Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz akarok menni?!

Pszichológushoz akarok menni?!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van fenn az oldalon, de úgy döntöttem még is kiírom.

Az a lényeg, hogy anya mostanában egyre több ilyen "szociális programot" szervez be(moziba menni másik családdal, felnőtt házibuliba menni ahol vannak közel velem egyidősek). Én meg utálok kimozdulni itthonról. Suliba szeretek menni csak azt utálom amikor éppen nem tanítanak. Száz szónak is egy a vége, szociális zavarral küzdök, általános iskolás korom óta. Évek óta szeretnék már ezzel kezdeni valamit, de nem merek szólni anyának és nem azért mert nem értene meg(mert tudom, hogy megértene és mindenben segítene),hanem mert már annyi minden van már a "számlámra" írva. Anya tudja,hogy eléggé introvertált vagyok, másoknak is úgy jellemez,hogy "magának való". Igazából általános iskolámban volt egy nagyobb traumám,hogy kirekesztettek.Szánalmasnak találtam a történteket ezért nem is szóltam senkinek. Azóta vagyok ilyen. Úgy érzem anya lelkét is sok minden nyomja, sőt tudom és ez megint rátesz egy lapáttal, hogy ne akarjak szólni a gondjaimról. Gyakran mondja, hogy neki bármit elmondhatok, de nem akarok gondot okozni. Szintén ált. iskolában történt, hogy elküldtek a suli pszichológushoz, tőle meg csak rossz emlékeket kaptam és azóta nekem egyenlő a pszichológus a megszégyenüléssel, ez miatt félek is.

Szerintem a legfontosabb dolgokat elmondtam. A kérdés,hogy most mit csináljak azzal,hogy a jövőben a családi programok miatt gyakran ki kell mozdulnom és persze mit kezdjek ezzel a múlttal, ami tönkre tesz.

15/l



2017. jan. 23. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
5%

Rossz kategória.


És örülj neki. Ha otthon lesed a 4 falat, nem fogsz megváltozni. Azt meg remélem tudod, hogy így nem élheted le az egész életedet.

2017. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen rossz élményeid voltak azzal az iskolai pszichológussal? Mi alapján alázhat meg ő? Nem is ismer, feltételezem.Egyébként meg, neked kell majd ezen változtatnod, ahogy majd idősödsz úgy is meg fogsz változni, mert az ember változik nem csak külsőleg, belsőleg is. Most ilyen vagy, majd más leszel később. Ha neked mot ez így jó, akkor maradj így, amikor már érzed ez így nem oké, akkor úgyis ráfogsz jönni hogyan változz, semmit nem kell siettetni, erőltetni.
2017. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudod, kérdező, az ember nem teheti mindig azt, amit szeret. Sőt, igazából nagyon kevés az olyan (felnőtt), aki csak azt teszi. Én sem azért járok futni közel 60 évesen, mert olyan baromira szeretem, hanem azért, mert tudom, hogy jót teszek vele magamnak, az egészségemnek. Ugyanígy te is jót teszel azzal magadnak, s az egészségednek, ha elmész ezekre a programokra anyuddal. A pszichológus ilyen esetekben nem opció. Azzal csak lepasszolod a felelősséget magadról, hogy oldja meg ő, amit neked kellene.
2017. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!