Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki teljesen, , leveti magáról" az Asperger-szindrómát?

Figyelt kérdés

Most a 20.évemet taposom,kiskoromban az Asperger-szindrómával diagnosztizáltak és később olyan 15 éves koromban utána olvastam a tüneteknek és elég jó részük illett is rám.

Az utóbbi pár évben viszont elkezdtem így figyelgetni az emberek viselkedését,reakcióit,gesztusait és elkezdtem ezt másolni(úgy tűnik nekem ezt tanulni kellett nem ment ösztönből mint a legtöbb embernek),ezért ma már az emberek 80-90%-ával aránylag könnyen elbeszélgetek és van társaságom akikkel heti egyszer minimum,de általában többször is összeülünk közösen eljárunk sörözni,kondizni meg ilyenek.

Viszont még ma sem tudok rendesen koncentrálni pár másodpercnél tovább olyan dolgokra amik nem érdekelnek,meg elég furcsa érdeklődési területem van egyébként. Meg többen mondták nekem furán beszélek,egy ismerősöm szerint ,,négeres" akcentussal beszélek magyarul. Ugyebár fekete embertársainkat gyakran beszéd alapján is ellehet különíteni másoktól,úgyhogy az illetőt nem is látod(mély,monoton hang gyenge artikulálás stb ami rám is igaz,de nyilván nem azért mert fekák között élek,vagy én az lennék).

Szóval lehet,hogy a jövőben a maradék furcsaságaimat is feltudom számolni ?



2017. ápr. 2. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Az Aspergeresek általában a magas intelligenciájuk révén képesek megtanulni tudatosan kompenzálni a hiányosságaikat, előnyt kovácsolni belőlük. Egyénfüggő, hogy kinek mennyire sikerül, de felnőttkorra nagyon sokan vannak, akiknél már szinte semmi nem utal az Aspergerre.
2017. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Igen, de kérdés, hogy akarod-e?
2017. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magát a szindrómát nem tudod "kinőni", de el tudod rejteni úgymond a tüneteit, pont azzal, amit leírtál, hogy utánozol embereket és felveszel tanult szokásokat. Épp az a lényege az Aspergernek, hogy neked ezeket figyelned kell tudatosan, nem tudod úgy ösztönösen csinálni, mint a nem Aspergeres emberek.
2017. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!