Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pszichológus meleg-barát?

Minden pszichológus meleg-barát?

Figyelt kérdés
TB-s pszichológust vennék igénybe, de félek attól, hogy valaki olyanhoz kerülök, aki nem annyira szereti a melegeket.

2017. febr. 28. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezz rá!

Bántani biztosan nem fog!

Legfeljebb átirányít egy kollegájához, ha ő valamiért nem tud Téged eléggé szeretni.

2017. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
lehet találsz olyat amelyik jól meg is rak hátulról:-D
2017. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet tudni, én jártam egy nagyon kedves nőhöz, mindenben megértő volt, de valahogy a melegséget egyszerűen nem vette tudomásul, kerülte a témát vagy "barátnő"-t mondott "barát" helyett ösztönösen. TB-re elég necces szerintem, én is szeretnék találni egy jó szakembert, de pont emiatt nem fogtam bele.
2017. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
93%

Szia! Szerintem mindenre "nyitottak" es en ugy lattam hogy akármilyen vagy, elfogadnak, es nem lesznek lekezelőek vagy hasonlóak.

Nekem nagyon sokat segítettek, és bármi furcsán mondtam sosem bánt velem máshogy. :)

(En is pszihologusi pályát választok, és meleg-barát vagyok.)

2017. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Igen, Bélucim... :)
2017. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Amelyik nem "melegbarát" az már nem is jó szakember,én kerülném.


Mégis miféle problémát tud megoldani egy olyan pszichológus,aki nem nyitott a betegével?


Egy pszichológus önelfogadásra tanít,nem pedig zavarba jön a témától.


Egy pszichológusnak nagyon nyitott világképpel kell rendelkeznie.Mégis hogyan kezel valaki egy beteget,ha nem tud azonosulni bizonyos dolgaival?

2017. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Elvileg (!) csak úgy lehet valaki pszichoterapeuta, ha nagyon mély önismereti munkát folytat előzőleg, ennek során pedig feldolgozzák saját magukban a hárításaikat. A mélylélektan alapvetése, hogy az zavar másokban, amit önmagamban nem tudok elfogadni, feldolgozni, ebbe pedig értelemszerűen beletartozik a homofóbia is.

Szóval az önelfogadás az, ami mások elfogadásához vezet el.

Ettől függetlenül minden terapeutának lehet olyan momentum az életében, amivel (még) nem feltétlenül sikerült megküzdenie. Ha olyan helyzettel szembesül, amivel nem képes azonosulni, akkor szakmai kötelessége elutasítani a kliens kezelését. (Illetve akkor is, ha olyan problémával szembesül, ami meghaladja a kompetencia-határait: pl. függőségben szenvedők, bántalmazók, stb., ezeket a helyzeteket ugyanis szakmailag is tilos a hagyományos pszichológiai módszerekkel kezelni.)


Ha tehát olyan terapeutába futsz bele, aki "nem annyira szereti a melegeket", az róla szól és nem rólad, de értelemszerűen nem tud neked segíteni. Ugyanakkor TB-alapon mindenképpen lutri, hogy kihez kerülsz és nem csak melegbarát-szempontból az. Lehet, hogy melegbarát, de attól még pocsék terapeuta, mert sajnos sok a kókler. Sőt, az is lehet, hogy amúgy jó szakember, de a kettőtök személyisége nem illik össze, nem tudtok hatékonyan együttműködni, mert ilyen is van! A terápia sikerét nagyon nagy arányban az határozza meg, hogy mennyire illik össze a terapeuta és a kliens személyisége, habitusa. Én ezt nem bíznám a véletlenre...


Tegyük fel, hogy bemész egy étterembe, és felajánlják, hogy kapsz egy ingyen ebédet, DE nem tudhatod, hogy mit: lehet, hogy olyasmi, amit nem szeretsz; lehet, hogy olyan kis adagot adnak, ami fél fogadra sem elég és csak még éhesebb leszel tőle; de még az is lehet, hogy lejárt alapanyagokból készült és gyomorrontást kapsz tőle. VAGY választhatsz az étlapról olyat, ami neked megfelel, de akkor fizetned kell érte. Melyiket választanád?

2017. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs pénzem a fizetős terápiára.

Heti legalább egyszer, de talán kétszer is kellene járnom, de nincs heti 15 ezrem ilyenekre.


Ezért mondtam a TB-set, nem szórakozásból.

2017. márc. 1. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Iskolai, munkahelyi pszichológus van? Oda ingyen lehet járni.

Nekem nem kibezsélésre van szükségem, hanem infó kapására, jelenségek megszüntetésére, sorskorrekcióra. Ezért sorskorrekciós oldásokra járok, nem pszichológushoz, kb. havonta-félévente egy alkalom, ingyentől a 17 000 Ft-ig.

2017. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

# 9: TB-alapon jó, ha kétheti egy terápiás alkalmat ajánlanak fel. De inkább csak havi egy alkalmat. A TB csak a legszükségesebb minimumot finanszírozza. Ha meg nagyon súlyos az eseted és intenzív terápiára szorulsz, akkor bennfekvéses pszichoterápiás osztály jöhet csak szóba TB-alapon.


Én is úgy vágtam bele annak idején, hogy nekem erre nincs pénzem, aztán némileg átcsoportosítottam a havi kiadásaimat és máris futotta terápiára, heti kettőre. (De nem volt heti 15 ezer így sem.)

2017. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!