Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi önjelölt...

Miért van ennyi önjelölt mentálisan beteg/személyiségzavaros ember?

Figyelt kérdés
Minden második kérdés így hangzik, hogy: érzéketlen vagyok, láttam egy szellemet, hallucinálok, lehetek skizofrén/pszichózisos beteg/pszichopata stb. Mire jó ez? Aki tényleg ért hozzá, szakmabeli vagy jómaga is valóban szenved egy súlyosabb mentális betegsében/személyiségzavarban szerintem meglehetősen kellemetlenül érezné magát, ha feltévedne ide. Vagy mint én, a fejét csóválná mosolyogva.

2016. dec. 20. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja, menő vagy, hogy neked tényleg van.
2016. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem észleltem sok ilyen kérdést, de az emberek féltik az egészségüket és bebeszélnek maguknak sok mindent, aminek semmi értelme vagy igazságalapja sincs.

18/L

2016. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert a fogalmakkal mint depresszió,pszichózis,személyiségzavar sokan nincsenek pontosan tisztában(ne is legyenek,nem annyira vidám ez)

.

Sok érintett,és néhány szakmabeli is olvassa ezeket,hidd el.

Amúgy a 20-30 évvel ezelőttihez képest a helyzet jobb,az emberek többet tudnak ezekről a dolgokról,ez pozítív.

2016. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érintett vagyok...

nem önjelölt, nem viccből vagy unalomból csinálom, hanem igen komoly problémáim vannak.

Tehát nem ok nélkül találtam ki, hogy én most beteg leszek, mert akkor figyelnek rám.

És igen, sok érintett olvassa.

A tapasztalatokról, gyógymódokról, gyógyszerekről, gyógynövényekről, stb. rengeteg infót gyűjtöttem be innen is. Évekre visszamenőleg elolvastam a kérdéseket-válaszokat néhány kulcsszónál.

Biztos van olyan is, aki csak figyelemfelkeltésnek szánja ezt a dolgot.

De szerintem nem annyira hihetetlen, hogy sok lelki beteg ember van, sok a magányos, szeretre éhes ember, sok a szegény, nélkülöző ember, sok az egészségügyi és egyéb problémákkal küzdő ember. Ezek megviselnek minket, főleg ha senkink sincs, akivel akár beszélgetni lehetne, vagy aki segítene a bajban.

2016. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok az önjelölt ez valóban látszik. Sok az öndiagnosztizáló ami részben az egészségügy hiányosságait mutatja. Sok a tanâcstalan akit az orvosa 5 perc után letud egy recepttel ès jobb helyet nem találva itt próbál mások tapasztalataiból egy képet összerakni. Ha az önjelölt ember mondjuk feltesz egy bugyuta kérdést akkor a rá érkező válaszok szintén egyéni tapasztalatokból merítenek. Másnak akár hasznos is lehet a kérdező pedig megnyugodhat. Néhány embernek az a pár válasz is jól esik amit a kérdésére szántak és pár percig érezheti hogy törődnek vele. A fitalok feltesznek néha kamukérdést mert keresik saját magukat és itt viszonylag sok visszajelzést kaphatnak egy olyan közegből aminek a véleménye nem gyakofol hatást az életére. Ezzel szerintem nincs komoly gond. Leszámítva hogy a fiatalok a neten keresik ezeket a visszajelzéseket mert a szülőktől nem kapnak, egyes emberek a figyelmet akarják magukra vonni mert az életben mindenki rohan és egymást észre sem vesszük. Szomorú hogy a valóban beteg emberek máshol nem kapnak segítséget. Ez részben veszélyes, mert az itt jelenlévők sokszor belesúllyesztik egymást a problémába, mert ha egy válaszolóban van is segítő szándék megoldása neki sincs. Ez a kilátástalamságot erősíti. Szerintem mindenkinek tisztában kell lennie azzal hogy kérdéseire nem szakértő válaszol és szűrni kell az információt mint az életben. Már ebben is hasznos ez az oldal.
2016. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szívesen elmesélném ezeknek az emberkéknek, hogy milyen, immár 6. éve pszichotikus zavarral élni...
2017. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nekem pszichiáter szerint van bipoláris zavarom, diagnosztizálva lettem, mégsem éreztem magam betegnek egész életemben soha.

Számomra ez a természetes, nem aggódok magamért. :D

Bezzeg akinek semmi baja nincsen, az aztán félti a bőrét! 😂

2020. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen utolsó. A családban is volt ilyen beteg. Aki szintén nem èrezte a bipoláris zavart(akkor mániás depressziót) problémának. Az életben jól működött 4 diplomája volt. Egyetemen oktatott.


Majd egy kevert epizód hatására öngyilkos lett. 2 gyereket hagyott itt.

2020. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az öngyilkosságot gusztustalan és gyáva dolognak tartom.

Akármennyire is vagyok szomorú, nem tenném meg soha.

Többre tartom magamat ennél.

Nem leszek öngyilkos- már csak a büszkeségem miatt sem. ;)

Egy "normális" ember sokkal hamarabb ölné meg magát, mint én.

Amikor bent voltam a pszichiátrián, az öngyilkosjelöltek többsége teljesen EGÉSZSÉGES ember volt.

Semmilyen betegséggel nem voltak diagnosztizálva.

Nem a bipoláris zavar miatt lesz öngyilkos valaki, hanem mert gyenge.

Az egyetlen dolog, amitől én félni tudok, az a halál.

Igaz, hogy az életemet sem szeretem (nem a bipoláris zavarom miatt, hanem mert elrontottam mindent), de lehet, hogy a halál még rosszabb.

Szomorú vagyok, de nemsokára úgyis megint boldog leszek.

Szerintem nekem sokkal jobb életem van, mint az egészséges embereknek, mert én egy bizonyos idő után biztos lehetek abban, hogy minden ok nélkül újra boldog leszek- ők pedig nem. :D

Amíg szedtem a gyógyszereket, maga a pokol volt az életem.

Most, hogy nem kezeltetem magam, sokkal jobb.

Engem nem zavar ez a betegség, számomra ez a természetes állapot.

2020. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Aki a pszichiátrián fekszik öngyilkossági kísérlet miatt az nem egészséges ember. Nem a diagnózis megléte dönt erről. Ahogy egy befejezett öngyilkos sem gyáva meg undorító, hanem beteg.


Szerinted milyen beszűkült tudatállapot kell ahhoz, hogy valaki megölje saját magát? Szerinted az egészséges?


Az viszont tény, hogy a bipoláris zavar ezt az állapotot képes előidézni.


Neked meg attól, hogy van egy ilyen diagnózisod és te sem érzed magad bipolárisnak, nem kell senkit arra buzdítani, hogy a gyógyszer rossz.

2020. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!