Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziót le tudom küzdeni...

A depressziót le tudom küzdeni segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy kezdjek bele ... sokáig gondolkodtam , hogy megkérdezem mi baj velem szólok a szüleimnek de félek félek attól mit mondanak mondom nem olyanok a szüleim hogy elítélnek attól tartok kitudódik és ezen fognak viccelődni ... arról van szó , hogy senki se szeret úgy érzem mindenki kitaszít az osztálytársaim csúfolnak mindenért azt mondják hülye vagyok és semmire se hivatott "Neked már úgy is mindegy!" Igaz nem vagyok egy jó tanuló diszkalkúliás vagyok emiatt is csúfolnak azért ahogy öltözködöm ahogy besélek és amit csinálok mindenért ki csúfolnak még a "barátnőim" is . Félek itt ís bevallani hogy sokszor gondolkoztam azon hogy megöljék magam hisz az ilyenek ne éljenek nincs semmi értékük csak teher . Bajom van az evéssel is nem tudom miért de valamikor zabálok máskor meg beérem kevéssel is pedig nem direk csinálom van hogy egy nap nem eszek semmit de nem hánytatom magam meg semmi csak nem kívánom az ételt . Alvással is gondom van rengetegszer fordúlt elő hogy nem tudok aludni éjjel a szorongás és az idegesség miatt . Belépek az iskolába és hányinger kerülget hogy megint végig kell csinálnom egy olyan napot ahol közlik velem hogy egy nagy semmi vagyok . Tanárok se kedvelnek nem tudom miért de én sosem voltam az a rossz gyerek csak egyszerűen be akarok illeszkedni nem mintha nem lennének barátaim ha azt annak lehetne nevezni de úgy érzem nekem nincs helyem a világban hogy semmi vagyok és ezt nap mint nap közli velem az élet és mindenki mi értelme ezért élni? 14/L
2017. ápr. 18. 22:03
 1/5 anonim válasza:
Szia! Tudod nem mondom hogy minden dolog amit említettél igaz lenne rám is de van pár dolog ami azonos.Én is néha úgy vagyok hogy csak teher vagyok ebben a világban.De próbáld meg a dolgokba a jót látni,tudom nehéz főleg ha csúfolják is emellett az embert.Ha csúfolnak próbálj meg nem figyelni tereld el a figyelmedet például egy könyvel vagy ha nagyom elfajul a helyzet nálam a wc tuti megoldás volt.Próbálj mindenben a jót látni, de ha nem megy ne félj segítséget kérni szüleidtől.Ha végül pszihológushoz kell járnod akkor se ijedj meg mert a pszihológusok jó emberek.Nekem is kellett egy ideig járnom,neki tényleg mindent elmondhatsz és segít ahogy tud.Szóval ne félj segítséget kérni. :) 14/L
2017. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia !Hát ez nagyon annak hangzik , minden képpen beszélni kellene a szüleidel , elmondani hogy mi bánt , azt szokták mondani gondolkodj pozitivan , felkelsz reggel mosolyog , kit érdekel hogy más mit gondol mond nem tetszik ne nez ram .... valami ilyesmi
2017. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam elmondani a szüleimnek de félek attól hogy megváltozik az a kép amit régebben láttak bennem hogy egy idegent fognak látni sokaknak azt hazudik hogy jól vagyok de közben sokszor arra kelek fel álmomból ha el tudok egyáltalán aludni hogy sírok valami miatt és nem értem mi miatt és ha orvoshoz fordulok nincs mit tenni elmondom neki mi van ő meg ugyanezt elmondja anyámnak nem marad kettőnk közt .
2017. ápr. 18. 23:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon komolyan kérlek menj el az iskolapszichológushoz, és mindent mondj el neki őszintén. Nem kell erről szólj a szüleidnek, tanároknak. A rossz társaság miatt iskolafóbia alakult ki nálad, és ő tud ebben segíteni.
2017. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy szerintem nincsen nálunk iskolapszichológus és már nem tudom kihez forduljak csakis egyedül tudok valamit kezdeni magammal … mint mindig
2017. ápr. 19. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!