Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szociopata hogyan lehet...

Egy szociopata hogyan lehet magasan funkcionáló?

Figyelt kérdés

Valahogy nem igazán világos ez nekem, mert ügye benne van a nevében, hogy szociális, ami a társadalomra utal és a pata, ami pedig latinul bántalom. Ami nyilvánvalóan a társadalomba való beilleszkedés lehetetlenségeben nyilvánul meg főként. Ha valaki pedig tesz a törvényekre és állandóan megszegi, sőt még szándékosan is, egy kis adrenaliert az, hogy funkcionálhat magasan? Hiszen pont, hogy kiesik a körből, visszajáró vendég a börtönbe és mivel nem tanul, így hidegen hagyja. Talán fel sem fogja, hogy többet árt magának, mint az embereknek. Szánt szándékkal keresi a bajt, mert ez mozgatja meg. Tehát ez egy óriási ellentmondás. A pszichopatáknak viszont, pont a társadalom a bázisa, ők sokra viszik. Legtöbbször betartják a törvényeket, bár itt is van kivétel, de ha ez rendszeres, akkor az már nyilvánvalóan szociopata.

Rájuk inkább igaz a magasan funkcionáló kifejezés, mert nagyon okosak és megfontoltan cselekednek, meg nagyon jó színészek. Ezért nem is látszik rajtuk semmi. Lehet, hogy titokban mindenféle őrült dolgot csinálnak, de jól leplezik, a szociopata meg pont tesz rá, hogy bármit is leplezzen. Ezért nem is értem, hogyan lehet ezt a két problémát egy helyre venni. Több a különbség, mint a hasonlóság. A szociopata talán attól érzi magát erősebbnek, ha árt másoknak, hogy így vegyen elégtételt az őt ért sérelmekért? Erre is gondoltam, mivel ők érzésekkel születnek. Erőszakos magatartással leplezi a gyengeségét és sérült lelkivilágát."Ha velem szemetek voltak, akkor én is az leszek" elven működnek. Csak ezt talan önmaguknak sem tudjak bevallani. Persze erre is nyilván kell valami genetikai hajlam, mert biztos, hogy nem minden ember lesz szociopata. Egy nagy trauma után hamarabb lenne öngyilkos, minthogy ártson másoknak. Valahogy tudom szánni őket, mert ha nem is tudatosul bennük, de biztos, hogy piszkosul szenvednek tudatalatt és nyilvánvalóan ezért különböznek annyira a pszichopatáktol. Az mondjuk érdekes lehet, ha két ilyen ember kapcsolatba kerül egymással, gondolok itt parkapcsolatra például. Bár, szerintem nem is tudnának összejönni, mert a pszichopaták a normális embereket szeretik szediteni, meg úgymond hasznalni,a szociopata meg nem hiszem, hogy annyira vagyjon egy parkapcsolatra, hiszen utálja az embereket. Egyébként egy beszamolora készülök és az antiszociális szemelyisegzavar lesz a témám, így anyagokat gyűjtök. Ezért is tettem fel a kérdést, így ha van valakinek észrevétele lenne ezzel kapcsolatban, vagy egyéb részét illetően, akkor azt megkoszonnem, ha megosztja velem.:)



2017. márc. 26. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a téma, nagyon tudok ajánlani egy könyvet:

Dan Wells: Nem vagyok sorozatgyilkos

A főszereplő egy szociopata, és szerintem mondható "magasan funkcionálónak". Hogy ne ártson senkinek, szabályokat állított fel magának, amiket szigorúan követ is. Rákattan egy lányra is, de nem tud ráakaszkodni, mert tiltják a szabályai. Mondjuk ez egy mellékes dolog a történetben, csak azért hoztam fel, mert említetted a párkapcsolat dolgot is.

2017. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Én pedig ezt a könyvet ajánlom:

Kevin Dutton: Sikeres és bölcs pszichopaták

2017. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
94%

Nem jól látod.Messze nincs ekkora szakadék a két csoport között.Egyebkent sok pszichiáter és pszichológus szerint nincs külön pszichopata és szociopata.A szociopatak is be tudnak illeszkedni ha akarnak.

Ha rá keresel a pszichopatak jellemzoire akkor láthatod,hogy rájuk is tökéletesen igaz amit a szociopatakrol írtál.pl.a saját hibáikbol való tanulás hiánya,a szociális normák szándékos megszegése,okszerütlen gondolkodás,felelőtlenség,nem tervez hosszú távra,dühkitörés,agresszió.Ezek a tulajdonságok pedig mind destruktív hatással vannak az egyénre.

Az egyáltalán nem igaz,hogy a pszichopatak legtöbbször betartják a törvényeket,pont az ellenkezője igaz.(ennek is utana tudsz olvasni) A lényeg,hogy szerinted a pszichopaták csak olyan tulajdonsággal rendelkeznek ami sikeressé teheti őket és azzá is vállnak.A szociopatak meg valami idegbeteg vesztesek.De ez nem így van,nem a médiából kell kiindulni,hogy a pszichopatak azok a multicégek vezetői,vagy vezető politikusok vagy a masik véglet az igazi sorozatgyilkos.Ez csak egy nagyon kicsi százalékra igaz.A legtöbb pszihopata,tulajdonságaiból adódóan nem viszi sokra,mivel önpusztító életet él.Csaladja is ritkán van.Szoval sokkal kisebb a különbség a két csoport között.

2017. ápr. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!