Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a pszichológiai...

Mi ennek a pszichológiai magyarázata? Hogy lehet valaki ennyire komolytalan?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó haverom. Viszont van egy idegesítő tulajdonsága. Az, hogy semmit sem vesz komolyan.


Mondok egy példát. Ma a Szent Gellért téren voltam, volt egy nagyon hosszú pad, ami a Dunára nézett, és ott napoztam egy kicsit. Egy nő ült 3 méterre tőlem. Aztán, amikor felálltam, hogy elmenjek, akkor elkezdte ráncigálni a nő a karomat, mert el akarta lopni a karórámat, majdnem sikerült is belémrúgnia. Szerencsére nem sikerült neki.


Ezt megírtam pár haveromnak. Ugye ilyenkor jönnek a szokásos kérdések, hogy hogyan történt, ki csinálta, nem esett-e bajom stb...


Viszont amikor ennek a haveromnak megírtam, hogy majdnem ellopták az órámat: akkor csak ennyit írt: "Szar ügy". Mondom ez mi?? Aztán kérdeztem, hogyha engem megkéseltek volna, akkor is azt mondod, hogy szar ügy?? Erre a válasz: "Akkor már halott lennél nem?;D"


Oké, szabad viccelni a dolgokon, de ilyenen nem. Szóval, hogy lehet valaki ennyire komolytalan? Mi lehet ennek az oka? Erre lennék kíváncsi.



2017. márc. 23. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Valahol érthető. Lehet sietett. Igazából mivel te írtál rá így gondolhatta hogy nagy gond nem lehetett. Igazából ez egy olyan történet ami megesik. Ő ezzel sok mindent nem tud kezdeni. Bajod nem lett, órád megvan, nem egyedi eset. Nekem mikor valaki ilyet küld amikor millió dolgom van amin agyalok ez egy felesleges információ. Az jut eszembe hogy "remek, és mit csinâljak én veled?" Inkább én is 2 szóban válaszolok ha már látta hogy olvastam.
2017. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A szar ügyet nem azért írta, mert sietett, mert tudom, hogy otthon volt, és nem ment sehova. Jó mindegy, a szar ügy még elmegy, mert nem történt komolyabb baj.


Viszont a "Akkor már halott lennél nem?;D" már sok szerintem, mert itt az én életemről van szó...

2017. márc. 23. 20:25
 3/4 mstr95 válasza:
hosszútávon ez nagy problémákat jelenthet
2017. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden embernek vannak olyan elhárító mechanizmusai, amelyekkel a számára kellemetlen helyzeteket igyekszik magától eltávolítani. Ez szükséges és természetes az énünk védelmében. A humor, a "poénkodás" egy ilyen elhárító, vagy más néven énvédő mechanizmus.

Ugyanakkor az érzelmileg emberekre az a jellemző, hogy a fejlett elhárító mechanizmusok széles repertoárját használják a mindennapokban, az adott helyzetnek megfelelően.

Az illetőnek valószínűleg az a domináns elhárító mechanizmusa: ha nem tud mit kezdeni egy helyzettel, akkor elpoénkodja, ezzel tartja magát távol a szituációtól. Ezzel az a gond, hogy rendkívül tapintatlan a másikkal szemben, aki mondjuk egy problémát próbál megosztani.

Nem a poénkodással van tehát gond, hanem azzal, hogy minden helyzetben ezt teszi, akkor is, ha a másik ember együttérzést, megértést várna.

2017. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!