Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre pszichológust...

Pánikbetegségre pszichológust v. pszichiátert ajánlanak. Kb. mennyibe kerülhet egy kezelés?

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 16:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem szedjél be vitamint és élj egészségesen, ha esetleg nem úgy élnél= pl: mértéktelen alkohol fogyasztás.

Legjobb a 1000 mg kalcium és 500 mg magnézium a "pánikra" mindennap.

2013. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%
betegségek 80%-a pszichoszomatikus. Olvasd el a Dianetika könyvet abban benne van, hogyan alakul ki és hogyan lehet megszüntetni.
2013. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Alkesz nem vagyok, hisz lány vagyok és 23 éves.


Az a baj, hogy én ilyen könyvekben nem hiszek amik "öngyógyító" hatásúak. :/ Sajnos a tüneteim teljesen erre utalnak (légszomj, heves szívverés, hőhullám, csomó a torokban, hirtelen verejtékezés, hányinger, szédülés stb.) Minden ezekhez a tünetekhez való vizsgálaton voltam (ekg, mellkas rtg, labor, pajzsmirigy) de semmi nem mutatott ki semmit.

Az egyik ismerősömnek is ugyan ez volt a problémája és egy pszichiáter segített neki. (Azért nem tőle kérdezem meg, hogy mennyi egy ilyen kezelés, mert "elvileg" én nem tudok erről, hogy Neki ilyen problémája volt anno.)

És szeretném ha mihamarabb megszűnne ez az egész, mert már több éve ezek töltik ki a mindennapjaimat és nagyon kellemetlen, pl. amikor egy családi ebédnél vagy vendégségben jön rám egy ilyen "roham", hogy lever a víz, hőhullám, teljesen elvörösödik a fejem és úgy érzem mindjárt odahányok...:(


Ezért kérdeztem, amit kérdeztem, mert szeretnék elmenni egy ilyen dokihoz.

2013. jún. 30. 10:26
 4/22 anonim ***** válasza:

Először ismerkedj meg a pánikbetegség lényegével, ezután képes leszel Te is dönteni.


https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2013. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem. Remélem segíteni fog :( Mert már az elkeseredés határán vagyok :(
2013. jún. 30. 14:11
 6/22 anonim válasza:
100%
Nekem a pszichiáter jött be.Gyógyszert nem kell feltétlenül szedned.Gyakorlatokra tanít meg.Én 3 évig tiltakoztam ellene, majd gyógyszer mellett döntöttem ami 2 hét alatt az életemet vissza adta,majd szedtem egy évig és abba tudtam hagyni, mert most kisbabát várok.Gyógyszer ellenes vagyok, de nekem szükségem volt arra hogy a bogyó megerősítsen abban, hogy nem testi bajom van, innen szedtem erőt hogy kezelni tudjam magam, és megváltoztassam az életem.Sajnos nem mindenkinek megy az hogy csak egy könyvet kiolvas és meggyógyul. Az árak annó 7000 Ft-tól indultak asszem fél óra, de ebbe nem vagyok biztos.A kórházakban is van pszichiáter és ott ingyenes.
2013. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 fruzsi325 válasza:
100%
Szerintem a vitamint és a könyveket felejtsd el, mert nem náthás vagy és nem új vallást keresel. A fentebbi hozzászólóval értek egyet, a pszichiáter a megfelelő neked. Lehet valóban kis ideig gyógyszert is kell szedned, de egy közeli ismerősömön tapasztalt változások után azt mondom, simán megéri és le is lehet vele állni idővel. Nyugodtan menj kórházi pszichiáterhez, mert ott talán nagyobb a kínálat, és ingyenes. Pszichiátert én is 5-7000 ezer forinttól tudnék ajánlani, és ugye heti többször is kellene hozzá menni, szóval az rengeteg, de a nagyobb kórházakban általában kiváló pszichiátereket lehet találni. A pszichológusokat hagyd, ők más lapra tartoznak... Remélem segítettemm. :)
2013. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Olcsóbb mint a fenti árak.

Megtalálod a benne a választ a problémádra és a megoldást is!! Nem öngyógyító a Dianetaika.

Óriási a könyv!! Elfogsz tőle ájulni! Olyan mint anno a kerék felfedezése. Kezd el olvasni és meglátod!

2013. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

tegnap 08:22 és Fruzsi :)


Köszönöm, teljesen egyetértek Veletek. Sajnos tőlem a gyógyszerszedés nem áll távol, mert anno a térdem miatt rengeteget kellett szednem. De sajnos muszájból...ha nem muszáj akkor én sem szedem.

De sajnos én is úgy vagyok vele ahogy tegnap 08:22 leírta, hogy úgy érzem szükségem van arra hogy szedjek valamit, ami úgymond alátámasztást ad ahhoz hogy nem valós testi baj van, hanem pszichés és hogy tudjam hogy ezen lehet változtatni, még ha csak segítséggel is. (Értem ezt a gyógyszerre.)

Nagyon hiányzik a régi életem amikor olyan pörgős, vidám voltam hogy lelőni sem lehetett...

Sokat gondolkoztam ezen, hogy mi válthatta ki, de nem sokra jutottam...a párom szerint a családi háttér, családi kapcsolataim itthon...(Sajnos nem egyszerű...), de kétszer nem mondom hogy igaza van.


És mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, én is arra gondoltam hogy korházban kéne keresni egy dokit, mert egyetemista vagyok, nem tehetném meg hogy heti X-szer 5-7000 Forintot csak úgy "kidobjak"...:(


Utolsó, köszönöm Neked is. Mindettől függetlenül azért belenézek a könyvbe ha megtalálom valahol a neten (mert azért megvenni nem szeretném) de a dokira tényleg szükségem van. Már csak azért is, mert lenne mit kibeszélnem magamból...:(

2013. júl. 3. 08:37
 10/22 anonim válasza:
A pszihés betegségekre is vonatkozik a társadalombiztosítás. Háziorvos beutal a pszihiáterhez. A pszihiáter orvos. Egyrészt kielemzi, hogy mi áll a jelenség mögött, másrészt segít a megoldásban beszélgetéssel, ha kell gyógyszerrel. Nekem mázlim volt. Szorongásos-depressziós jelenségeimen egy szuper (SZTK-s) orvos ilyen módszerrel segített. Életvidám, viszonylag kiegyensúlyozott lettem. Megtanultam örülni apró dolgoknak.
2013. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!