Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A személyiség zavart diagnoszt...

A személyiség zavart diagnosztizálhatják nálam 17 évesen, valamint ha írnak fel gyógyszereket is kihat majd a mindennapjaimra és ez hátráltatni fog?

Figyelt kérdés
17L
2017. márc. 5. 08:51
 1/4 TR75 ***** válasza:

Diagnosztizálhatják éppen, de azért az kérdéses, hogy egy még nem teljesen kialakult személyiség esetében mennyire lesz pontos a diagnózis.

Ha felírnak valamit, akkor az természetesen kihat(hat) majd a mindennapjaidra (különben nem lenne értelme felírni), de hogy ez miben nyilvánul meg (ha megnyilvánul), az egyénenként eltérő lehet (és a mértéke is). A pszichiátriában használt "farmakológiai készítmények" egy részének mellékhatásai is lehetnek, amik szintén befolyásolhatják a mindennapokat, nem feltétlenül hátráltatják, de megváltoztathatják.

Az sem mindegy, mire adják őket. És azt is mérlegelni kell, hogy az esetleges hátrányok felvállalhatóak-e a várt előnyök érdekében.

Szóval ezt előre megmondani nem lehet, használat közben derül ki, kire hogy (és mennyire) hat egy-egy ilyen készítmény. Ezért is szoktak olyat csinálni, hogy menet közben váltanak (adagolást vagy szert), ha valami nem stimmel (nem hat jól, vagy épp túl erősen hat, ha túl erős a mellékhatás és stb).

2017. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen személyiségzavar? Az antiszociálison kívül azt hiszem bármilyen személyiségzavart diagnosztizálhatnak 18 év alatt.

Engem skizotíppel, nekem írnak fel gyógyszereket, és engem igen, hátráltat, mert antipszichozikumot szedek és olyan vagyok mint egy zombi.

2017. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal 18 éves kortól lehet kivéve az antiszociálist, amit 16-tól.
2017. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség utolsó, pont hogy fordítva, borderline, skizoid, skizotíp, nárcisztikus, mind mind diagnosztizálható 18 alatt, viszont az antiszociális személyiségzavart 18 éves korig viselkedés és vagy életvezetési zavarnak hívják.
2017. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!