Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Hogyan kell" pszichológushoz...

"Hogyan kell" pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

A lényeg, hogy amióta az eszemet tudom, azóta "nem érzem az életet". Konkrétan nem tudom mi a bajom, szociális fóbia a legvalószínűbb, de simán eltudom képzelni, hogy autista vagyok.

Barátaim voltak/lettek a kábítószer, vagdosás, önéheztetés, megalázkodás, erőteljes öngyilkossági gondolatok.. stb.

A napokban (fogalmam sincs miért, nevetségesen hangzik, de valószínűleg egy zeneszám miatt), kicsit elkezdtem vágyni egy "értelmesebb életre". Ehhez ugye szakember kellene, de az nem olyan egyszerű..


Szüleim semmit sem tudnak a fenti dolgok közül, ezért pénzt nem kérhetek tőlük erre, szóval fizetős pszichológus nem működik.

Iskolatársaim/"barátaim"/tanáraim előtt is szeretném titokban tartani, ezért iskolapszichológus sem jöhet szóba.

Háziorvosom édesanyám jó barátja, ezért tőle nem kérhetek útbaigazítást.

Az egyetlen reményem az a környékbeli kórház, de ott sem igazán tudom, hogy mit és kinek kellene mondanom..


2017. márc. 15. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne mond el, melyik kórházról írsz, majd kitaláljuk.
2017. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A környékbeli kórházban elmész a pszichiátriai ossztályra, beszélsz az asszisztensekkel, kéred az orvost, hogy beszéljen veled, és kiderül a teendő. De egyébként lehet, hogy kell beutaló pszichiátriára, nem tudom, nézz utána.
2017. márc. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugy jutottam el ingyenes TBs pszichológushoz, hogy a háziorvos beutalt... Ha mondod, h problémáid vannak, akkor téged is be fog... Tudom h irtad h háziorvos kilőve, de nem tudom van-e más út :/
2017. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abban a nevelési tanácsadóban is ingyen ellátnak, ahova a lakhelyed vagy iskolád szerint területileg tartozol. Ezeket ma Pedagógiai Szakszolgálatnak hívják. Így a szüleidnek és a barátaidnak se kell tudni róla, hogy jársz pszichológushoz. Jelentkezz be telefonon és kérj időpontot. Ha nem tudod, hova tartozol írj privátban, szívesen segítek megkeresni neked.Én is nevtanban dolgozom egyébként.
2017. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!