Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a beteges...

Hogyan küzdjem le a beteges féltékenykedésemet?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok.. Már lassan 2. éve van párkapcsolatom.

A problémám az, hogy ezalatt a két év alatt sem sikerült legyőznöm a féltékenységet. Tönkretesz. Nem csak a párkapcsolatom fog lassacskán ebbe "belehalni" de én is, az életem megy totálisan gajra ettől. Gyakran úgy érzem hogy én NEM VAGYOK NORMÁLIS!

Könyörgöm, segítsetek leküzdeni! Hogy tudnám?


Példa:

Beléptem párom facebookjára, és láttam hogy írt neki az egyik régi barátnője (Nem párja, hanem csak barátja) . Már csak ezt látván is olyan ideges lettem, hogy elkezdett remegni az egész testem, gyorsabban lélegzek , aztán a hasam is remeg és már-már a hányás szintjén vagyok. Te jó ég! Ez nagyon beteges! Ilyenkor legszívesebben fejbe lőném magam. Ezek után láttam hogy a lány írta neki hogy mennyit gondolt rá, stb. Ennek láttán nagy indulatomba elküldtem a fenébe (természetesen az én nevemben) De hogy lehetek ennyire primitív??

Szörnyeteg vagyok... Kikészítem azt az embert aki annyira szeret. Gyűlölöm magam! Mikor rám jön az effajta "roham" , utána mindig elfog a bőgés, hogy mi történik velem... 2 éve!!! 2 Éve már mindennel küzdöttem ellene.. de hatástalan! .....



2013. okt. 15. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy szakembert és az majd segít.

Amúgy ha nem bízol meg a másikban, akkor felesleges párkapcsolatban élned, ugyanis bizalom nélkül semmit nem ér az egész!

Vagy megbízom a másikban vagy nem.

Amennyiben megbízom, lehet hogy akkor is fogok csalódni, viszont majd túlteszem rajta és jön egy másik, akivel majd boldog leszek.

Ha nem bízom, akkor meg tönkreteszem a páromat is és magamat is. És soha nem leszek boldog!

Na melyik verzió a jobb?

Így kell hozzáállni!

2013. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acelsziv ***** válasza:

"Beléptem párom facebookjára" És mi a jó anyádért turkálsz az ő dolgai között?

Na kidühöngtem magam, lássuk a dolog többi részét.

Te nem benne nem bízol, hanem magadban. Más szóval önbizalomhiányod és önbecsülés -hiányod van. Ezeket szépen fejleszd és meg fogod látni hogy a barátod felé is elsimulnak az efféle dolgok. Ajánlom figyelmedbe Kerner Tibor - Sziklaszilárd önbecsülés c. könyvét. És, ha kellenek még efféle könyvek, abban is tudok segíteni.

2013. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek efféléket olvasni, érdekel is. Mindenképpen megkeresem, ha neten nem találom akkor megveszem! Kérlek ha tudsz még hasonló hasznos, jó könyveket melyek tudnak nekem segíteni, írd le a címüket .:)
2013. okt. 15. 15:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos, azt is féltékenységből tettem. Mert hogy biztos csajokkal írkál.. stb. Ami amúgy igaz is volt.
2013. okt. 15. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a könyvet ajánlom neked. Pontosan a beteges féltékenységről szól.

[link]


Egyébként én életemben egy párkapcsolatomban voltam féltékeny. De akkor betegesen. Magamon is meglepődtem, már akkor is, és még így utólag is.

A gond igaziból az volt, hogy a fiú, akivel már együtt is éltünk, leépítette a teljes önbizalmam. 0 lett. Mindezt úgy, hogy nem is érzékeltem. Persze az én hibám is volt, hiszen időben ott kellett volna, hogy hagyjam, de mivel az önbecsülésem a 0-n volt, ezért nem tettem. Hanem maradtam vele, és féltékenykedtem. 3 év után kijöttem ebből a kapcsolatból, és teljesen a padlón voltam.


Ma már minden rendben, önbizalom a helyén, egészséges párkapcsolatban élek.

2013. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!!
2013. okt. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!