Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiség zavarom...

Milyen személyiség zavarom lehet? Pszihopata lehetek?

Figyelt kérdés
Nem valami jó családi közérzetben nöttem eddig fel(verések,veszekedések,trágár szavakkal illettek kiskorom óta). Néha érdekelne hogy mit tennének az emberek ha halálhelyzetben lennének. Nincsenek mély érzéseim bármi és bárki iránt(ha lenne is elfelejtem egy perc alatt vagy csak műsírok amiben semmi érzés sincs) Soha nem sírtam még szomorúság miatt,mindig csak akkor amikor dühös voltam mert akkor nem tehettem semmit és csak tétlenségben kezdtem el hiztérikusan sírni. Csak 4 ember van akit magam elé helyeznék néha a többi nem érdekel. Szeretem a botrányt vagy ha valakit utálni lehet. Nem érzek semmi miatt megbánást. Régen felvágtam egy kisegeret csak hogy megnézzem milyen belülről. Kiskoromban szórakozásból folytogattam a csirkéket. Néha elborul az agyam és olyan leszel min joker(persze nem bántok senkit csak magamat) mi lehet a bajom a leirtak alapján?

2017. márc. 4. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez biztos, hogy valamilyen pszichiátriai probléma. Menj el egy pszichiáterhez, ő majd megállapítja.
2017. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem merek mert a család nem Hiszi hogy pénzt kéne erre áldozni vagy csak szimplán lehülyéznek hogy nincs semmi bajom

15/L

2017. márc. 4. 22:47
 3/13 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem kerül pénzbe, azt a TB állja. Egyébként a leírtak alapján lehetséges, hogy antiszociális személyiségzavarod van (közismert nevén pszichopátia, de ez csúnyán hangzik).
2017. márc. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy pszichopata. A düh, a tétlenségi szenvedés mind érzelem. Ezek hatására már sírtál, tehát ez kizárja azt. Ha vannak emberek akiket magd elé helyezel, az szintén bizonyítja, hogy nem vagy se pszichopata, se szociopata, kvázi antiszociális személyiségzavarod nincs.


Viszont valami,nincs rendben. Mindenkèpp utána kell járni, diagnosztizálni a problémát. Kiskorúként is fordulhataz gyermekpszichológushoz -pszichiáterhez, a szüleid tudta nélkül is, ingyenesen. Például az iskoládban, vagy a helyi kórházban.

2017. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az hogy néha magam elé helyezem őket csak annyi hogy odaadom nekik azt amit tudok és nem annyira kell(pl plusz kaja) de ha én jönnék ki szarabbul ha odaadnám természetesen soha.

A suliban van pszihológus. Szerintem majd beszélek vele

2017. márc. 5. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Szerinrtem igen, lehet pszichopátia is, de biztos hogy bántalmazó vagy a Téged ért bántalmazások miatt.

Ezért először meg kell tanulnod együttérezni Magaddal amiatt, amiket el kellett szenvedned, és át kell érezned a bántalmazások miatt való bánatot, fájdalmat.

Ha elkezdesz egy terápiás munkát, arra kell számítani, hogy félelmet, bánatot fogsz érezni, amiket eddig elfojtottál magadban a túlélés érdekében.

Sokat fogsz sírni például.


És ebből fog következni, hogy ezeket nem akarod majd másoknak okozni többet.

2017. márc. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6. válaszolónak


Ha nem értesz hozzá, ne válaszolj.


Nem lehet pszichopata. A pszichopatizmus veleszületett genetikai elváltozás az agyban. Külső behatás miatt NEM alakulhat ki. Az a szociopátia ami igényel környezeti tényezőt is, viszont ehhez még mindig szükséges a pszichopátiára való genetikai hajlam. 2 komponensű betegség.


A kérdező által leírt tünetek pedig kizárják ezt a két állapotot. Kétségen kívül áll, hogy mentális problémák és zavarok vannak jelen. Ezért kell mielőbb szakemberhez fordulni!

2017. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Neked mi a szakmád, ami alapján értesz hozzá? Hol szerezted a diplomádat?
2017. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A Pécsi Tudományegyetemen szereztem, pszichológia szakirányon. Később mesterképzés keretein belül a pszichiátria felé szakosodtam. :)
2017. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ne az egeret, magadat vagdosd!
2017. máj. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!