Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-sek! Nektek milyen kénysze...

OCD-sek! Nektek milyen kényszergondolataitok és/ kényszercselekedeitek vannak?

Figyelt kérdés

Privátban is írhattok! :)


Köszi



2017. márc. 17. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Régebben sok féle volt, betegségektől való félelem (ez valamennyire most is), kényszeres imádkozás, túlzott bűntudat, bocsánatkérés, bevallások.
2017. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

kényszeres hazudozások másoknak, 1-2 mondatot ügy érzem néha többször is el kell újra olvasnom.

sokszor nyomogatom ok nélkül a Caps Lock-ot, 10-szer nézem meg hogy biztos lekapcsoltam-e a lámpát a szobában....ilyenek

2017. márc. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Kényszergondolatom már annyiféle volt, mint égen a csillag... gyerekkoromban, hogy mások undorítónak tartanak és nem akarnak hozzám érni, ezért kerültem a velük való érintkezést... aztán volt még betegségektől való félelem, vallási gondolatok, leszbikus gondolatok, ellenőrzési kényszerek, fogadalomtételek, hogy ezt vagy azt megteszem vagy nem teszem meg, ha cserébe elkerülhetem azt a rossz dolgot, ami éppen akkor a kényszergondolatom volt.

Most már gyógyszerrel tünetmentes vagyok, de néha még rajtakapom magam, hogy már megint ocd-sen gondolkodom...


28/N/ocd-s

2017. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"sokszor nyomogatom ok nélkül a Caps Lock-ot"

Vedd ki a gombot


Nekem olyanok vannak, hogy pl a szekrény 2 sarkát meg kell érintenem lefekvéskor vagy rám dől.

Le kell ellenőriznem nem-e csöpög a csap és olyankor ott állok vagy 2 percig, mikor kimegyek akkor meg vissza kell mennem megnézni h tényleg nem csöpög e.

Vannak tárgyak amikhez ha hozzáérek bal kézzel akkor utána hozzá kell jobbal is és ha a ballal többször akkor a jobbal is ugyan annyiszor.

Vannak dolgok amik mellett pl elmegyek és azokat a jobb szememmel kell látnom utoljára tehát úgy, hogy pl vissza kell fordulni és a bal szemem becsukva. Ez az egyik legnehezebben titkolható, vagy elejtek valamit és míg lehajolok közben megcsinálom, hogy ne lássák vagy a telefonom veszem húzom elő a zsebből és addig mintha lenéznék az időre közben hátrapillantok.

Van amikor egy üdítőből hét kortyot kell inni vagy kilencet.

A kólás flakonra a kupakot van , hogy úgy érzem nem jól csavartam rá olyankor teljesen vissza le kell csavarni és vissza.

27/F


Kérdező neked milyenek vannak?

2017. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Furcsa olvasni, hogy nem csak én vagyok ilyen. :( Bár senki se lenne ilyen. :(
2017. jún. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

nekem a kenyszeres gondolataim nagyon sulyosak voltak mindig amikor elojonnek. attol felek hogy megolom azokat akik kozel allnak hozzam stb. viszont amiota hallgattam egy ezzel foglalkozo szakember eloadasat volt egy mondata (angolul van kulfoldon elek) a kovetkezo magyarra forditva

" az onmagadra vagy masokra nezve veszelyes vagy pusztito gondolatok megjelenese ellen az agyadban nem tudsz tenni semmit. ne kuzdj gorcsosen ellene, hanem gondold a kovetkezot : rendben van en most azt gondolom hogy megolom a kutyamat akit a vilagon mindenkinel jobban szeretek. EZ EGY GONDOLAT. ha most odamegyek a kutyamhoz mit fogok csinalni? odamegyek es megpuszilom, gyengeden megsimogatom soha nem tudnam bantani. EZ AZ EN CSELEKEDETEM AZ ERTELMEM ES AZ AKARATOM ERZELMEIM DONTESE. ebbol kiindulva tehat tudom hogy az a szornyu gondolat soha nem fog cselekvesse valni mert a gondolataimnak nem tudok parancsolni de hogy mikent banok ezekkel a gondolatokkal az az en dontesem mivel sem elmebeteg nem vagyok sem pedig nem allok olyan kenyszer alatt hogy ne tudjak megfelelo donteseket hozni.


amiota ezt hallgattam (you tubon ) volt azeloadas nagyon megnyugodtam.mert EN dontok a nyomaszto gondolataim sorsarol. raadasul soha eletemben nem tudnek egyetlen allatot sem bantani. 40 eve mentek allatokat kutyakat lovaim vannak cicaim es mindenki ugy ismer mint az allatok orangyalat. azert torhet ram az a fajta gondolat mert ez az a gondolat ami a legsulyosabb dolog ami velem a kepzeletemben megtortenhet. ha emberrol lenne szo az mas mert az embereket nem szeretem ennyire , de veluk szemben meg nem voltak ilyen gondolataim. szedek antidepresszanst evek ota es amikor tobb napon at vannak rossz gondolataim akkor meg kell emelnem az adagot 3 -4 hetig es minden a helyere kerul. sok harc es onfegyelem mindegyikunknek az elete akik az OCD barmilyen formajaban szenvednek. Kilincset nezek , max 2 szer meg a huto ajtajat;-))) annak volt alapja mert egyszer nyitva maradt es felengedett benne nehany dolog nem jol zart a szigeteles.

2018. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!