Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számíthatok bármilyen támogatá...

Számíthatok bármilyen támogatásra, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Depresszióval, pánikbetegséggel küzdök, ezek miatt ott kellett hagynom a munkahelyemet. Jelenleg gyógyszeres kezelés alatt állok, de az orvos azt mondta, hogy legalább kettő, de talán még több év, mire teljesen gyógyult leszek. Kérhetek bármilyen anyagi támogatást ameddig nem gyógyulok fel, vagy reménytelen a dolog? Most internetes munkát csinálok, de alig fizetnek, éppen csak a gyógyszerek árára elég.

2017. márc. 27. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzatoknál tudják,hogy milyen lehetőségek vannak. De akár megpróbálhatod "leszázalékoltatni" magad. Ezt úgy kell intézni,hogy a szakorvosoktók ahova jársz ,kérsz friss leleteket, elmész a háziorvosodhoz és megkéred,hogy állítsa ki neked a szükséges 4 oladalas beutalót,amit el kell küldeni az illetékes OEP kirendeltséghez.
2017. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért valamit tisztázzunk mielőbb... az, hogy a teljes gyógyulás nyilván sok idő, nem azt jelenti, hogy közben ne lenne javulás. Én 3 év után lettem teljesen gyógyult, de már kb. 2-3 hónap után újra munkaképes voltam.
2017. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami segélyt tuti kaphatsz egy kis időre, nem a betegség miatt, hanem a munkanélküliség miatt, amiért kapsz kb. havi 20ezret, de nem 2 éven át. Azért leszázalékoltatni nem kell magad, meg nem is hiszem, hogy sikerülne, mert ha teszel érte, akkor ez nem marad állandó.

Nem is kellene 2 évbe telnie, csak egy kis önfejlesztés, pozitivitás, környezetváltozás. Nem biztos, hogy a gyógyszerek segíteni fognak, és ha elhiszed, hogy 2 évbe fog telni, mire jól leszel, akkor szépen el fog telni 2 év, és ugyanott fogod találni magad. Na mindegy, lényegtelen, te döntésed, csak tapasztalatból mondom, ha én magamtól nem raktam volna le a gyógyszereket, akkor még mindig ugyanott tartanék, mint amikor elkezdtem.

2017. márc. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A leszázalékoslás nem jelent örökös leszázalékolást. Az mindig a betegségtől,de inkább az állapottól függ. Éppen ezért szoktak ritkán véglegesen leszázalékolni valakit. Általában 2 éve múlva visszahívják az embert és az akutális állapotához,leletihez igazítják a leszázalékolás mértékét. Pszichiátriai betegséggel is meg lehet kapni a szükséges százalékot (ahhoz,hogy "leszázalékolt" legyen valaki). Én a kérdező helyében megpróbálnám,mert veszíteni nem fog semmit. Ilyenkor egyébként minden egyéb betegséget "össze kell szedni"ha van,mert mindent összevetve számolják ki a százalék mértékét.
2017. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Korábban jártam pszichológushoz, ő mondta néhány alaklom után, hogy gyógyszeres segítségre lenne szükségem, mert ezeket leszámítva "rendben vagyok".

2017. ápr. 4. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!