Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem mániás depresszióba...

Azt hiszem mániás depresszióban szenvedek. Aki ért hozzá a tüneteim alapján meg tudná mondani hogy így van-e?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom fura a viselkedésem. A szüleim betudták annak hogy csak eszméletlenül rossz a természetem, de mostanában már annyira kontrollálhatatlan a viselkedésem hogy elkezdtem gyanakodni hogy ez mar betegség.

Alkalmi antiszociális vagyok, néha én vagyok a társaság középpontja, ez néhány hétig tart általában. Utána meg hónapokig nem megyek sehova, nem találkozok senkivel, nem nagyon beszélek senkivel.

A hangulatom is extrém mértékben ingadozik, vannak napok mikor néznek rám az emberek hogy mégis miért vagyok ennyire boldog. Máskor viszont -pl most- magam alatt vagyok. Ez viszont nem egy napig tart hanem hetekig. Most értem el a legkritikusabb pontot. Iskolába gyűlölök jarni, folyamatosan megaláznak mind a tanáraim, mind az osztálytársaim... miután haza megyek mindig Sirok és gyulolok arra gondolni hogy másnap ujra mennem kell. Az első félévben volt a legrosszabb ezért annyira hiányztam amennyit csak lehetett, viszont emiatt második félévben már nem tudtam többet.

Az elmúlt évben érte el a hangulatingadozasom a csúcsát. Emiatt elvesztettem minden egyes barátaimat és a szüleimmel se vagyok beszélő viszonyban.

Mostanában mindenen elsirom magam, tényleg mindenen, vagy elkezdek üvöltözni és dühbe gurulok.

Multheten mindenfajta előzmény nélkül fogtam egy ollót és elkezdtem vagdosni a hajlamat.

A szexuális kedvem is hullámvölgyökkel van tele. Van hogy tele vagyok izgalommal és ezáltal egyéjszakás kalandokba bonyolódok, viszont mikor ott elkezdődik az aktus elkezd konnyezni a szemem és hányingerem lesz és elmegy a kedvem.

Másikor viszont 3-4 hónapig semmilyen szexuális érdeklődést nem mutatok, meg onkielegitesre sem.

Az étvágyam is változó, néha nem tudom abbahagyni az evest, és ha tele ettem magam akkor is éhségérzet gyötor.

De néha -fel évente- nem szoktam egy hétig ételt igényelni. Maximum kekszet, de a napi kalóriabevitem akkor bőven 500 kalória alatt van.

Az elmúlt 1,5 évben extremen elkezdtem hizni, kb 15-20 kiló jött fel, pedig ugyanúgy sportoltam mint előtte.

Általánosságban elmondható a rossz közérzet, sétálok és hányingerem lesz, teljesen random.

A jövőképem borzasztóan negatív. Egyszerűen nem tudom elképzeli higy én majd felnövek és dolgozni fogok... mindig érzem hogy addig valami biztosan történni fog. Hogy addigra biztosan meghalok.

Iszonyúan fáradékomy vagyok, mindegy mennyit alszom 2ora után használhatatlan vagyok. Folyamatosan asitozom és leragad a szemem.

Sokszor szedulok. Mindenfajta előzmény nélkül.

Nem tudok tanulni, idén fogok érettségizni és egyszerűen 10 percig tart a figyelem. Nem tudok egyáltalán koncentrálni, semmire. Emiatt viszont rendkívül ingerlékeny vagyok és szorongok is. És gyűlölöm magam amiért nem vagyok képes koncentrálni.


Végül pedig. Iszonyatosan foglalkoztat az öngyilkosság. Úgymond elő is készültem ra. Teljesen megszakadt a kapcsolatom mindenkivel, soknak én magam vetettem véget. Töröltem minden fajta közösségi oldalról magam. Arra se emlékszik senki hogy létezem. A szulinapomat is egyedül töltöttem, kikapcsolt mobillal, de senki nem is hívott. A közösségi oldalak jelzése nélkül senki nem tudja hogy szulinapom volt. Senkit nem érdekelt, egyedül anyukám emlékezett ra.

Ezek azok a dolgok amik eszembe jutottak. De nyilván vannak más tünetek is amikről azt se tudom hogy jelentkeztek rajtam.


Ez mániás depresszió? Mi ilyenkor a teendő?



2017. ápr. 18. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiater! Lehető leggyorsabban! Segiteni fog hidd el. Az elso lepes hogy ismerd el, segitsegre van szukseged. Ezt nem kell szegyellni! :) Senki nem fog bolondnak tartani, raadasul el sem kell mondanod senkinek hogy segitseget kertel! Foleg ha elmultal 18.

Nekem is vannak hullamvolgyeim. A szulinapon meg ne csodalkozz, manapsag mindenki csak a kozossegi mediabol tudja hogy a masiknak szulinapja van! :)) Kiprobaltam, letiltottam hogy mutassa, a kutya sem koszontott fel!

Az ongyilkossagot pedig azonnal felejtsd el!!! Az semmire nem megoldas!

Szepen rendbe fog jonni az eleted meglatod! :)

2017. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Csak mostanában kezdtek sűrűbben előfordulni a tünetek, ezért nem gyanakodtam eddig betegségre.

De mostmár tudom, hogy segítségre van szükségem! Mindenképpen szakemberhez fogok fordulni!

2017. ápr. 18. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a beszed! :) Szurkolok hogy mielobb elmuljon ez az egesz! :)
2017. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon hasonló vagyok, nem mentem el orvoshoz még. Amikor le vagyok hangolva, szívesen elmennék pszichiáterhez, vagy pszichológushoz, viszont amikor fel vagyok dobódva, akkor azt hiszem, hogy ez már örökké fog tartani, és azt hiszem, milyen hülye voltam nemrég, hogy gyógyszerekkel akarom teletömetni magam, mint egy dilis, mikor én vagyok a legjobb, teljesen egészséges vagyok, stb.


Most viszont olyan érzésem van, amilyen még nem volt, ideges vagyok, szétszórt, nem tudok aludni, nem tudom, miért.

2017. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező,

A bipoláris zavar tünetei,azon kívül amit a neten találsz róla:

-instabil életvezetés

-indokolatlan rosszullétek

-nagyfokú hangulatingadozás

- "beteges" őszinteség,még ha kellemetlen,akkor is

- a depresziós fázis nagy szenvedéssel jár általában

-önértékelési zavarok


A leírásod alapján ez nagyjából stimmel,bár 100%-ig szakember tudja eldönteni.

Menj el mindenképp! Én hasonló tünetekkel egy évtizedet szenvedtem,mire valahogy gyógyszerekkel sikerült egy egyensúlyi állapotot beállítani. Tudnak segíteni,ne higgy a sok negatív írásnak,ami a neten található.

Minél előbb menj.

2017. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még jellemzőek:

-magas intellektus, a betegség nem érinti a kognitív funkcókat,kivéve a depressziós fázis súlyosabb eseteit

-negatív világkép,magas önértékeléssel

-függőségekre való hajlam

-szomatizáció(testi tünetekként képződik le a lelki zavar)

- szorongás

2017. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos a többi felsorolt tünet is tökéletesen illik rám.

A lehető leghamarabb felkeresek majd egy szakembert! Mégegyszer köszönök mindnet!

2017. ápr. 18. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi lett veled azóta? Hogy vagy most?

2023. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!