Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót le lehet küzdeni...

Depressziót le lehet küzdeni önerőből? Van olyan, hogy "kezeletlen" depresszió?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Van.

Szándd rá magad a dokira, akár suliban, akár azon kivűl.


Én is sokáig vitáztam magamban, hogy menjek, ne menjek, de ez így nem fog tovább menni, inkább beülök oda egy órára, és majd ő megmondja nekem hogy mik legyenek a következő lépések.


Amúgy mióta, mennyire vagy depressziós? Hány éves vagy? Fiú lány?

15/f

2013. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 22. Több éve húzom, de okkal: még az elején elmentem egy ilyen "csodadokihoz", fél évig jártam, de egyre nevetségesebbnek éreztem magam, mintha magamat parodizálnám, hogy ilyen emberekhez járok. Semmivel nem lett jobb, úgyhogy nem mentem többet, és ennek már több éve.
2013. márc. 25. 23:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Már azt sem tudom, hogy alakult ki: volt egy rágódós alapjellemem. Egy éven belül sorozatosan értek olyan dolgok, amiket máig nem dolgoztam fel (gondolom). Van olyan, hogy nem tudok elaludni, mert állandóan ezeket hánytorgatja fel bennem valami. Nem én akarom... És piszok rosszul vagyok ezektől, másnap aztán nem vagyok jó semmire, nem is viselkedem úgy, amilyen vagyok. De ki oldja meg ezt, ha nem én? És kinek hiányzik, hogy egy ismeretlennek megint elmondjak mindent? Egyszerűbb lenne kitörölni mindent, csak ilyen szert még nem találtak fel.
2013. márc. 25. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
mik hánytorgatódnak fel benned? talán nem fontos, csak kíváncsi vagyok.
2013. márc. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
A depressziót önerőből leküzdeni nem lehet. Meg diagnosztizálni magadon sem. Vagyis nem csodadoktorokhoz, pszichológusokkoz kell járni, beszélgetőtréningre, hanem pszichiáter szakorvoshoz, legalább arra az alkalomra, amíg diagnosztizálja, mi is a bajod. És csak ezután lehet beszélni a kezelésről. Kezeletlen depresszió akkor van, ha a pszichiáter megállapította a betegséget, de te nem mész el a kezelésre, nem szeded a gyógyszered, stb. Amíg nem voltál szakorvosnál, addig kezeletlen pszichiátriai ( lelki) betegséged van.
2013. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 és nyilván nem lehet eltörve a lábad, amíg egy orvos meg nem állapítja ezt :D
2013. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A törés se biztos, ránézésre. A depresszió pedig végképp más. Az nem látszik úgy, mint a pattanásos arc.

2013. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyél jobban legalább ahhoz hogy el tudj menni, majd menj el.
2015. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!