Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg\agorafóbiás vagyok?

Pánikbeteg\agorafóbiás vagyok?

Figyelt kérdés

Itthon és a környező falvakban, kisvárosokban nincs gond (kb 50-60 km-s körben), de ha messzebb kel mennem rám tör a szapora szívverés, végtag zsibbadás, szédülés, ájulás érzet a folytonos véget nem érő álomszerű érzés és a menekülési kényszer, és ha nem tudok hirtelen haza jutni mégrosszabb lessz. Környezetem szerint csak bebeszélem magamnak és nem szoktam meg az utazást. De ahányszor messzebb megyek rám tör.

Sokszor olvasom hogy egy-egy komoly pánikroham után vannak akik a házukból sem bírnak kimenni, mert félnek a következőtől. Nálam ilyen komoly pánikroham még nem volt, de nem is voltam még igazán távol, és ameddig mentem akkor is csak oda-vissza.



2017. márc. 2. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem a pánikbetegségem egyik (!) megnyilvánulási formája hasonlóan utazás közben jelentkezett, nagyobb távolságokon. (Azért az egyik, mert 20 évig voltam pánikbeteg, elég változatos körülmények között jöttek a rohamok, némelyik tényleg komoly volt.)

Egy idő után már a lakóhelyemhez közelebb is jelentkezett, volt, hogy hazafelé autózva, pár km-re az otthonomtól.

Ennek ellenére nem lettem agorafóbiás, a kimozdulás soha nem okozott problémát.

2017. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!