Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valakinek egyszerre...

Lehet valakinek egyszerre antiszociális és skizotíp személyiségzavara?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 15. 15:27
 1/6 anonim válasza:

Figyelj felytsd ki bovebben talan kapsz ra valaszt is


Ezt nem rosszbol irtam

2017. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezen mit kéne bővebben kifejteni? Mind ettővel ugyan az az orvos diagnosztizált, de én úgy tudtam, hogy az antiszociális személyiségzavar mindenféle skizofrénia spektrumos betegséget kizár. És érdekel, hogy ez egyáltalán lehetséges e.
2017. ápr. 17. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, az illető orvos a DSM vagy a BNO szerint diagnosztizál-e.

A DSM a szkizotíp személyiségzavart nem sorolja szkizofrénia spektrumhoz, a BNO igen.

2017. jún. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyéb kevert magatartási és emocionális zavar F92.8

Szkizotíp rendellenesség F21H0


Így van feltüntetve a papírokon. Orvos azt mondta, hogy ez az egyéb kevert magatartási hülyeség kb a disszociális személyiségzavart jelenti, csak 18 alatt még nem adhatják azt, igazából nem tudom, honnan húzták elő ezt a dolgot mert én eléggé empatikus vagyok szerintem

2017. jún. 27. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
A szakirodalomban azt szokták írni, hogy nincsenek tiszta személyiségzavar-típusok, tehát ha te szkizotíp vagy, mellé még lehetnek egyéb tüneteid is, amelyek más személyiségzavar-típusokra jellemzőek. Viszont ez csak az egy klaszteren belül lévő szz-típusokra igaz állítólag, és a szkizotíp meg az antiszoc nem egy klaszterben van. De nem vagyok szakértő.
2019. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el más orvoshoz is. Én annyi féle diagnózist kaptam, ahány orvosnál voltam. Ha mégis jól állapította meg a diagnózisodat az orvos, akkor legalább biztosan tudod, hogy mi a helyzet.
2019. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!