Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok értelmi fogyatékos, ha tudom magamról, hogy az vagyok, mert nem olyan vagyok, mint a többi korombeli? (bővebben lent adjatok tanácsot, mondjatok veleményt légyszi)

Figyelt kérdés
Tudok írni,olvasni,számolni olyanokat,amihez nem kell logika,tudok angolul haladó szinten,de nem tudom megcsinálni a házimunkát,ügyetlen vagyok,mindent kiejtek a kezemből,semmit nem tudok megcsinálni szó szerint,olyan vagyok,mint egy lassított felvétel,szétszórt,nem tudom mit hova raktam,nem tudok rendet tartani,kapcsolatokat kialakítani,nem "értem" az embereket,az őszinteségem miatt mindenki utál,nem tudok olyan lenni,mint a "normális" emberek,hogy magamban gondolok valamit,de közben teljesen megjátszom magam,memóriazavaraim vannak,tanulni csak segítséggel tudtam az álatalánosban is,gimiben 1 évet végeztem,mert nem tanult velem senki már,és órán nem èrtettem egyszerűen,itthon magamtól meg pláne nem.Minden szellemi és fizikai munkàra képtelen vagyok sajnos,pedig úgy szeretnék én is egészséges,önálló fiatal lenni,aki valaha saját családot alapít. :( Sokat voltam kórházban mióta meghalt az egyetlen családtagom,aki "vezetgetett" ebben a világban.Szerintetek hogy lehet,hogy érzem,hogy értelmi fogyatékos vagyok,ha az vagyok?Akkor honnan tudok ilyet magamról?Nem értem.
2016. aug. 8. 02:41
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja,és nem 17-18 vagyok,pár évvel idősebb.
2016. aug. 8. 02:42
 2/32 A kérdező kommentje:
Légyszi ne töröljétek a kérdésem,mert ez sajnos komoly,és nem tudom már senkitől megkérdezni. :( A kategória is maradjon légyszi,ezt sokan nézik,hátha kapok választ nálam egészségesebb emberektől. :)
2016. aug. 8. 02:44
 3/32 A kérdező kommentje:
Tény,hogy nekem dolgoznom,tanulnom,házimumkát kéne végeznen egyszerre,ha teljesen egészséges lennék,mert sanyarú a sorsom,sok korombeli meg még otthon van,adnak neki pénzt,nem végez házimunkát,csak tanul,de mégis úgy érzem,hogy kb egy egészséges 14 éves is másabb,mint én,szóval durván értelmi fogyatékos lehetek. :( Mármint,aki segítség nélkül tud tanulni,és ért mindent minden órán,meg tud kapcsolatokat kialakítani,rendezni a dolgait stb,ilyej 14 évesre gondoltam. :)
2016. aug. 8. 02:49
 4/32 A kérdező kommentje:
Amikor 15 voltam,akkor jöttem rá,előtte "álomvilágban" éltem,hitegettem magam,annyira bele sem gondoltam,csak,mikor bekerültem a gimibe,akkor már tudtam mivel magyarázni az általános iskolai dolgaimat is. :(
2016. aug. 8. 02:51
 5/32 A kérdező kommentje:
Ja,és nem tudom,hogy mikor hazudik valaki,mikor ironizál,mikor viccel.Ok,néha tudom,de az esetek 80%-ban nem.
2016. aug. 8. 03:04
 6/32 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk szakértők, nem tudunk neked biztosat mondani. Látogass el ezzel orvoshoz mindenképpen. Én így olvasás alapján előbb tippelnék valami mentális betegségre, mint fogyatékosságra.
2016. aug. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Szeretnék segíteni, de sajnos nem tudom megmondani hogy mi a probléma. De vannak szakemberek, akik meg tudják mondani! Nem vagy értelmi fogyatékos szerintem, ők nem ilyenek. Lehet, hogy van valami születési rendellenességed, nem voltál oxigénhiányos mikor megszülettél?

De hogy így érzékelted a problémát és segítséget kérsz az mindenképp jó! A háziorvosodhoz menj el és ő majd eligazít.


Az egyes tüneteid nagyjából mióta tartanak? Pl. ez a lassított felvétel szerű állapot, hogy mindent elejtesz, a memóriazavar

2016. aug. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a válaszokat!

Második válaszoló:Már kiskoromtól ilyen vagyok,de kellett tornáztatni a nyakam,mikor kicsi voltam,lehet nyaki hipotónia volt,szóval nagy valószínűséggel volt születéskor oxigénhiányom. :( Amikor elsős voltam,akkor is ilyen voltam.Ha nem segített volna az a családtag,aki meghalt,akkor elveszek.Elfelejtettem sokszor elvinni dolgokat,ha én pakoltam be a táskámba,sok dolgot elfelejtettem,szóval ugyanilyen voltam,mint most,csak,akkor másoknak nem tűnt fel,aki nem ismert jól,mert itthon segített nekem a családtagom.Azóta extrémen szembetűnő minden ilyen bajom,mióta ő nincs.Mintha a másik felem lett volna,most meg nem vagyok teljes ember,hogy ő már nincs.Nem tudom vezetni az életem egyedül.Egyébként elméletben sok dolgot tudok tőle fejben,csak nincs valahogy lelki és fizikai energiám megtenni vagy,ha megteszem,akkor is elrontom stb,ahogy írtam feljebb.Pl még egy pohár vizet is képes vagyok kiönteni.Nem tudom megnyugtatni magam,mint normál emberek,tökre félek ebben a világban.Egyébként ennyire nem volt durva a helyzet,amikor az az illető élt,hogy még egy pohár vizet is kiöntöttem,azóta ilyen durva a helyzet,hogy meghalt,mert nem bízok magamban...joggal.Durva figyelemzavaraim is voltak,kb 3 percig tudtam odafigyelni órán is az anyagra,és olyan fáradt voltam,mikor hazamentem csak amiatt,hogy suliban voltam,hogy aludnom kellett,különben megmozdulni nem bírtam.Egyébként lehet autista is vagyok,azért nem értem az embereket,nem tudok kapcsolatokat kialakítani stb.Nekem az emberi kapcsolatok olyan kínaiak,mint egy humán beállítottságúnak a matek vagy rosszabb.Nem is tudom mihez hasonlítsam.

2016. aug. 8. 03:42
 9/32 meggyespupák válasza:
Tényleg szakembert kérdezz meg erről. És semmiképp se szedj gyógyszereket, attól csak rosszabb lesz. Szerintem nem vagy fogyatékos, hanem lelki beteg vagy, mert túl sok rossz ért az életben és ez behatárolja az egész személyedet. Lehet, hogy autista vagy. Sajnálom, hogy meghalt az egyetlen szeretted. :(
2016. aug. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
25%

Ez általában csak a legjobb kifogás szokott lenni, hogy ne kelljen semmit csinálni.


Ha mégsem így van, szakemberhez kell fordulnod, mert mi nem vagyunk azok, de távolról még egy orvos sem tudna semmit mondani.

2016. aug. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!