Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos darázsfóbiám van! Mit...

Súlyos darázsfóbiám van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ősz végén, télen és tavasz elején semmi bajom, magabiztosan és kiegyensúlyozottan szelem az utcákat.


Ez azonban megváltozik akkor, amikor a darazsak a színre lépnek. Mindig is féltem tőlük, és iskolás koromban is sok rossz élményem köthető ehhez (Például ha berepült egy darázs a terembe, láthatóan szorongtam, volt, hogy ki is szaladtam a teremből. Ezen kívül nem tudtam figyelni sem, pedig alapjáraton jó tanuló voltam - de ilyenkor folyton azt figyeltem, hogy merre repül az az undormány.)


A tavaly nyár még inkább elmélyítette bennem ezt a félelmet. Akkor ugyanis fészket raktak nálunk, így a szőlőnk is tele volt velük, csoda, hogy nem csíptek meg senkit. Igaz akkor még kapucniban el mertem jönni a lugas alatt, viszont annyira taccsra tett ez lelkileg, hogy ma már akkor is akkor is veszett sprintelésbe kezdek, ha egyetlen egy a közelembe repül. (Egyébként kétszer jött ki a rovarirtó, mire sikerült eltávolítani a mocskokat.)


Ma viszont csúcspontját érte ez az egész, most már az életemre is kihat. Most egy egyetemi előadást késtem le azért, mert nem mertem kijönni a kapun, hiszen a postaládánkba húzódott pár, ami a kapu mellett van, és ki-be röpködnek. Természetesen ez még pótolható(és egyébként is egyéni tanrendes vagyok), de nyáron dolgozni fogok, és a munkahelyemről nem késhetek órákat azért, mert nem mertem kimenni az utcára.


Borzalmasan érzem magam, mert egyébként eddig is jól teljesítettem munkában, sokszor egyetemen is hozzászólok az órához, és jókat mondok, de ez számomra egy olyan félelem, ami mindent felülír.


Ráadásul nem is alaptalan, mert meg tudnak csípni, többször is, ami minimum fáj, de allergiás rohamot is okozhat. Ezen felül olyan feromonjuk is van, hogy ha egy megcsíp, akkor a többi is rád fog repülni, mert közellenségnek vélnek.

Ennyire azonban mégsem kellene rettegnem tőlük, mert ez meggátol az életvitelemben. Ma például vagy 20 percen keresztül ordítva és remegve sírtam, miután magamra csapva az ajtót rontottam vissza a lakásba. :(


Ezen tudna segíteni egy pszichológus? :(



#félelem #fóbia #darázs #darázsfóbia
2017. ápr. 11. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen szintű fóbiának mindig valamilyen mélylélektani oka van, ami feldolgozható, kezelhető. Azért nehéz megragadni, mert más tényező okozza a félelmet, csak a darázsban testesül meg. De ha megvan az igazi ok, akkor a fóbia jelentősen enyhül, vagy meg is szűnik.

(Nekem kutyafóbiám volt, ilyen szinten, hogy már akadályozta az életem. Sikerült feltárni az okot és azóta nagyon-nagyon enyhe tartózkodás maradt bennem, de ez már semmi!)

2017. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Második, neked írtam is. ^^

2017. ápr. 11. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, mert átérzem az egészet. Ha darazsat látok gondolkodás nélkül futok...szörnyű érzés és nem tudnám megtennj azt, hogy csak ülök mozdulatlanul miközben köröz a fejem körül. Kb. lever a víz, ha meglátok egyet és sajnos az én életemre is kihat :( Esetleg nekem is írhatna valaki valami hasznos tippet. Régen a kutyáktól is féltem, nem mertem elmenni a kerítések mellett, ez viszont mostanra szinte teljesen elmúlt. A darázsfóbia meg maradt.
2017. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!