Szinte 3éve vannak ezek velem.Van mikor az arcom is olyan mintha nem érezném.De kètlem hogy ettől lennék depis.
2017. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most jutott eszembe, hogy ilyet kaptam, elkezdem szedni: ca- 1000 mg, Fe - 18 mg, P-800 mg, I - 150 mcg , Mg- 400 mg, Zn - 15 mg, Se -36 mcg, Cu -2 mcg, Mn- 2 mg, Mo -36 mcg

Holnap veszek valami D3-at, ez biztosan nem fog ártani.

Rákerestem arra, amit küldtél, azt írták, javítja az étvágyat. Ugye nem fogok tőle brutálisan hízni? Ettől azért tartok, nagyon figyelek rá, hogy rendben legyen a súlyom, mert nem akarok megint evészavarokat.

Még olyan jutott eszembe, hogy nem lehet esetleg valami genetikai hajlam? A nagyim és apum nővére is antidepresszánsokat szed, ők sokkal rosszabbul vannak. Kicsit szkeptikus vagyok a vitaminiánnyal, mert ugye két éve rendben volt, de akkor én már kevésbé, de mindenképp megpróbálom ilyen úton is.

2017. febr. 26. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!