Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy csak egy kis...

Depresszió vagy csak egy kis rosszkedv?

Figyelt kérdés

Igen tudom, hogy sok kérdés van már így fent az odlalon, de azért ez szerintem eléggé egyénfüggő, hogy mi hogyan, így kérdezném tőletek, hogy ez annak számít-e mert én sajnos már nem tudom...

Szóval, az egész eleinte egy lánnyal kezdődött (nem, nem róla fog szólni a történet főként). Akit nagyon szerettem, midnenem odaadtam neki és két hónapig úgy is tűnt, hogy talán ő is bír, de aztán egyik napról a másikra megszakította a kapcsolatot... Egy éve majdnem. Pedig előtte szinte én voltam al egjobb barátja. Most úgy gondolom kihasznált, de ez mellékes. Főként azért gondolom, hogy rossz hangulatom van, mert a lányon kívül egy embert szerettem a legjobban, apámat... Aki átvert, és mint a lány hazudott ahogy csak tudott... Elvesztettem mindazokat akiket szerettem, vagy ténylegesen, vagy jelképesen, de akinek csak "odaadtam a szívem" az kihasznált, hazudott, becsapott... És most ezért gondolom, hogy lassan 8 hónapja másból sem állnak a napjaim, minthogy hazajövök (ha emberek közt vagyok általában nincs gond) és itthon elönt az, hogy utálom magam, hogy mégis minek próbálkozzak bármivel is, hogy mások mit gondolhatnak, és egy rossz érzés... Nincs kedvem semmihez, mindenkit megbántok, és csak szomorkodom órákon át, és sokszor már szinte bármit megtennék, hogy véget érjen. Emellett megjelent az alvási paralízik is nagyjából a "depresszió" előtt 1 évvel, így mostmár nem csak a-miatt, de a rosszkedv miatt sem alszok rendesen. Lassan-lassan már nem tudom mi segíthet... Csak véget akarok vetni ennek.

Szóval szerintetek ez mi? És mit tehetek ellene?



2017. márc. 25. 21:54
 1/3 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért, elírásokért elnézést kérek... Ki akartam javítani őket, de előtte elküldtem...
2017. márc. 25. 21:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez meg nem depresszio csak ugymond traumakent fogtad fel a fent emlitett eseteket. Esetleg enyhe deoresszios epizod.


Ha jol ertelmeztem, eluralkodott rajtad a maganyossag. Az irasodbol az veheto ki, hogy nehezen baratkozos, ragaszkodo tious vagy. Ha ez igaz, akkor ez a problemad gyokere. Valj nyitotta, kosd le magad valamivel es kezdd el ujjaertekelni az eleted.

Irj apudnak es a lanynak egy levelet, majd gyujtsd fel, engedd el ezeket a rossz elmenyeket, a lanyt is, nyilvan apudat nem tudod, de probald ne azt latni, hogy benne vsgy a godorben es ez milyen szsar, hanem keresd meg azokat a fokokat, amik segitsegevel kimaszhatsz.



Az alvasparalizis teljesen normalis eset, ha remalmaid is vannak, azok is azert, mert ezeken agyalsz es az elmed probalja megemeszteni. Szedj magneziumot.

2017. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az alvásparalízis alatt a lebénulást értem... Illetve, igazából... Az iskolában sikerült feltörnöm, nagyjából kikerülni a magányosságból és az ismeretlenségből, és igazából egy kis nehézség után szinte bárkivel jól elvagyok, de amint egyedül vagyok, vagy elkap egy gondolat elkezdek "lesűllyedni"... Úgy érzem nem sikerül úgysem semmi... Másnak biztos csak a terhére vagyok, igazából mindenki utál csak nem mondják el. És csak befekszem a sötétbe, hallgatok valami zenét, vagy valamivel megpróbálom elűzni ezt az egészet. Sokszor gondolkodom, hogy elég volt, meg kell szüntessem valahogy, akárhogy... És valahogy ha aktív szakaszban vagyok is, mondjuk iskolában emberek között még akkor is kicsit be vagyok lassulva, nehezebben figyelek, romlottak a jegyeim. Bár néha nem is érdekel, csak az, hogy jöjjön a következő nap, és aztán elmúljon a következő, és a következő... Ami igazából tökmidnegy, mert úgysincs értelme az egésznek... Minden nap ugyan olyan, hiába vannak teljesen más programjaim, úgy érzem csak ugyan azt ismételgetem...


A lány azóta beszél velem, de már nem úgy mint régen.. Apámnak kéthavonta eszébe jutok, "megváltozott" állítólag de nemrég is hazudott... Nem kicsit, persze őket ez nem érdekli... Hogy megbántanak, hogy kihasználnak... De talán meg is érdemlem... Már azt se igazán tudom, hogy mit várok, hogy mit akarok.. Csak siklok, és mindig történik valami... Egyszer majd úgyis végetér a folyó amiben sodródom egy vízeséssel... :/

2017. márc. 25. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!