Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval/Személyiségzavar...

Depresszióval/Személyiségzavarral külföldön?

Figyelt kérdés
Külföldre költözünk, az okok nem lényegesek most. Vannak kételyeim, de tudom, hogy menni kell. Lényeg: gyerekkorom óta szenvedek mentális dolgokkal. Az egyetlen dolog ami ezek közül igazán élhetetlenné tette az életem az a krónikus öngyilkos késztetés (ami néha akut fázisokra vált). Itt ahol most lakok, már több orvost és segítő személyzetet ismerek, tudják mit kell csinálni mikor baj van és mindezt úgy csinálják, hogy megmaradjon az emberi méltóságom. Az országnak ahová megyek egyelőre nem beszélem a nyelvét, bár angolul perfekt beszélek.Félek, hogy ha baj van nincs kihez fordulni. Egy hónapon belül megyek de közben megint az akut fázisba kerültem. A kérdésem azokhoz szól, akik mentális zavarral élnek küldöldön.... mi segít, hogy tudjatok magatokra vigyázni? Praktikák érdekelnének :)

2017. márc. 10. 17:32
 1/1 anonim válasza:

Nincs tapasztalatom, de kulso szemmel talan ezt tennem: arra gondolnek sokat hogy kimegyek es az eletem vegre jo iranyt vesz, kevesbe erzem majd rosszul magam, mert az emberek akikkel talalkozni fogk nyugodtabbak, vidamabbak, megertobbek es viccesebbek. Megerdemlem, hogy vegre normalis eletet eljek es itt van elottem a lehetoseg. Hatrahagyom mindazt ami lehuz es visszatart. Bar lesznek nehez napok, de osszessegesben egy szuper helyre megyek ahol pont ugy fogok elni , mint masok, vidamabb leszek es jo iranyt vesz vegre minden.

Szerintem ez lesz! Csak batran elore!

2017. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!