Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől még nem vagyok szellemi...

Ettől még nem vagyok szellemi fogyatékos?

Figyelt kérdés

Van pár dolog, amihez én nem nagyon értek, nem nagyon tudom elintézni, pedig a legtöbb embernek elég nyilvánvaló lehet. Az egyik ilyen a hivatalos ügyek hogy hogyan működnek, de nem is ez a legszembetűnőbb, hanem a nagyvárosi tömegközlekedés használata(helyijáratos busz, villamos, metró) és még a vonatozással vannak gondjaim.

Magyarországon legfőképpen Budapest az, ahol biztos eltévednék, fogalmam se lenne hol kell metróra, villamosra jegyet venni meg milyent, helyijáratos buszok közül egyet nem tudnék merre megy, melyikre kell felszállnom. Más nagyvárosokban is lehet lennének nehézségeim a helyijáratos buszokkal, de egy ilyen nagyvárosban mint Budapest ott biztos. Bonyolult rendszernek látom az egészet amit nem tudok átlátni, nem értek hozzá, nem tudnám egyedül igénybe venni.


Vonatozással azzal meg csak annyi a bajom hogy egy nagyobb vasútállomáson nem biztos hogy megtalálnám hol kell jegyet venni, és nem tudnám melyik vonatra szálljak fel


2017. márc. 31. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkabb esetlenseg.

Nem tudod hol vagy? Megkerdezel valakit. Nem tudod hol kell jegyet venni? Megkerdezel valakit. Ismeretlen helyen persze hogy nem tudod mi hogy megy, teljesen normalis. Csak megkerdezel egy MAV dolgozot de van informacios pultjuk is.

Pesten nem erted a kozlekedest? Senki se tudja fejbol az osszes jaratot. Okostelefonod van? Toltsd le a Google Maps alkalmazast. Csak beirod honnan hova akarsz eljutni es megmutatja autoval gyalog tomegkozlekedessel hogyan jutsz el, mikor jon a busz, mennyit kell varni, stb stb

2017. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szellemi fogyatékosság az, ha valaki nem olyan önálló, mint az átlag. Viszont ezen könnyen segíthetsz rendszeres próbálkozással!
2017. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az értelmi fogyatékosság alacsony (70 alatti) IQ-t jelent. Viszont az intelligencia több tényezőből áll össze, ezek egyike a téri tájékozódás, vagy a problémamegoldási képesség. Attól, hogy valaki egy területen nem olyan jó, a többi területen még jól funkcionálhat (pl. matematikai logika, verbális képességek, stb.), és akkor már nincs az IQ-ja a fogyatékossági tartományban.

(Én tudok olyan embert a közvetlen környezetemben, aki bizonyos területeken rettenetesen alacsony szintű képességeket mutat, de az össz-IQ-ja még így is az extrém magas tartományban van, tehát azzal együtt zseninek számít, hogy egyes területeken kvízi "fogyatékos". Ilyen kb. az összes Asperger-szindrómás.)

2017. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!