Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kész vagyok beszélni...

Úgy érzem kész vagyok beszélni a metnális problémámról, pszichológiai betegségeimről. Hol oszthatnám meg a tapasztalataimat?

Figyelt kérdés

Borderline vagyok, anorexiával, bulimíával és mértéktelen evészavarral is küszködtem már, súlyos depresszióval korházban is kezeltek. De már nagyjából talpra álltam, és beszélni szeretnék a tapasztalataimról, segíteni másoknak, elrettentő példát nyújtani azért, hogy ne kövessék el ők is ugyanazokat a hibákat.

15 éves korom óta kezelnek, most 18 vagyok és majdnem fél éve fejeztem be a terápiát.



2016. okt. 30. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nagyon el vagy tévedve

15 évesen azt csinálsz amit akarsz, csak a suliba kell bejárni melegedni, de te erre se voltál képes.

Most 18 évesen munkán kéne gondolkodni, erre osztani akarod az észt.

Gondolom te sem vagy kíváncsi még most sem mások véleményére

2016. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"szerintem nagyon el vagy tévedve"

Lehet ebben igazad van.

"15 évesen azt csinálsz amit akarsz, csak a suliba kell bejárni melegedni, de te erre se voltál képes."

Végig jártam suliba, soha nem hagytam ott, sőt a város legjobb gimnáziumába jártam, és minden hülye örlödés ellenére elég jól is teljesítettem.

"Most 18 évesen munkán kéne gondolkodni, erre osztani akarod az észt."

Lehet, hogy tényleg túl fiatal vagyok arra, hogy osszam az észt, ebben igazad lehet, hogy inkább le kellene ülnöm a seggemre.

18 éves vagyok, idén érettségiztem és pár hete kezdtem el az egyetemet, ahol ingyenesen tanulok, mert jól sikerült a felvételim.

Pszichológiát tanulok, és mielőtt rám támadnál, hogy biztos azért, hogy magamon segítsek, tévedsz. Az első az az, mert átéltem sok mindent, amire bizonyára azt fogod mondani, hogy csak egy kis fruska hiszi, hogy nehéz élete volt, közben csak nem vette észre, hogy milyen tejszínhabos életet él. Lehet ebben is igazad van, de addig amig nem ismersz, ne ítélkezz, szerintem. Mivel átéltem egy-két dolgot, és nekem is segített valaki átvészelni, a pszichológusom, hasonló körökben én is szeretnék segíteni neki.

Nagy a tárgyi tudásom pszichológiából, mivel sok betegségnek, kornak utánanéztem, minden sulis házidolgozatot erről írtam, érdekel a téma.

Miközben a betegséggel küszködtem, két helyen is önkénteskedtem. Egy évet dolgoztam egy alapítványnál, ami a rákos gyerekeket támogatja és két évig a templomnál tanítottam a gyerekeket, amíg a szüleik istentiszteleten voltak. Emiatt gyerekpszichológus akarok lenni.

"Gondolom te sem vagy kíváncsi még most sem mások véleményére"

Lényegében azért lettem beteg, mert túlságosan érdekelt mások véleménye, hogy mit gondolnak rólam, mindenkinek meg akartam felelni. Mindig is érdekelt mások véleménye, így most is érdekel.

Nem ismersz. Milyen joggal ítélkezel fölöttem?

2016. okt. 30. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első, elég nagy tahó vagy, és ez főleg úgy értékelhetetlen, hogy valaki az élete egy nagyon érzékeny részét tárja ki, mintha direkt azért írtad volna, mert tudtad, hogy ezzel meg fogod bántani. Kérdező, sok kitartást kívánok a karrieredhez, de ne felejtsd el, hogy egy pszichológusnak teljesen egészségesnek kell lennie mentálisan, mert még a teljesen stabil idegzetet is nagyon megterheli, úgyhogy mindenképpen szakemberhez fordulj, még akkor is, ha úgy érzed, hogy már túl vagy ezeken a szakaszokon. Drukkolok, hogy szép, sikeres életed legyen pszichológusként. :)
2016. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Két és fél évig jártam terápiára, emelett gyógyszeres kezelést is kaptak. Fél éve gyógyultnak vagyok nyilvánítva. Köszönöm a támogatást. :D
2016. okt. 30. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Keress rá a Reg-enor diétára, kérdező, és csinálj meg egy kúrát. Szinte biztos, hogy rendbe jössz tőle, bármennyire is hülyeségnek tűnik első blikkre.
2016. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Vagy akár csinálhatsz videókat is, hogy hogyan sikerült legyőzni ezeket a problémákat. Itt nyugodtan elmondhatod a tapasztalatodat. Vagy ha nem szeretnél videózni akkor írhatsz blogot is. Sok sikert :)
2016. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj blogot, az segített nekem is.
2016. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ugyan nem ismerlek, mégis a leírtak alapján a példaképemnek tekintelek és csak azt tudom tanácsolni, hogy így tovább, soha se add fel, mert a hozzád hasonlókból lesznek a leglelkiismeretesebb, legempatikusabb és legjobb szakemberek! Higyj nekem. :) És kitartás! Hosszú az út, ami előtted áll, de megéri végigcsinálni! Sok sikert! :)

16/L

2016. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerettem volna neked privát üzenetet írni, de azt jelzi ki, hogy törölted a fiókod, vagy tiltottak. :( Ha esetleg másik fiókot csinálnál és visszalátogatnál ide, kérlek írj rám!
2016. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is írj, kérlek!
2016. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!