Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam beutalót pszichológusho...

Kaptam beutalót pszichológushoz. Hétfőn megyek a kórházba időpontot kérni. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Alvásszavarok, időnként fellépő inszomnia, erős hangulatingadozások. Ez áll a papíromon amit orvostól kaptam. Ha ezzel elmegyek pszichológushoz (nem magánrendelés) Akkor nem is fog velem foglalkozni csak kényszeredetten bólogat két percig míg beszélek, és kapok valami nyugipirulákat? Vagy hogy megy ez? Örülnék ha igazi szakemberez is elkerülnék aki beszélget velem, mert már igazán jól jönne...

2017. márc. 19. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el akkor, mit akarsz. Pszichológus nem fog neked pirulákat írni, mert ő nem orvos, bölcsész. Gyógyszert pszichiáter ír.
2017. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igaz. Csak azt hallottam, hogy a pszichológus akihez csak úgy megy az ember max 5 percet hagy az embernek... az semmi, de komolyan. Meg amúgy hangulatjavítót is javasolnak nekem a beutalón. Azok milyenek?


Amúgy 17/F

2017. márc. 19. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább menj el magán pszichológushoz. Ő meghallgat és segit. A pszichiáterek a gyógyszert fogják beléd nyomni és hidd el, ilyen fiatalon ne akarj azon élni.

Én terapeutához jártam, PTSD-m van. Nem szedtem gyógyszert, de egy idő után annyira erős tüneteim voltak, hogy sajnos depresszióba estem. Ekkor kellet a gyógyszer, magyarul a plusz segitség, ami enyhiti a tüneteket. Közben továbbra is jártam a pszichológusomhoz heti egyszer és most tartjuk a kapcsolatot. Nagyon sokat segitett. A gyógyszert pedig nem rég kezdtem el le rakni, mert nem akarok azon élni. És még elég hosszú út áll előttem, amig véglegesen sikerül lerakni.

2017. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kaptatok zöldet az értékes válaszolkért: Egy gond van... nincs pénz. Egyáltalán nincs rá pénzem. Se a környezetemnek. Ez elég nagy akadály szerintem...
2017. márc. 19. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szerencsés leszel az államival, első körben gondolj erre!
2017. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, azért hajtok hogy oda minél hamarabb jussak. Holnap d.u mek időpontért suli után.
2017. márc. 19. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!