Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 30 éves kisgyerekes anyuka...

30 éves kisgyerekes anyuka vagyok. Letöröltem a telefonomról a Facebook-ot, az összes üzenetváltó appot (viber, Skype, stb. ) Túl sok időt elvett az életemből. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Függő voltam, állandóan a kezemhez volt ragadva a telefon. A Facebook-ot már vagy 3 hónapja nem használom, de az üzenetkezelőket is mind töröltem. Sajnos már a gyerekem elől vette el az időt. Hiába sírt én még befejeztem a csevegést.

Amikor ezt felfedeztem sokkot kaptam.

SMS-ben és telefonon bármikor elérhető vagyok.

Nem érdekel az sem már mások mit csinálnak, mert a Facebook csak kirakat.

Viszont így nagyon sokmindenről lemaradok.

Szerintetek mi lenne ésszerű?



2017. ápr. 14. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bizonyos ellentmondást érzek az írásodban:


"... a Facebook csak kirakat."

"Viszont így nagyon sokmindenről lemaradok."


Nem, semmi fontosról nem maradsz le! Ami valóban fontos, az eljut hozzád, sokkal kevesebb zaj nélkül.


Én is az utóbbi időben töröltem le az általad említett alkalmazásokat.

Azóta sokkal jobban érzem magam a mindennapokban, jobb a közérzetem. Több időm van. És valóban, semmiről sem maradok le.

2017. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyanokra gondoltam a sokmindenről lemaradok mondatban, hogy pl míg mások akik használják a Facebook-ot azok tudják, hogy ennek vagy annak mikor született gyereke, mikor házasodott, stb.

Azért lett elegem a Facebook-ból, mert túlságosan elharapódzott az idiotizmus, a helyesírás nem ismerése, a folytonos villogás a külvilágnak, az utálom a hétfőt, meg jaj de jó, holnap péntek lesz és a tartalmatlan dolgok megosztogatása.

Viszont így semmit sem tudok azokról a dolgokról sem amik érdemesek lennének rá.

Hol az arany középút?

Vagy hagyjam így letörölve?

2017. ápr. 14. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
De jó,hogy van aki még így gondolja! Simán van élet, közösségi médiák nélkül, szerintem így (is) megtalál akinek fontos vagy!
2017. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a barátnőimmel szoktam beszélgetni. (Oké, csak 17 vagyok) De onnan lehet tudni, hogy ki-kivel jár. És egyébként is hasznosak a baràti összejövetelek. Másra meg ott vannak az online újságok meg ilyen hírportálok:)
2017. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem azért van fent mert sokszor ellenőriznek minket.. S az info ott megy a kollégák közt. Mármint h melyik vonalon van ellenőrzés.(Messenger.) facebookot csak este nézem munkában nem. Ha otthon vagyok,wifin felnezek,de mobilneten nem jellemzo. Skype apum és haverom miatt van fenn, de azon is csak este beszélünk.. Viber.. Felraktam de mióta a barátnőm lánya megszületett nincs ideje irni. Neha ir facen de annyi..
2017. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megtartani egy e-mail-címet, és elkérni azokét, akik valóban fontosak. Az e-maileket meg tudod nézni este, amikor a gyerek(ek) már alszanak. Pár mondatban válaszolsz, és kész. Aki fontos, és a közeledben él, azzal meg tudsz személyesen is találkozni, pl.mikor a gyerekeket leviszed a játszótérre.
2017. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy vehetsz egy laptopot, azt úgysem kapcsolgatja be az ember állandóan. Így meglenne a kontroll, hogy csak este mész fel a facebookra, mikor a kicsi már alszik, de mégsem éreznéd magad lemaradva dolgokról, infókról.

Bár, hogy kinek mikor született gyereke, mikor ki kivel jött vagy házasodott össze, és hasonló mindössze "pletyka szintű" információk szerintem egyáltalán nem olyanok, amikről feltétlen tudni kell, mert ha nem, akkor bármiből is kimaradtál.

2017. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én pont hogy majdnem mindenkinek már blokkoltam a hírfolyamát, mert totál nem érdekel, kinek mikor született gyereke és ki mikor szakított/jött össze valakivel.

engem a programok érdekelnek meg cikkek, amikre feliratkoztam. ha egyes emberekre egyenként rámegyek, akkor vissza tudom nézni, kivel mi történt. így nem maradok le senkiről, ha nem akarok, viszont nem jön be állandóan a tudatomba, hogy ki mit ebédelt/ki hol kávézott stb.

2017. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!