Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha pánikbeteg vagyok?

Mit tegyek, ha pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Mostanában remegek, hányingerem van és fáj a fejem, ha a sulira gondolok. Nincs nagyon semmi, csak a szokásos fiú piszkálódás, de ők már átléptek egy bizonyos határt. Pl.: osztálytársam hátát nem rég műtötték és a hátát dobálgatják labdával és mindenkit próbálnak fejbe dobni. Mindig csesztetnek stb. Mára már ott vagyok, hogy az apám tudta nélkül maradtam itthon, és ezért bűntudatom is van. Mit tegyek? 13/l

2017. ápr. 6. 07:44
 1/7 anonim válasza:

Hát szerintem beszéld meg ezt egy nagyon jó haveroddal vagy pszichológushoz menj !!

Nem ciki egyáltalán ha valaki jár.....

2017. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek, hogy vigyenek szakemberhez.
2017. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ez mióta pánikbetegség? Mert ez nem az.
2017. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit tekintünk pánikbetegségnek?-azt ha valaki fizikai tüneteket él át szervi gond nélkül és a szorongás felerősödik bizonyos heltzetekben? Ha igen akkor pánikbetegség és mindenképp segítség szükséges. A legjobb viszont felkeresni valakit aki segíthet. Valóban borzalmas lehet így suliba járni.
2017. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Azt, ha meghatározott sűrűséggel pánikrohamai vannak. Nem szorongása, hanem jól elhatárolható pánikrohamai, ami ráadásul minden különösebb ok nélkül is felléphet, kifejezetten akár pl nyugalmi helyzetben, vagy alvásból felébresztve.

Fenti egyáltalán nem az.

2017. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem utolsó. Nem vitázni akartam. Viszont mindegy minek nevezzük, hosszú távon nem egészséges ha egy 13 éves fél bemenni a suliba. Szerintem jelezd kérdező a problémát. Ez az egyetlen módja annak hogy legyen valami változás. Ha gondolod beszélj az osztályfőnökkel és mond el hogy feszültség van az osztályban. Hátha ezzel is sikerül valamit elérni és nyugodtabb lesz a légkör.
2017. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen fiatal korban van neked ilyen, azt mindenképp sűrgősen kezelni kell, mert rosszabb lehet idősebb korban, ha nem tudod irányítani.

Első körben szülőket javaslom, hogy vigyenek el pszichológushoz, vagy minden iskolában van Iskola-pszichológus (elvileg), és ő segíteni fog tudni (remélhetőleg).

A második pedig: Ne félj, akármi történik, nem lesz semmi baj, kár izgulnod, csak ne hagyd, hogy a félelem uraljon! Tudom, könnyű ezt mondanom....

De én pánikbeteg vagyok (22/F), és a pszichológus, és a legjobb barátom tudott segíteni meggyógyulni. A pszichológus feltárta a lelki okokat, a barátom pedig éjjel-nappal (na jó, éjjel nem :D ) mellettem van, és a közelsége is megnyugtat :)

2017. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!