Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha neked is demens a hozzátart...

Ha neked is demens a hozzátartozód, türelmes vagy vele?

Figyelt kérdés
Mennyire tudod tolerálni azt, hogy sok mindent elfelejt, fontos dolgokat is, ráadásul tagadja, hogy neki demenciája lenne. Meg tudod őrizni a türelmedet vele szemben? Hogy viszonyulsz hozzá? Nekem az anyukámnak van kezdődő demenciája.

2017. márc. 2. 03:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk csak volt demens hozzátartozónk, átérzem, hogy nagyon nehéz. Azonban amit leírsz, az mind-mind típusosan a tünete (felejtés, tagadás), ezért ne haragudj rá, még ha bosszantó is :(
2017. márc. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Amíg még "csak" elfelejt dolgokat, az még nagyon enyhe állapot, de hosszú távon tarthatatlan, amikor a demens beteg már önveszélyessé válik (szökdösni kezd, esetleg agresszívvá válik). Napi 24 órás szolgálatot igényel a családtagok részéről. Hosszú távon célszerű szaksegítséget igénybe venni, mert egy laikus családtag nem tudja ezt magára vállalni! Egy ápoló otthonban szakszemélyzet van, akik váltják egymást, műszak után hazamennek (te ezt nem teheted meg, nem teheted le a terhet!). A szakszemélyzetet nem érinti érzelmileg, ha a családtagja nem ismeri meg, összekeveri mással, szidalmazza, bántalmazza. Ott nincs olyan, hogy "leugrom a boltba" és addigra a beteg megszökik, télen halálra fagy, mert azt képzeli, hogy elrabolták és haza akar menni.
2017. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Demens anyámat ápolom 24 órában. 1 éve hoztam el az édesapámtól, addig közösen láttuk el. Őt már kikészítette idegileg, most rajtam a sor...és a családomon.Természetes dolog, hogy elveszted a türelmed, ettől ne legyen lelkiismeret furdalásod.Nálunk ez már 7 éve tart.Legkönnyebben úgy lehet elviselni, ha nem ellenkezel vele. Rá kell hagyni mindent, akkor viszonylag könnyebb az elfogadás.Jó tanácsként mondom, hogy időben adj be kérelmet valamilyen intézménybe(több helyre is!), mert 2 év a várakozási idő.Ha már kikészültél, nem lesz energiád intézkedni. A beköltözés bármeddig halasztható, csak legyen bent az igény.Kötelezettség nélkül visszamondható.Mi is ezt tettük 1 évvel ezelőtt.
2017. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Most kezdd el gyakorolni a türelmet, mert később ennél ezerszer nagyobb türelemre lesz szükséged... a demencia borzalmas betegség. Egyébként igen, én türelmes vagyok vele. Mert szeretem .
2017. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 80 éves anyukám demens, lehet régebben kezdődött, de közel 1 éve diagnosztizálták ezt nála. Én depressziós vagyok, pánikbeteg, generalizált szorongásom van, és már egyre nehezebben viselem ahogy viselkedik. Gyakran ideges leszek tőle, és már már azt érzem, hogy nem bírom tovább.
2017. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös: teljesen egyedül csinálod vagy van, aki idpnként felvált az ápolásban? Milyen tünetei vannak anyukádnak?
2017. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagymamám súlyos fokban demens, két éve kezdődött el a szellemi hanyatlása. Előtte ellátta magát, bevásárolt, takarított, aztán egy csapásra folyamatosan kezdett elfelejteni mindent. A szemetet nem vitte ki, a telefont nem vette fel, az ételt nem ette meg (egy idő után csak úgy evett, ha mellette ültünk, később már etettük), nem tudta, merre van a WC, mindenhova oda pisilt stb., nem ismert meg minket. Borzalmas betegség. Sajnos néha mi sem úgy reagáltunk, ahogy kellett volna. Ezt utólag megbántam, bárcsak visszacsinálhatnám, de nem megy. Jelenleg kórházban van, már minket sem ismer meg, mesterségesen kell táplálni, pelenkázni :(
2017. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!