Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek segített az EMDR terápia?

Nektek segített az EMDR terápia?

Figyelt kérdés
Még csak ma olvastam először erről a fajta kezelésről és kíváncsivá tett, azt írják róla, hogy trauma kezelésre specializálódott. A másik, hogy ez a terápia nagyjából mennyi alkalomból áll? Évekig, vagy csak hónapokig tart?

2017. márc. 8. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Nem ismerem ezt a módszert, de ezt találtam:

"A terápia időtartamát a problémák eredete és a kialakult diszfunkcionális emlékezeti hálózatok milyensége, valamint a kliens felkészültsége, érzelmi terhelhetősége, én-ereje is befolyásolja – mindezek függvényében néhány üléstől akár a többéves munkáig is eltarthat –, a terápiás folyamatban azonban a traumatikus emlékek átdolgozása inkább csak epizodikusan van jelen. Az EMDR terápia nagyon szoros és bizalomteli kliens-terapeuta együttműködést feltételez – és mindkettejük számára érzelmileg megterhelő munka, amely a terapeuta részéről hosszú felkészülést és nagy terápiás tapasztalatot igényel."

2017. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!