Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterápiának van...

A pszichoterápiának van értelme? Segített már valakin?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Nekem rengeteget segített.
2013. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg volt rá pénzem, sokat segített. Nem mondom, hogy nem találhattam volna jobbat, de még így is segített valamennyire kilábalni a szociális fóbiámból.
2013. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A pszichoterápiának akkor van értelme, ha változni akarsz, ha valami nagyon nehezíti az életed és meg szeretnéd érteni az okait, tenni szeretnél ellene valamit. Ha felismered, hogy neked is van hozzá közöd, lehet rá hatásod, mi történik veled. Akkor is van értelme, ha áldozatnak érzed magad - azaz nem érzed, hogy tudnál változtatni -, de nem akarsz többet áldozat lenni.

Ha már terápiában van valaki, akkor is előfordulhat, hogy nem érez változást. Ezt érdemes megbeszélnie a terapeutával/pszichológussal. Minden lélektani folyamat időigényes, nem egy folyamatosan felfelé ívelő folyamat. Az önmagunkhoz való türelem sokat segíthet.

2013. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek az utolsó válaszolóval! Egy pszichoterápia nagyon kemény meló és nagyban rajtad múlik a sikere. Amikor kommentekben olvasom, hogy "sok pszichológushoz jártam, egyik sem segített, sőt, rosszabbul is lettem", csak arra tudok gondolni, hogy az illető feladta, és nem feltétlenül a terapeuták voltak csapnivalóak. Én is ismerem azt a pontot, mikor rosszabbul vagyok, mielőtt odamentem, meg hogy elegem van, és mégis ha ezekkel a pontokkal megküzdesz, utána jön a siker.
2013. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A terapeuta nem gyógyít meg senkit, csak irányt mutat, és segít, hogy képes legyél megoldani a problémádat. Nézd meg a Youtube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.
2013. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előzőhöz: A terapeuta nem, de a vele való kapcsolat igen. Ezért fontos a terapeuta és a páciens/kliens egymáshoz passzolódása.

Az eredeti kérdéshez pedig: én láttam jó néhány embert, akinek segített a pszichoterápia.

2013. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 5. 13:07
 8/8 xsasha válasza:

A pszichoterápia hasznos. Az is hasznos, ha az ember el tudja fogadni, hogy bizonyos körülmények között és adottságok mellett az emberi idegrendszer egyensúlyi folyamatai megbomlanak, és csak türelemmel és elfogadással lehet szépen visszalépdelni az egyensúlyba. A helyzet elfogadása, a segítség elfogadása, és annak elfogadása, hogy ez a helyrebillenés nem egy látványos folyamat - mind fontos lehet a regenerálódásban.

A mai kusza és pörgő világunkban ez már nem rendkívüli dolog, hogy gyakoribb az idegrendszer kibillenése, mint az izomláz. Az elfogadás, mint attitűd, sokat segíthet. Mint ahogy egy jó pszichoterapeuta is. :-)

2013. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!