Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszt traumas stressz szindroma?

Poszt traumas stressz szindroma?

Figyelt kérdés
Elnezest, hogy ekezet nelkul fogok irni, remelem senkit nem fog zavarni. 18 eves lany vagyok es eleg sok lelki bajom van. 12 evesen kezdodtek ezek, jartam pszichologushoz is egy kis ideig de nem ereztem hatasosnak. Vagdostam magam 13 evesen amit nagyon megbantam, de akkor meg teljesen mas volt a felfogasom. Onbizalomhianyom van mert bantottak az altalanos iskolaban. Sokszor ugy erezem depresszios vagyok, persze en ezt nem tudom magamnak megallapitani. Hihetetlenul szorongok a legkisebb helyzetekben is. Most is hetvege van de en mar minimum 2 orat toltottem azzal, hogy arra gondolok, hogy milyen lesz a hetfoi napom. Minden ora elott szorongok, este nem tudok aludni mert folyamat gondolkodok, hogy mi lesz a kovetkezo nap. Februarban autobalesetem volt ami nagyon rosszul is elsulhetett volna de hala az egnek nem igy tortent. Azota nem merek buszba vagy kocsiba ulni viszont ez kotelezo nekem mert bejaros vagyok. Szinte folyamatosan csak az utat nezem es mindig bekepzelem magamnak ahogy belenk jon valami. Legkisebb fekezesekkor is majdnem elsirom magam. Hallottam a poszt traumas szindromarol. Ez vajon az lehet nalam? Kivizsgaltassam magamat? Nem tudom elfog-e mulni vagy forduljak szakemberhez..
2017. márc. 25. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A tüneteid alapján én inkább generalizált szorongásra,esetleg pánikbetegségre gondolnék,bár nem vagyok pszichiáter. Ha úgy érzed,hogy megnehezíti a mindennapjaidat érdemes szakemberhez fordulni,mert ha nem tudod kezelni,akkor sajnos súlyosbodhat a helyzeted.
2017. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fel szakembert, de ne egyszerű pszichológust, hanem olyant, aki mélylélektani terapeuta képzésben is részesült
2017. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel egy szakembert, de a poszttraumás stressznél az esetek nagy részében az álmokban is újrajátszódnak az események. Újraálmodnád a balesetet, emiatt alvászavaraid is lehetnének.

Szerintem más lesz, de én nem vagyok orvos. Mindenképp érdemes kivizsgáltatnod magad, akár PTSD akár nem, mert a szorongás egyébként is meg tudja keseríteni az életed.

2017. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszt!
2017. márc. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!