Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek rossz tapasztala...

Van valakinek rossz tapasztalata pszichológussal?

Figyelt kérdés
Például, hogy ellenszenves volt, nem tudott segíteni stb.

2017. márc. 6. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nehéz jót találni.
2017. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Igazából egyik sem tud érdemben segíteni.Erre már rájöttem több mint 19 év után.
2017. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterrel és pszichológussal is (szinte) csak negatív tapasztalataim vannak.
2017. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És volna kedvetek leírni, hogy mi volt a gond velük?
2017. márc. 7. 07:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyszer jártam egy kedves pszichológushoz, akivel jó volt. Viszont akkor ő úgy látta, hogy pszichiáterre van inkább szükségem, így megszakadt a kapcsolatom vele. Jártam gyerekként egy pszichológushoz, aki segített. Volt egy, aki nem tudott segíteni. Volt két pszichiáterem is, egyik TB alapú, ő le se szart. Most magánhoz járok, de ő is le se szar, és még a pénzemet is lenyúlja. Erre varjatok gombot.
2017. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt egyik sem ellenszenves, csak egyszerűen nagyon keveset tudtak segíteni.Konkrétan a gyógyszerekkel mérsékelték a betegségem tüneteit.Igazából ennyit tudnak ezek a "szakemberek", nem többet.Egyébként mindegyik kedves és rendes volt, ezt hozzá kell tegyem.
2017. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Pszichiáterrel (aki terapeuta) volt rossz tapasztalatom: egy három hónapos fókuszterápia után nem tájékoztatott, hogy ez mire lesz elég, hogy milyen további terápiás lehetőségek vannak még, így azt hihettem, hogy rendbe jöttem, de a hatás csak átmeneti volt. Évekkel később súlyosabb formában tértek vissza a problémáim.

Pszichológussal viszont nagy mázlim volt, elsőre sikerült kiváló szakembert találnom, akivel nagyon hatékonyan tudtunk együtt dolgozni. Évekig jártam és tényleg markáns változásokat sikerült elérni a terápia révén. Tudom, hogy nem mindenkinek van ilyen szerencséje, járok csoportba is és ott azt látom, hogy a többség második-harmadik nekifutásra találja meg a megfelelő szakembert, illetve vannak olyanok is, akik nem rendelkeznek a sikeres terápiához szükséges belátással, így náluk nincs érdemi javulás.

2017. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Iskolapszichológussal volt. Beszéltem neki a családomról és szépen elpletykálta a boltban. A szüleim visszahallották és szarrá vertek, hogy "idegeneknek pofázok a családról". Sajnos ezután nagyon nehezen bíztam meg a szakemberekben.
2017. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fúú, ez az utsó hozászólás kemény... nem is értem, hogy mondhatta el a boltosoknak. De szerintem ez alapján nem szabad az összeset megítélni.


Egyébként én most kezdtem járni, pár alkalmon vagyok túl. Nekem szimpatikus, és vannak apró dolgok, amikre már rávilágított, de még nagyon az elején vagyok.

Nem lehet tudni, hogy lesz-e áttörő eredmény, csak azzal kell vigyáznom, hogy ne akarjak belekapszkodni, hogy mindig ott lesz, és remélem menni fog a terápia után, hogy egyedül intézzem a dolgaim.

2017. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 9: Ha jó a terapeutád, akkor fokozatosan készít fel a leválásra és megtanít arra, hogy egyedül is boldogulj. Én 3 évig jártam, egy éve nem és nagyon jól tudom működtetni azokat a dolgokat, amiket terápiában tanultam.
2017. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!