Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Miért van ennyi önjelölt mentálisan beteg/személyiségzavaros ember?

Minden második kérdés így hangzik, hogy: érzéketlen vagyok, láttam egy szellemet, hallucinálok, lehetek skizofrén/pszichózisos beteg/pszichopata stb. Mire jó ez? Aki tényleg ért hozzá, szakmabeli vagy jómaga is valóban szenved egy súlyosabb mentális betegsében/személyiségzavarban szerintem meglehetősen kellemetlenül érezné magát, ha feltévedne ide. Vagy mint én, a fejét csóválná mosolyogva.

2016. dec. 20. 17:55  Privát üzenet  

A válaszok
Ja, menő vagy, hogy neked tényleg van.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. dec. 20. 18:02 Privát üzenet

Én eddig nem észleltem sok ilyen kérdést, de az emberek féltik az egészségüket és bebeszélnek maguknak sok mindent, aminek semmi értelme vagy igazságalapja sincs.

18/L

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2016. dec. 20. 18:29 Privát üzenet

Azért,mert a fogalmakkal mint depresszió,pszichózis,személyiségzavar sokan nincsenek pontosan tisztában(ne is legyenek,nem annyira vidám ez)

.

Sok érintett,és néhány szakmabeli is olvassa ezeket,hidd el.

Amúgy a 20-30 évvel ezelőttihez képest a helyzet jobb,az emberek többet tudnak ezekről a dolgokról,ez pozítív.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. dec. 20. 18:46 Privát üzenet

Érintett vagyok...

nem önjelölt, nem viccből vagy unalomból csinálom, hanem igen komoly problémáim vannak.

Tehát nem ok nélkül találtam ki, hogy én most beteg leszek, mert akkor figyelnek rám.

És igen, sok érintett olvassa.

A tapasztalatokról, gyógymódokról, gyógyszerekről, gyógynövényekről, stb. rengeteg infót gyűjtöttem be innen is. Évekre visszamenőleg elolvastam a kérdéseket-válaszokat néhány kulcsszónál.

Biztos van olyan is, aki csak figyelemfelkeltésnek szánja ezt a dolgot.

De szerintem nem annyira hihetetlen, hogy sok lelki beteg ember van, sok a magányos, szeretre éhes ember, sok a szegény, nélkülöző ember, sok az egészségügyi és egyéb problémákkal küzdő ember. Ezek megviselnek minket, főleg ha senkink sincs, akivel akár beszélgetni lehetne, vagy aki segítene a bajban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2016. dec. 20. 19:58 Privát üzenet
Sok az önjelölt ez valóban látszik. Sok az öndiagnosztizáló ami részben az egészségügy hiányosságait mutatja. Sok a tanâcstalan akit az orvosa 5 perc után letud egy recepttel ès jobb helyet nem találva itt próbál mások tapasztalataiból egy képet összerakni. Ha az önjelölt ember mondjuk feltesz egy bugyuta kérdést akkor a rá érkező válaszok szintén egyéni tapasztalatokból merítenek. Másnak akár hasznos is lehet a kérdező pedig megnyugodhat. Néhány embernek az a pár válasz is jól esik amit a kérdésére szántak és pár percig érezheti hogy törődnek vele. A fitalok feltesznek néha kamukérdést mert keresik saját magukat és itt viszonylag sok visszajelzést kaphatnak egy olyan közegből aminek a véleménye nem gyakofol hatást az életére. Ezzel szerintem nincs komoly gond. Leszámítva hogy a fiatalok a neten keresik ezeket a visszajelzéseket mert a szülőktől nem kapnak, egyes emberek a figyelmet akarják magukra vonni mert az életben mindenki rohan és egymást észre sem vesszük. Szomorú hogy a valóban beteg emberek máshol nem kapnak segítséget. Ez részben veszélyes, mert az itt jelenlévők sokszor belesúllyesztik egymást a problémába, mert ha egy válaszolóban van is segítő szándék megoldása neki sincs. Ez a kilátástalamságot erősíti. Szerintem mindenkinek tisztában kell lennie azzal hogy kérdéseire nem szakértő válaszol és szűrni kell az információt mint az életben. Már ebben is hasznos ez az oldal.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. dec. 21. 19:30 Privát üzenet
Szívesen elmesélném ezeknek az emberkéknek, hogy milyen, immár 6. éve pszichotikus zavarral élni...

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. febr. 16. 19:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Személyiség zavar vagy valami más?
Depressziós vagyok. Gyógyszert szedek. A családom kibeszel a hátam mögött. Hogyan kezeljem? Idegesítő
Hogy tudnám kideríteni, hogy paranoid skizofrén beteg vagyok-e?
Miért lennék szívesebben egy 'beteg' lánnyal, mint egy egészségessel?
Mikor visznek el egy beteget elmegyógyintézetbe?
Magamban beszélek, régen képzeletbeli barátom is volt, de már nincs. Ez gáz nagyon? Beteg lennék? Bővebben lent, kicsit hosszu.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!