Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van folyamatosan bűntuda...

Mitől van folyamatosan bűntudatom?

Figyelt kérdés
Állandó bűntudatom van minden hülyeség miatt, a párkapcsolatomban, a munkámban, a betegségem miatt, amiatt, hogy szorongok, megfelelési kényszerem miatt, hogy nem vagyok tökéletes, hogy van rajtam 7 kiló súlyfelesleg, hogy nem merek a gyerek projektbe belevágni, hogy ilyen szorongó, aggódó vagyok, pesszimizmusom miatt, teljesen kivagyok már, nem segít a xanax, csak álmos vok tőle tudna vki segíteni?:(
2010. máj. 14. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
pszichiáter vagy pszichológus még nem jutott eszedbe?
2010. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is orvost kellene felkeresned,manapság már nem gáz. Nekem az idegeimmel van baj,én is folyton szorongok,és ideges vagyok. De én se megyek orvoshoz amúgy...Sedatif PC. Homeopátiás szer,ha gondolod próbáld ki. Ha nem segít és ez tényleg ennyire durva,hogy gyereket se mersz vállalni,akkor tényleg fordulj szakemberhez.
2010. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszerekkel nem lehet megoldani semmit.Meg kell találni a problémáidnak a gyökerét.Vajon mitől alakúlhattak ki ezek a gondok.Próbáld felidézni mikor érezted utoljára jól magad,és mi válthatta ki ezeknek a dolgoknak a kialakulását.Ha fellelted,akkor likvidálld a baj forrását.
2010. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szia! Nekem is mindig lelkiismeretfurdalásom van! Minden, és mindenki miatt! És tudom, hogy hülyeség, és csak magamat rombolom vele, nem megy, hogy másképp érezzek! Én csak nagyon zűrös helyzetekben szedek sedatif pc.t, vagy hova-t. Én ugy érzem anyukámtól vettem át ezt a viselkedést, hozzáállást. Mondjuk ő ugy nevelt, hogy sokszor tartott ilyen bűntudat érzésben. Sosem ütött meg, csak azt mondta, kiugrom miattad az ablakon. Ebben éltem, hogy én miattam lesz neki baja, mert nem vagyok elég jó... Elég komoly "harcok" vannak köztünk, mióta felnőttem, és probálok kibújni az ilyen játszmákból. 32 éves vagyok, de még mindig, ha Anya "bekattan" és elkezdi, hogy én miattam ővele ez lesz az lesz, igyekszem nem bele menni, de aztán otthon sirok, és kétségbeesek, és már nem térdelek előtte könnyezve hogy bocsásson meg mint gyerekoromban, de addig halál ideges vagyok, mig ki nem békülünk, mert rémeket látok mi van vele. És én sem akarok gyereket, mert nagyon félek hogy nem tudom ezt levetkőzni és uigy fogok viselkedni!
2010. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jajjj! Utolsónak: Ez nagyon durva! :(
2010. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az előző vagyok! Bocs csak leirtam nekem mi a bajom, de semmi segitő dolgot nem irtam! Szóval nekem segitett kineziologus. és sok-sok értékes gondolatokkal teli beszélgetés barátokkal. Kívülről jobban rálátni a problémákra!
2010. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyám sajnos azt mondja, h ez nem betegség, tök normális, majd elmúlik..igen, elmúlik, egy téma tart egy hétig, aztán jön a következő. Most lett nagyon durva, hogy végre normális kapcsolatban élek...azt hittem, hogy ettől kéne meggyógyulnom, de nem, totál kijött. nem akarok orvoshoz menni, mert ami le van írva, azzal vissza lehet élni sajnos..na igen, és a bizalmatlanság a következő...
2010. máj. 14. 11:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Küzdök vele, h elnyomjam magamban ezt az érzést, pozitív gondolatokat olvasgatok, akkor egy órácskára kisüt a nap, aztán elborulok és sírok, aztán jobb és így megy ez
2010. máj. 14. 11:20
 9/11 anonim válasza:
11.12es, és 11.18-as vagyok. Az, hogy nem betegség az csak jobb, nem? Tényleg ne a gyógyszerektől várd a megoldás! Elkendőzik a problémát, mint az alkohol! De attól az úgy van. Én néha ha nagyon félek vmitől, elképzelem a legrosszabbat. Van egy ilyen meditációs gyakorlat. Jelenittsd meg a félelmedet, és megismered, és egyre kissebb lesz. Néha használ. De vannak rémes dolgok. Pl anya tényleg beteg lett. Leukémiás. és ezek után ugy érzem nem mondhatok neki semmit.
2010. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
velem is hasonló van
2010. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!