Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S! Egy nagyon jó barátom...

S. O. S! Egy nagyon jó barátom megakarja ölni magát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Facebookról ismerem kb 2 éve, de rokon lelkek vagyunk. Mindketten verset írunk, novellát, vannak regény vázlataink, stb. Most éppen egy magyar irodalom Legendával működik együtt Kaiser Lászlóval, de kétségbe van esve.

Azt hajtogatja, hogy őt nem fogják a dzsihadisták meggyilkolni, mert végez magával. Azt írta, hogy vasárnaptól kezdve nem eszik, nem iszik addig amíg meg nem hal. Azt írta, hogy a végrendeletét Nekem átgépeli és rakjam ki Neki facebookra azt az 5 versét amelyet hétvégén fog írni.

Nem akarom elveszteni őt, nagyon fontos számomra még akkor is ha csak Neten ismertem meg.

Már mindent írtam neki, jöttem a vallásos szöveggel, azzal, hogy gondoljon arra akik szeretik őt, gondoljon a barátaira, családjára, arra, hogy mekkora tehetség, hogy ha ő végez magával akkor a világ kevesebb lesz, mert egy művésszel kevesebb, ne tegye, mert Én itt vagyok Neki és rám számíthat, már jöttem azzal is, hogy ne meneküljön a sorsa elől.

Nem használ semmi, egyszer már csinált ilyet, de akkor lebeszéltem róla.

Most már írtam 2 barátjának is, ők is írnak vele, de nem használ.

Mit kéne tennem ilyenkor?

A segélyívót nem hajlandó hívni, Nekem kéne felhívni őket holnap?

A szüleit nem ismerem, testvéreit sem, nem tudok velük beszélni.

Kétségbe vagyok esve, Nekem olyan, mintha a testvérem lenne.

Nem tudnám feldolgozni ha megölné magát. A fiú 15 éves, hasadt személyisége van amit pár hónapja pszichológus kezel.

Kérlek segítsetek!



2015. dec. 10. 21:32
 1/4 Manócska1 ***** válasza:
hívd a segélyhívót mielőbb!!!!
2015. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Azt írta, hogy vasárnaptól kezdve nem eszik, nem iszik addig amíg meg nem hal."


Akkor még van időd bőven. Ha 15 éves, akkor a szülőknek lenne célszerű szólni. Ha pszichológushoz jár, akkor az ő kompetenciája kezelni ezt a helyzetet. Semmiképpen sem neked kell megoldanod, ez még egy szakember számára is feladná a leckét. A segélyhívót nem érdemes hívnod, hiszen itt nincs konkrét életveszély (az, hogy x napig nem eszik, nem iszik, valószínűleg csak fenyegetés, gyakorlatilag 0 esélye van, hogy ilyen módon öngyilkos legyen). Tényleg ne vedd magadra ennyire ezt a dolgot, mert ez a szüleire és a pszichológusára tartozik elsősorban!

2015. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szüleinek nem mondta...

A pszichológushoz nem tudom mikor jár, de a Szülei nem tudják, hogy pszichológushoz jár azt írta. Én küldtem el, mert valamikor bekatta, előjön a másik énje és elkezd írogatni mindenkire, aztán Hirtelen visszatér a rendes énje. A Szülei nem tudják, hogy hasadt a személyisége.


Jó, de Félek, hogy meggondolja magát és mondjuk nem nem enni fog, hanem felvágja az ereit, vagy felakasztja magát.

Egyszer kötelet tett a nyakába, de szerencsére elszakadt és egy barátja lebeszélte utána.

Nem blöfföl.

2015. dec. 10. 23:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, mi történt végül?
2018. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!