Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom tegnap egy veszekedés...

A párom tegnap egy veszekedés során elvette a Frontinomat és üvöltözött, hogy szedjem össze magam. Most nagyon kellene a gyógyszerem, de elvitte magával, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Napi 2 szem 0.5-öst szedek antidepresszans mellé. Tegnap muszaj volt még egyet bevennem, mert nagyon stresszes itthon a légkör. Kitépte a kezemből, hogy ilyen nincs, hogy nyugtatón éljen valaki és hülye vagyok amikor azt képzelem, hogy rosszul leszek. (Pánikbeteg vagyok, magas vérnyomással) Ez a tegnapi nagyon megviselt engem és mégszarabbul vagyok lelkileg. Fel se fogja, hogy ezek a gyógyszerek függőséget okoznak és ha egy nap beveszek 1.5 mg-ot, másnap meg semmit, az gáz. Elegem van, legszivesebben meghalnék. Hogy szerezzem vissza a gyógyszerem?
2017. ápr. 3. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj le a gyogyszertárba és vegyél valeriana relaxot
2017. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Szóval nem éltek együtt és elvitte magához? Ezt a részét nem nagyon értettem. Próbálj meg vele nyugodtan beszélni és megértetni vele hogy nem tehetsz róla hogy ezzel a betegséggel küzdesz és szükséged van a gyógyszerre. Ha nem képes megérteni akkor írass fel megint, más megoldást nem nagyon tudok. Amúgy nagyon nem szép dolog hogy elvette tőled, nyilván nem jó dolog gyógyszereken élni de ez nem megoldás. Inkább a gyógyulásban kéne támogatnia.
2017. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A páros aggódik érted. A gyógyszert úgy kell szedni ahogy az orvos előírta. Gondolom azért vette el mert a, vagy sokat vettél be, b, ittál rá. Ezek a gyógyszerek hosszútávon segítenek, azért mert most hirtelen bestresszeltél még nem fog segíteni ha bekapsz 2-3 bogyót. Igyál egy nyugtató meleg italt pl. tea, meleg gyümölcslé szegfűszeggel, kakaó stb. Kapcsold be a YouTubeot és hallgasd a kedvenc zenédet. Hidd el az is megnyugtat. Ha meg hazajön a párod beszéljétek meg a dolgokat.
2017. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Együtt élünk. Zsebre tette és hajnalba mikor dolgozni ment nem tette ki. Beszéltünk telefonon es azt mondta fejezzem be a nyugtatózást, mert igy soha nem oldódnak meg a problémák ha ebbe menekülök. Neki fogalma sincs mi az a pánikbetegség, szorongás, lelki fájdalmak...sokszor úgy érzem meg sem ért... persze nem megoldás, de ha kell hát kell, orvos írta elő.
2017. ápr. 3. 14:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként szedek vitaminokat, magnerotot, halolajkapszulát, c vitamint és van itthon citromfűteám, meg valeriana night-om, de a frontint, meg a valeriánát nem szabad együtt alkalmazni. Ja, meg azt is mondta, hogy füvet fog szerezni valahonnan, hogy inkább szívjak be, mint nyugtatókat szedjek, vagy tegyem le a gyógyszereket és igyak pálinkát néha. Nem igazán értem mivel jobb füvezni, ami miatt ráadásul bajba is kerülhetek, vagy alkesszé válni.. :(
2017. ápr. 3. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Először is egy jó kiadós szakítást javasolnék. Ha valaki így viselkedik, nem csoda, hogy bogyókat kell szedned. Ha őt kiiktatod az életedből, lehet nem is kell majd szedned:) Addig meg irass föl újat sztem.
2017. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Sajnállak téged nagyon, mind a betegséged miatt, mind a párod miatt. Abban az egy dologban igaza van neki, hogy el kell hagynod a nyugtatót előbb-utóbb. Tudom, hogy orvos írja elő, de a gyógyszerfüggőségből csak még egy problémád fog származni. Gondolj csak Elvisre, ő is nyugtatókon élt az utolsó 10 évében, neki is orvos írta fel, viszont tönkretette az életét. (Igaz, ő nem volt pánikbeteg.)

Valahogy ki kell jönnöd a betegségből, az ehhez vezető utat keresd meg, és ha megvan a fény az alagút végén, akkor próbálj megszabadulni a nyugtatóktól. DE az orvosoddal beszélj meg mindent.

Félek, hogy a párod nem alkalmas arra, hogy megfelelő támaszod legyen a kivezető úton, szerintem próbáld meg rávenni, hogy egyszer együtt menjetek az orvoshoz ahol hárman beszélgethettek, hátha azután megértőbben fog viselkedni.

2017. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%

A pánikbetegség nem létezik, kitalált dolog, kémiai szerekkel lehetetlen gyógyítani.


Ez egy lelkiállapot, amiből könnyebb kijönni, mint "megkapni".


Légy aktív, mint a legtöbb gyerek, LEGYÉL ÉRDEKLŐDŐ a környezeted felé, legyenek céljaid, keményen, kitartóan küzdj értük, és ha valami túl nehéz, akkor méginkább növeld a tempót...


Szóval, kezdj el élni, és hagyd abba azt, hogy a környezeted, a körülmények és mások áldozata vagy, és hipsz-hopsz, már nincs is okod vegyi anyagokat kérni a gyógyszertárostól, és belapátolni a testedbe...mi pedig kapunk végre egy értékesebb embert, aki nem mások sajnálata után vágyakozik, hanem világot épít.

2017. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lol utolsó ez nagyon szép és jó lenne ha ilyen egyszerű lenne, de sajnos rohadtul nem így van.
2017. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néha a legnehezebb dolog ránézni az igazságra.


És mivel a pánikbetegség annyira elfogadott, meg vastag orvosi könyvekben is kategorizálják, és gyógyszerek is vannak rá...hát akkor biztos az az igazság, hogy ez egy létező dolog.


De ezek a körülmények csak egyszerűen meggátolnak sok embert (ezek szerint téged is) abban, hogy rá tudjanak nézni az igazságra ezzel kapcsolatban.


De az van, hogy a pánik érzése, és az azzal járó különböző tünetek valójában csupán egy állapot, nem pedig genetikai, hormonális, vagy szervi elváltozás, és hihetetlenül egyszerű elérni, hogy megszűnjön az állapot...és ezzel együtt a "betegség" is.


Semmiféle gyógyszert nem kell hozzá beszedni, sőt, az csak könnyedén ront a helyzeten.


Nem csak tapasztalatból írom ezt neked, hanem a szükséges bölcsesség birtokában.

2017. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!