Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiány és féltékenység...

Önbizalomhiány és féltékenység témában szeretnék segítséget kérni, van esetleg olyan, aki hozzáértő és tud építő jellegű válaszokat adni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Van barátom, tökéletesen megvagyunk, semmi gond nincs a kapcsolatunkkal. Mégis féltékeny vagyok, szinte minden ok nélkül. Bízom benne minden további nélkül, nem is erről van szó, csak nem látom magam elég jónak hozzá és csak azt látom meg más lányokban, ami belőlem hiányzik, és mindig attól félek, hogy ezeket ő is látni fogja és vége lesz. Elég romantikus típus vagyok, mindenem a szerelem, szóval különösen rosszul érint a dolog. Beszéltünk már róla, de nyilván nem mondhatom neki el ezt minden nap, hiszen az őrületbe kergetném vele. A másik dolog, hogy azt hiszem ,,túl nagylelkű" vagyok. Egyáltalán nem szeretnék egoistának tűnni, vagy bármi ilyesmi, de a helyzet a következő: én mindig meghallgatok mindenkit és legjobb tanácsokkal (amikre persze képes vagyok) ellátom, és érdeklődöm, hogy mi lett a vége az adott dolognak. Az éjszaka közepén is felveszem, direkt nem halkítom le a telefonom. Ez elég pökhendinek tűnhet, de én csak szeretnék jó barát és segítség lenni. Viszont én nem merek beszélni a problémáimról. Az utóbbi fél-egy évben kezdtem el azt, hogy megszólalok, ha valami baj van, és meg is hallgatnak de általában az a válasz, hogy *hát, én nem tudom... fogalmam sincs* vagy pedig kapok normális választ, de akárhogy próbálkozom nem segít. Másrészről pedig mindig másokat tartom előbbre lévőnek. Ha két lehetőség közül kellene választani (mondjuk ami nekem jó és ami másnak) akkor 100% hogy a másodikat választanám. És a legijesztőbb dolog, még magam számára is, hogy azt veszem észre, hogy örülök ha beteg vagyok és aggódnak értem. Lelketlennek érzem magam. Nem merem bevallani magamnak sem, de most muszáj volt. Pszichológusnak készülök, kiskorom óta ,,elemzem" a saját viselkedésemet, mégsem jövök rá, hogy mi a fene bajom van nekem pontosan. Csak feltűnési viszketegségem van (amit kétlek, mert nem szoktam dicsekedni ezekkel) vagy csak szimplán a hormonok és majd elhagyom. Esetleg rosszabb.

Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem valaki tud segíteni, néhány tanácsot adni. (Az esetleges hibákért elnézést kérek.) Előre is köszönöm, ha valaki szén rá két-három percet.



2017. márc. 20. 16:08
 1/1 Alexandrys válasza:
Önbizalomhiány áll a háttérben azt kell megtalálni miért és terapeutával megszüntetni..késöbb ha felnösz ez a tünet szétroncsolhatja a kapcsolataidat mielött bármi kialakulna illetve szakithatnak veled ez miatt mert nagyon megterhelö tud lenni a másiknak...
2017. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!