Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom, hogy fura kérdés, de...

Tudom, hogy fura kérdés, de honnan tudhatom, szellemi fogyatékos vagyok-e? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

az egyik dolog, amiért felmerülnek bennem ilyen kérdések az az, hogy úgy érzem, teljesen más vagyok, mint a többi ember. legalább is a környezetemben. csakmert én pl. szeretek bambulni, nem nagyon tudok egy helyre összpontosítani, ezért sokszor előfordul, hogy valaki szólongat egy csomó ideig, én meg észre sem veszem, annyira belefeledkezem a nézelődésbe meg a gondolkodásba. és sokszor, amikor észreveszem, hogy szólnak, és megismétlik a kérdést, nem tudok azonnal válaszolni, hanem egy pár másodpercbe beletelik, mire felfogom, de van, hogy ez meg se történik és olyan ciki, amikor sokadjára kérdezek vissza, hogy -Micsoda? mert közbe teljesen máshol vagyok lelkileg..

ráadásul a szüleim és a nővérem is mindig mondják, hogy milyen hülye idióta vagyok, meg hogy biztos nem vagyok normális és emiatt már annyira félek tőlük úgymond, hogy amikor a családtagjaimmal beszélek, nem tudok egy értelmes mondatot összerakni, nem tudom magam rendesen kifejezni, kb. úgy beszélek, mint egy 2 éves, emellé társul az állandó kéztördelés, körömrágás, hajcsavargatás-vagy rágcsálás és emiatt is mindig megszólnak, főleg anyám, hogy ezek is amiatt vannak, mert retardált vagyok.

honnan tudhatnám meg biztosan, hogy nincs-e valami bajom?

15L


2013. júl. 7. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aha, így kell tönkretenni egy éppen felnövekvő ember lelkivilágát...


'ráadásul a szüleim és a nővérem is mindig mondják, hogy milyen hülye idióta vagyok, meg hogy biztos nem vagyok normális és emiatt már annyira félek tőlük úgymond' Az egyetlen baj az, hogy ilyen degradáló környezetben vagy kénytelen felnőni. Nem vagy szellemi fogyatékos, az írásodból teljesen kitűnik. Sok minden mástól lehetsz olyan amilyen, az hogy nem tudod kifejezni magad ez manapság gyakori (plusz még rá is segítenek hogy te aztán úgyse tudsz mert hülye vagy...), ugyanígy bambulás se vészes, csak figyelj oda hogy ne sűrűn kalandozzon el a figyelmed.


Ha tippelnem kéne hogy miért vagy ilyen, azt mondanám, hogy azért mert úgy nőttél fel hogy le se sz*rtak, mondván 'el van magának a gyerek', de ha valami nekik nem tetszőt csináltál, akkor már rögtön megmondják a tutit... Jelezd, ha legalább részben igazam van.

2013. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igazából tényleg pontosan így van, ahogy leírtad..sajnos :/ A kalandozásra megpróbálok jobban odafigyelni :)
2013. júl. 7. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


látszik az irásodból, a kifelyezééeidből, hogy nem vagy reti.

ne edd magad, a családod miatt

értem, hogy mennyire bunkón viselkednek veled, de próbálj ne figyelni rájuk


érdekességképpen csinálj meg egy iq tesztet,

vagy menj el szakemberhez, aki meg tudja állapitani, hogy az vagy, vagy sem. nála is csinálhasz iq tesztet.

2013. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szorongsz és egy diszfunkcionális családban élsz.
2013. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán kicsit lassúbb vagy másoknál, de semmiképp sem gyengeelméjű.
2013. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a lassúságot én is megerősítem, tényleg sokat tudok tökölni :/ :D
2013. júl. 14. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy az! Csak rossz emberek vesznek körül!

Az én első barátnőm kicsit szellemi volt, de nagyon kedves aranyos lány volt és szép! :) te is aranyos lehetsz! :)

2013. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy fogyatékos, hanem a körülötted lévő emberek. Egyértelmű.
2014. dec. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!