Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki beszél magában az...

Ha valaki beszél magában az betegség? Vagy lehet az egyedülléttől?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 10:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én most egy szórakozóhelyen ülök, és ül mellettem egy pasas, aki folyamatosan magában beszél. de ezen látszik, hogy elmebeteg.
2009. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
én néha elképzelek egy szituációt, és azt beszélem ki, persze a saját elképzeléseim alapján. Szerintetek ez beteges?
2010. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Sajnos akkor nemtermészetes ha tényleg egyáltalán nem érzi az, aki kimondja.. és rettenetes érzés lehet.
2011. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én is szoktam, szerintem nagyon sokan így vannak ezzel. Most is, amikor itt ülök a gép előtt és fórumokat olvasgatok, időnként hozzáfűzök ezt-azt hangosan meg nevetgélek magamban :D De van amikor hosszasabban is beszélek, olyankor mikor észreveszem, mindig közlöm magammal, hogy hülye vagyok hogy magamnak szövegelek :D De ezt kizárólag csak itthon csinálom, amikor senki nem hallhat. Ha olyan embereket látok, akik nyilvános helyeken magukban motyognak, azért általában megkérdőjelezem, hogy minden rendben van-e velük mentálisan... Bár ritkán velem is előfordul, hogy megyek az utcán és miközben gondolkozom, mozog a szám (szerencsére hangtalanul), úgyhogy nem tudom, lehet ez már rossz előjel :')
2011. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
én is beszélek magamban,és pont een gondolkodtam hogy beteg vagyok -e de látom nem gáz!!!
2012. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én óvodás korom óta magamban beszélek, de csak akkor, ha egyedül vagyok.
2012. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy beszélek magamban, néha érdekel egy normális ember véleménye. :D viccet félretéve, a gondolat az megfoghatatlan a kimondott szó viszont hallható érzékelhető, tehát ha magadnak kimondasz valamit, az agyad ténylegesen feldolgozza így megkönnyíti a probléma megoldását. Persze ez inkább tapasztalat mint bizonyított tény. Tömegben én sem beszélek magamban. Nyilván akkor beszélsz magadban mikor egyedül vagy tehát összefügg a kettő szerintem.
2013. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az ovodás gyermekek kreativak, jól el tudnak játszadozni magukban is a játékaikkal. Beszélnek hozzájuk, és meg is válaszolják maguknak. Helyénvaló, egészséges, meg is mosolyogtam nem egyszer a gyermekeimet. Iskolás korban, amikor tanulni kezdenek rendszerezett tudományokat, a képzelőerő alábbhagy. már tények, tudományok amikről egymással beszélnek. A fantázia világa még mindig jelen van, valameddig. Azonban nagykoruként, magában beszélni már nem egészséges. Semmiképp.Gyermekkorban megrekedt személy - infantilis - beszél magában. Mondjuk meg úgy ahogy van, aki megy az után, és magában beszél bizony ijesztő. Valahogy olyan érzésem van amikor olyat látok, hogy nem tud egyedül, magában lenni, kell még valaki . Csak nehogy én legyek. :) . Sosem lehet tudni nála mire számitson az ember. A királyi többes nem ép elmére vall.
2014. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!