Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok semmitevésérő...

A pszichológusok semmitevéséről, kudarcairól hol lehet olvasni?

Figyelt kérdés

Van valamilyen fórum ahol azok osztják meg a tapasztalatiak aki szerint semmit nem ért náluk a pszichológus,pszichiáter?

Ahol a rossz tapasztalattal rendelkezők mondják el, hogy szerintük mennyire nem ér semmit a szakma.

Ahol a visszaélésekről beszélgetnek,arról,hogy mennyire nem ért semmit ami a "kezelésen" történt.


Jót lehet a szakmáról olvasni.

Arról is lehet olvasni,hogy a háziorvos a sebész,stb milyen hibát vétett,mennyire félrekezeltek valakit.

Van ilyesmi a pszicho szakemberekről is?

Hogy mennyire nem ér(t) semmit a munkájuk ?



2017. ápr. 7. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a szcientológusok buknak erre a témára, így hálózzák be az áldozataikat. Amúgy ők is pszichológiai eszközöket alkalmaznak, csak nem annak nevezik, mondjuk jogosan, mert manipulációra használják.
2017. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Mennyire nem ért semmit? Ezt bárki karakán elmondja itt is felesleges hozzá egy fórum. A pszichiátriárol van egy film youtuben az ajánlani tudom ha mögé akarsz nézni dolgoknak tetszeni fog. De előre szólok nem mesedélután engem felzaklatott.

[link]

2017. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű panaszkodás azért lenne hiteltelen, mert a pszichoterápia sikeréhez minimum 50%-ban kell a páciens is. Persze vannak ebben a szakmában is kóklerek, de sokszor arról van szó, hogy a páciens nem működik együtt, vagy alkalmatlan a terápiára, ezért nem lesz sikeres.

Az általad felsorolt példákat azért nem lehet összevetni, mert pl. egy vakbélműtéthez nem kell a te együttműködésed, elköteleződésed, a terápiához meg igen.

Egy kliens véleménye nem objektív, nem adja vissza a valóságot. Egyébként nagyon sok oldalon van lehetőség értékelni egy-egy szakembert, de ott általában az elégedettek nyilvánulnak meg.

2017. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Csak a scientológusok? A pszichoszakma talán nem manipulál? Ők ártatlanok,tévedhetetlenek és mindig kiváló munkát végeznek és ha nem tudnak valakinek segíteni akkor az annak a valakinek a hibája?

Csak és kizárólag?

Ők sose hibáznak?


Láttam már a filmet nagyon régen és nagyon durva.

a pszichogyógyszeripar biztos tagad és hárít ahol csak tud.


De olyanok véleménye érdekel aki itthon találták szembe magukat azzal, hogy nagy csalódás volt nekik az egész.

Olyanok véleménye érdekel akik nem kaptak segítséget vagy esetleg rosszabb lett nekik.

ilyesmiről miért nem lehet olvasni?

Bztos, hogy vannak ilyenek szépszámmal.

2017. ápr. 7. 17:18
 5/14 A kérdező kommentje:

a kliens véleménye, miért nem objektív?

A dilidokié pedig miért az?

50%ot írsz más 100-at-

Én úgy látom,hogy a dilidoki részéről megy a hárítás,a felelősség elkenése,a másikra tolása.

Minden a másikon múlik.

A dilidoki nem csinál semmit azon kívül, hogy Meghallgatja a másikat.

2017. ápr. 7. 17:22
 6/14 A kérdező kommentje:

Az elégedetlenek, miért nem írnak?

Hol olvasni az ő véleményükről?Erről miért nem jelennek meg cikkek?

2017. ápr. 7. 17:23
 7/14 anonim ***** válasza:

A pszichológia olyan szakma,ahol teljesítmény nélkül is lehet pénzt keresni..


Bekerülni a legnehezebb,de ha bekerülsz és elvégzed,onnantól arany életed lesz.

2017. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Főleg az állami pszichológus.

Bemész,meghallgat,de ő akkor is megkapja a pénzét,ha nem ér el eredményt.


Ja,és ezek osztják az észt a munkahelyi stresszel kapcsolatban,mert azt sem tudják mi az a versenyszféra,ahol CSAK a teljesítményért fizetnek,vagy ha valakit ki sem fizetnek.

2017. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Na szerintem itt elég súlgos fogalomzavarról van szó. Hogy jön ide a pszichiáter ès azok rémtettei és akkor miért van a kérdésben pszichológus? Szerintem mielőtt bármilyen fórumra írnál döntsd el melyikről van szó. A pszichológus nem orvos, hogy jön ide a háziorvos meg a sebész? Mi van a pszichológus és a gyógyszeripar kapcsolatával?-köze sincs egymáshoz. Szerintem az az ember aki elérkezett az élete mélypontjához, ha keresi talâl megoldást ami segíti. Nem oldja meg helyette de kap támogatást. Aki még nem ért el oda az pedig mutogat másra és általánosít. Igen, minden szakmában vannak oda nem illő emberek de pont ugyanannyi van aki érti a dolgát. A pszichológus dolga hogy a te elmondásaid alapján segítsen abban hogy megtaláld a saját megoldásaidat, rájöjj arra miben működsz rosszul és megtaláld a megfelelő utat a változtatásra. Ezeknrk a nehézségeit beszélitek ât. Ehhez nagy részt te kellesz. Ő csak felügyeli ezt a folyamatot és kicsit irányít ha nagyon elkanyarodtál. Na de tényleg! Ehhez mi køze annak amit leírtál?!
2017. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mielőtt le lennék támadva, igen borzalmas âllapotokat éltem ât pszichiátriai osztályokon. Visszaélések és rontottak az âllapotomon a gyógyszerekkel. Én voltam viszont az aki nem kereste a működő utat mert kényelmes voltam és féltem egy hosszabb pszichoterápiától. Amikor aztán tényleg a legalján voltam valahogy mégis megtaláltam hogy merre induljak. Ezt tudom tanácsolni. Bosszút âllni ráér mindenki akkor ha már túlvan a gondján. Hitelesebb is lesz, ha egyâltalán egy normális terápia után még mindig késztetést érez arra hogy elégtételt vegyen. Ha nem tudsz jobbat ajánlani akkor a reményt másoktól nem kell elvenni mert neki még segíthet. Objektív csak külső szemlélő lehet. Mivel a saját negatív tapasztalatodról van szó edetedbdn mint valaki már írta ez kizárt.
2017. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!