Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az idegösszeomlás tünetei?...

Mik az idegösszeomlás tünetei? A stressz hogyan hat az emberre?

Figyelt kérdés

Van ez a bizonyos ördögi kör: Ha feszült vagy nem alszok és ebből adódik hogy nem alszol mert feszült vagy. Nem tudom érthető-e.


Nekem tegnap a szívem mellett (bal hónam alatt egy arasznyival) fájt, mintha gyomoridegem lenne, de ott éreztem a szívemnél. Kb 5 percig volt ez. Rendszeres a hányás, hányinger, fejfájás, szédülés, stb.


Ez mind a stressztől van? Rosszul is alszom, néha már annyira kialvatlan vagyok hogy hallucinálok vagy ilyen "tudatzavar" szerűség lép fel hogy pár másodpercre olyan mintha halál részeg lennék, azt se tudom hol vagyok (szó szerint).


A sok koffein rátehet? Mármint 17 évesen nem hinném hogy szívproblémám lehet, vagy igen...? Nem tudom. A koffein engem személy szerint megnyugtat.



2017. ápr. 4. 15:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Napi 2-5 dl főzött kávé a koffeinadagom egy napra, többnyire délután viszem be 14-17 óra közt.
2017. ápr. 4. 15:23
 2/12 anonim ***** válasza:

hát ezek durva tünetek, jó kimerült lehetsz, orvos!!

lehet szimpla gyomorfekély is. a Te korodban sajnos már nekem is volt.

2017. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem jó ha vedeled a koffeint 17 évesen de amugy se. És igen ennyi idősen is lehet szívproblémád de inkább tedd fel a kérdést magadnak: Mi az oka amiért stresszes vagy? És ezen segit a sok koffein ami ezek szerint nálad egy függőség. Nem ez a megoldás. Ez nem idegösszeroppanás hanem függőség. Próbáld meg letenni a koffeint és helyette mondjuk sportolni jól lefárasztani magad úgy majd alszol este.
2017. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hóóhóóó fapakolás az van minden nap annyi mint a nyű. Meg edzés is. A mozgással nincs bajom. Nem az a gond... Nem tudom az okát miért vagyok ilyen brutálisan kimerült, de volt már olyan hogy a szívemtől a bal karomba rendesen átkúszott egy ilyen zsibbasztó fájdalom. Éreztem hogy lassan elteríti az egész bal karom. Voltak már pánikrohamjaim is, ilyenek. Van beutalóm pszichiáterhez amúgy, de félek hogy május végéig nagy bajok lesznek még. Három hete egyre csak süllyedel úgy érzem.


Kaptatok zöldet egyébként :)

2017. ápr. 4. 15:30
 5/12 A kérdező kommentje:

Vagyis nem tudom miért vagyok nagyon stresszes na. Nem tudok koncentrálni.

Amit háziorvos mondott mikor kaptam beutalót:


- Pánikrohamok

- Alvászavarok

- Hangulatingadozások

2017. ápr. 4. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Saját magadnak meg is valaszoltad. Azert az a napi 2-5 dl kávé eléggé súlyos probléma.

Eléggé sanszos, hogy az miatt nem alszol jól.

Mielött bármelyik netdoktor felállítani a diagnózist, és kihozza, hogy neked görcsös boka elváltozás miatti hajgörbülésed van, inkább kezd azzal, hogy azt a napi 2-5 dl kávémennyiséget a felére csökkented és nem a keső délutáni órákra hagyod az elfogyasztását. Ha nem érzel javulást, akkor.mindenképpen keresd fel a megfelelő orvost.

2017. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is nagyon szeretem a kávét és szintén 17 éves vagyok. Viszont az energiaitalt ellenzem. Én attól szoktam rosszul lenni, szédülés, fejfájás. A kávétól nem. Persze szerintem sok az 5 deci. Ha feszült vagy próbáld ki a koffeinmenteset.
2017. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Mikor két hétre letettem a kávét napi 18 órát aludtam. + nem javult a helyzet mert ugyan úgy fáradt voltam. Két hétig aludtam 18 órákat. Az tényleg nem kevés. Használnia kellett volna.
2017. ápr. 4. 20:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Szedj vitamint etkezz valtozatosan, hagyd a kavet.

De persze folytathatod a jelenlegi eletvitelt is tovabb, de akkor a kovetkezmenyeket csendben viseld.

2017. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvastam volna, teljesen. Mondjuk nekem alapból szívritmuszavarom van és 16 vagyok.
2017. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!